Palodzes / Jumta galu apdare / Ķēžu lietus notekas

20

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apkure, Koka fasādes apdare, Lietus notekas, Logi un durvis | Posted on 11-10-2011

Birkas:, , , , , , ,

Brrr, ziema nāk. Pie jaunbūves no rītiem un vakaros jau ir visai pavēss. Ar steigu jāpiebeidz darbiņi, lai māja ziemu var droši sagaidīt. Ziņoju, ko tad jaunu esmu paveicis aizvadītajās brīvdienās.

Palodzes. Ņēmu un beidzot pielaikoju logiem palodzes. Tā kā ar skārdu praktiski darbojies neesmu, tad ar iegūto rezultātu patiesībā esmu stipri apmierināts. Kaut kā man pat izdevās pareizi izmērīt, piegriezt un izlocīt stūru konfigurāciju, lai tas viss pildītu kaut kādas funkcijas un pēc kaut kā arī izskatītos. Pašreiz bildēs redzamās palodzes ir vienkārši ieliktas savā vietā, bet nav nofiksētas. Vietējā veikalā nevarēju nopirkt “low expansion” putas. Pašreiz pašas malas ir par garu – tās piegriezīs pēc garumiem tad, kad būs uzlikti logailu apdares dēļi. Prasmīgie “meistari”