Jaunbūves apciemojums “ziemas” sezonā un “Lūšu dravas” medus

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Cits ..., Lietus notekas, Situācijas atskaite | Posted on 04-12-2011

Birkas:, , , , , ,

Bez KPFI. Jā, nekādas celtniecības darbības pagaidām vairs nenorit, attiecīgi nav arī pagaidām nekā diža, ko regulāri ierakstīt blogā. 30.novembris nu ir pagājis un es tā arī neuzrakstīju KPFI pieteikumu. Patiesībā, neuzrakstīju tāpēc, ka līdz galam tā arī nesaskatīju tam 100% jēgu. Līdzfinansējums ir, bet tad viss jādara pa dārgo un oficiālo, turklāt pēc tam atskaites jāsniedz utt. Nolēmu labāk visu darīt uz savu galvu un pēc saviem ieskatiem un iespējām. Būs labi!

Lietus notekas darbojas. Šodien pabiju jaunbūvē, lai aplūkotu, kā māja pārcieš rudenīgās lietavas, kā arī, lai izvāktu no ēkas visus derīgos instrumentus. Šonakt un no rīta bijis pamatīgs slīpais lietus, tāpēc sienas virs cokola skārda lāseņa bija mitras, bet nu nekas slikts šķiet sienām nenotiek. Brālis teicies lietus laikā pavērojis notekas – tās darbojoties tīri labi. Protams, pie kārtīga gāziena un vējgāzēm ūdens tek arī garām zemē novietotajai mucai, bet nu pagaidām arī no tā nekas traģisks nav noticis. Sienas mājas stūros, kur ir ķēžu notekas, neizskatās, ka būtu slapjas.

Instrumenti prom. Mājas iekšpusē salīdzinājumā ar ārpusi šķiet patīkami siltāks, taču pie vainas jau droši vien aizvējš, ne jau kas cits. Vienalga patīkami. :) Tad nu mājas iekšpusē salasīju ķerrā visus derīgos, vērtīgos instrumentus un aizvedu prom, lai garnadžiem, ja nu tādiem ziemā sanāk ielūkoties pa logiem (domāju, ka nesanāks), nebūtu īsti jēgas tur ložņāt. Vismaz sirds mierīga.

“Lūšu dravas” medus. Pašreiz domāju, ka ir pienākusi pelnītā pauze celtniecības jautājumos, jo ir gan mazliet jāatpūtina prāts no tā visa, kā arī pašreiz esmu ļoti aktīvi ķēries pie medus projekta. Respektīvi, esmu nolēmis mammas medus padarīšanu pacelt augstākā, vizuāli tīkamākā un arī produktu ziņā daudzveidīgākā pasākumā. Pavisam drīz jau ziņošu par sekmēm, kad šis pasākums būs oficiāli publiskojams. :) Varbūt tā kā reiz būs laba Z-svētku dāvanas ideja kādam bloga lasītājam! ;) Bet nu vēl nedaudz jāpagaida.

 
 
 
 
 
Apmetums pie pamatu lāseņa ir mitrs un mīksts - pavasarī būs jādomā, ar ko šo zonu padarīt mitrum-neuzsūcošu.
Close
Apmetums pie pamatu lāseņa ir mitrs un mīksts - pavasarī būs jādomā, ar ko šo zonu padarīt mitrum-neuzsūcošu.
 

Comments (8)

Par KPFI – domāju ka izdarīji pareizi. Īpaši, ja malka Tev blakus mežā. Tiesa gan, ja plāno nākošsezon kurināt, tad vajadzētu gatavoties malkas sagatavošanai.

Kāds ir plāns attiecībā uz ziemas saliem (gan jau šogad tomēr kkas būs)? Proti, vismaz mūra māja nemīl izsalt, iekšējie sienas darbi tad var nākties pārstrādāt. Varbūt šim sienas apmetumam arī nekas nenotiek, nezinu, tādēļ jautāju.

Malkas jautājums mani pagaidām neuztrauc, jo ticamākais, lai cik tas paradoksāli neizklausītos, vajadzības gadījumā malku nopirkšu.

Kas attiecas uz ziemas saliem. Redz, ir jāsaprot iemesli, kas tur ir kāpēc kādas sienas mīl vai nemīl izsalt. Nezinu par mūra mājām (iespējams ir šuvēs kondensāta mitrums, kas sasalstot izplešas un siena sasprēgā), taču mans apmetums pēc būtības no iekšpuses noteikti ir sauss, jo tur ir tikai viens slānis virsū un tas pats rupjais, apakšējais. Tā kā plaisāt mitruma izplešanās dēļ tur īsti nav kam, bet ja iekšpuse arī saplaisās – tā nu vispār nav problēma. Ārpusē gan ir nelielas plaisas jau kopš vasaras (un es zinu arī kāpēc), bet tās jau tad nākampavasar arī apstrādās un aizdarinās. Pa ziemu tāpat tā konstrukcija vēl nostaigās un vēl kāda plaisa var “ierasties”. Būs normāli. :)

Kāpēc tās plaisas ārpusē ir?

Švaki būsi blogu lasījis… :D Kā minimums vienu reizi esmu šo iemeslu noteikti aprakstījis un teorētiskie cēloņi, ņemot vērā sienas konstrukciju, jau tika aprunāti pat pirms sienas apmešanas, turklāt vairākkārt.

A kāpēc viņas tur ir?

Pēc vētras es iedomājos, ka vaidzēs uzjautāt Tev, kā slīpie lieti. Bet nu līdz galam to pavasarī varēs redzēt. Iekšas apmetumam gan, man’domāt nekāda izsalšana nekaitēs. Vismaz man vēl neapdzīvotajā mājas daļā nekādas probļemas nav manītas ne no iekšas, ne no āras. Man gan nav krāsots kā Tev, tikai māls pagaidām, i to līdz galam nenobeigts, var redzēt, ka no slīpajiem lietiem virspuse paskalota ir, bet nu es par to galīgi neķeru kreņķi.

Jau kādu brīdi sekoju Tavām aktivitātēm. Patīkami redzēt, kā cilvēki cenšas sarūpēt sev mājokli. Btw pats arī šobrīd līdzīgā situācijā esmu, arī būvējos. Tiesa ar tradicionāliem materiāliem, bet tas tā.
Paskatījos pēdējo galeriju. Varbūt nekas īpašs, bet dažās vietās pie virspamata virs skārda nosega, kur grants sabirusi, uz sienas ir acīmredzams mitrums. Nebaidies, ka tur varētu fasādes apdare pie lielākiem saliem “atlekt”? Varbūt to, kaut mazliet var novērst vienkārši notīrot to granti no skārda nost?

Sveiks! :)
Atvaino par nokavēšanos ar atbildi. Uz lāseņa – tā ir nevis grants, bet apmetuma pārpalikumi. Vispār, doma Tev pareiza par to, ka tās smiltis tur papildus mitrumu uztur, taču man aizdomas, ka tas apmetums to mitrumu pašreiz uzsūks jebkurā gadījumā – krāsa tikai vienā slānī un apmetums tomēr mazliet uzņemt to ūdeni. Pavasarī pie šīs lietas noteikti jāpiedomā kārtīgāk – iespējams, jāgruntē, jākrāso tā josliņa ar kaut ko tādu, kas tomēr mitrumu cauri vispār nelaiž.

Write a comment