Aktīvā būvniecības sezona – noslēgta (?)

18

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apkure, Drenāža, Koka fasādes apdare, Mājas plānojuma skice | Posted on 13-11-2011

Birkas:, , , ,

UPDATE – Beidzot saņēmos un atjaunināju Projekta izmaksu uzskaites lapu. Izķidāju visus čekus, kas bija sakrājušies makā un saliku to visu excel tabulā. Varat ievērtēt, kā tad nu tas viss izskatās. Pašreiz projekta kopējās izmaksas mazliet pārsniedz 11,5 tūkstošus latu.

Beidzot laicīgs ieraksts blogā. :) Pa ilgiem laikiem šī bija tāda nedēļas nogale, kurā iekš jaunbūves uzdarbojos tikai vienu dienu, tas ir, šodienu. Ja tā varētu izteikties – kopā ar Kasparu pielikām sava veida punktu šī gada būvniecības sezonai. Skaļi teikts, bet nu garīgi, iekšēji ir tāda sajūta. Bildes ļoti maz, bet nu viss, ko būtība vajadzētu parādīt, ir redzams. :)

Bēniņu gala sienas aizklāšana. Tātad šodienas galvenais uzdevums bija ar bannera audumu aiznaglot ciet tā arī neaizmeistaroto, otro vertikālo bēniņu gala sienu. Noārdijām balkoniņu un bez īpašiem sarežģījumiem kā nu tas stingrais audums ļāvās, tā to arī pieskrūvējām klāt. Domāju, ka būs viennozīmīgi labi, jo tagad vismaz slīpās lietavas un sniegs nevarēs iekļūt mājas iekšpusē. Banneris gan ir perforēts, taču domāju, ka tie caurumiņi ir tik maziņi, ka jelkādu nopietnu ūdeni caur tiem izdabūt būs pagrūti. Vēl sakasījām lapas un citu organisko drazu ap mājas perimetru, sanesām “āžus” vienā mājas pusē zem jumta pārkares, kā arī mežā izlīdzinājām bojāto ķīpu kalnus, lai nav tur vietējie Zilie kalni… :D

Drenāža darbojas. Atkal ievērtēju savu pusotrmetrīgo testa bedri – tajā joprojām ūdens nav. Tas vieš cerību, ka drenāža savu darbu dara. Cik ielūkojos kontrolakā, tad, jā – abās pienākošajās caurulēs ir redzams ūdens slapjums. Tātad “atūdeņošanas” process norit!

Lūšu Dravas medus supergardumi

Tālākie plāni. Tīri teorētiski šķiet, ka neko dižu šogad pie jaunbūves darīties vairs neplānoju. Ja nu vienīgi radās doma, ka varētu pamēģināt kādā dienā vienu ļooooti avantūristisku ideju – sarotēt pusuzmūrēto skursteni par 180 grādiem. Tā kā pirms tam biju “saziepējies” uz kamīna apkuri, tad skursteņa pieslēgums man ir uz istabas pusi. Bet tagad, plānojot normālu malkas katlu, skursteņa pieslēgumu vajag griezt uz saimniecības telpas pusi. Teorētiski skurstenis stāv uz betona pamatnes, uz kuras virsū ir ruberoīds. Attiecīgi, ir cerība, ka prātīgi rīkojoties tas varētu būt iespējams.

Saimniecības telpa – par mazu? Vispār prātu pamatīgi nodarbina jautājums, vai es tajā mazajā saimniecības telpā vispār varēšu ietilpināt malkas katlu, siltā ūdens boileri un, jēēēēē, tonnīgu siltumakumulatoru… :D Domāju, ka vajadzēs uz istabu rēķina to telpu palielināt. It kā nav bēda un problēma, tikai ceru, ka izdosies atrast pareizo konfigurāciju. Domāju, ka te lieti noderēš Google SketchUp programma.
Un vispār pa ziemu būs ļoti aktīvi jāmēģina padarboties ap apkures sistēmas saplānošanu un aptuvenu satāmēšanu, kā arī būs jau jāpārdomā ūdeņu ievilkšanas iespējas mājoklī, kur un pa kurieni kādas trubas jāvelk un tamlīdzīgi.

Comments (18)

Kaut kādu siģeni uz ziemu esi domājis likt?

Nē, īsti neesmu domājis. No vienas puses, tur jau diži nebūs ko ņemt. No otras puses – riebīgie jau tīri ziņkāres pēc ar var izsist logus un palūrēt, kas iekšā. Tāpēc variants ir varbūt uz ziemu durvis vnk jāatstāj neaizslēgtas. Neesmu līdz galam par šo izspriedis. Viens labums vismaz, ka pie mājas nevar ar auto piebraukt, jo ir metāla vārti pie šosejas.

Dulli vai kādu signalizāciju tur jau nau nekā. Var uzlimēt kadu uzlīmi bet kas tam ticēs ja nomaļakā vietā. Vienīgi kustību detektoru ar kaucēju var uzlikt ja baigi sāp.

Man jau iekš ēkas nav elektrības… :D Tā kā ievilkt signalizāciju tur būs vēl jo sarežģītāk. Būs labi – man ir citu metožu aizsardzība padomā. Un ņemt tur tāpat nebūs ko. :)

Pieberamā smilts tur iekšā nav ja? Pa labajām durvīm ar tačku vadāsi?

Nē, smiltis iekšā noteikti vēl nav vestas. Jā – ar ķerru vadās iekšā pa labās puses platajām durvīm. Ja jau varēja 25m3 ar šķembām ievest, tad pāris cm smilšu slānīti arī varēs ar ķerru ievest. :) Darīšanas vaina.

Nav īstā vieta, kur stāstīt par signalizāciju utt.

Toties ir īstā vieta, kur pateikt, ka tur iekšā nekā vērtīga un vajadzīga nav! ;)

Ieliec siltuma akumulatoru starpsienā un apšuj kā vecos laikos apšuva apaļās krāsnis – būs tev gan dekora elements, gan sildķermenis.

Zemē ar ganjau var (grīdā)

Jā, par tādu opciju es jau biju apdomājies, ka to siltuma akumulatoru iemontēt starpsienu stūrī. Tas būtu ļoti praktiski un racionāli.
Biju apdomājis variantu, ka tā tvertne nosiltināta varētu gulēt bēniņos – tur man vietas atliektiem galiem un sijas slodzi arī izturētu, bet izrādās – siltuma akumulators horizontāls nemaz neesot.

Apsveicu! Varen daudz esi shogad paveicis! Skurstenim nav vieglâk ar fleksi shuves vietâ atgriezt zem pagriezhamâ bloka, pajaukt nost un uzmûrêt pa jaunu to augshdalju? Kaada veel signalizacija? Man maaja visu buvniecibas laiku nostaveja valja ar visiem iekshdarbu materialiem, instrumentiem utt. Abiem kaiminjiem ari. Nepazuda pilniigi nekas! Vienreiz gan kaut kads chigaans iekliida, piedaavaaja perforatoru pirkt, bet mani taalaika regjipsha liceji shim piesoliija pa muti, ja shis nepazudishot uz karstam peedaam – tas ari vienigais incidents. Ja vieta nav caurbraucama, un uz to ir speciaali jabrauc, tad parasti neko nezog.

Paldies! :) Vienmēr jau var gribēties vairāk paveiktā, bet nu – pagaidām nesūdzos, jo cik nu bij iekšā, tik ar sanāca. :)
Ar fleksi tur neko vaļā atgriezt nevarēs, jo bloks ir ar iekšējo ventilācijas starpsienu – a pie tās ar fleksi tikt klāt nekādi nesanāks. Nu tad jau manīs – ja ar pagriešanu nekas nesanāks, tad jau nāksies vien urķēt un jaukt nost.

Nu skaist darbs padarīts!
Esi domājis nākotnēpieslēgt arīsauleks kolektoru? Ja tā tad jau laicīgi ieplāno iegādāties boileri ar 2x siltummaiņiem.

Paaaldies! :)
Subjektīvi uz saules kolektoru skatos kā uz padārgu līdzekli, kā iegūt silto ūdeni. Ja es štukošu saules kolektoru likt, tad ticamākais gribēšu eksperimentēt un izgatavošu to pats. Man ir vairāki literatūras gabali ar visām bildēm, atliek vien pieķerties un pamēģināt. Ziemā no saules kolektoriem uz siltu ūdeni diži neceru, savukārt vasaras režīma kolektors jau ir daudz vienkāršāks un patiešām pašrocīgi realizējams. Primitīvākajā variantā – zālītē nomesta tumšizaļa dārza šļūtene… :D Un vispār vasarā ir forši dušoties/mazgāties āra dušā – mums ir paliela, tumšas krāsas muca uz statnes, kura piepildīta ar ūdeni vasarā bez problēmām kalpo kā silta, patīkama duša. :) Ziemā, kā jau teicu, es baigi necerētu uz kolektora spējām sildīt ūdeni – mierīgi to varēšu paveikt ar malkas krāsni. Kaut kā tā.

Gatavu vakuma kolektoru var nopirkt par 250 ls Vācijā, klāt vajag tikai trubas un cirkulācijas sūkni kā saprotu. Un dačiku kaut kādu lētāku…

Vai tik netiki piedalījies kādā radio raidījumā? Vai man tikai tā likās?

Bija tāda lieta. ;)

Write a comment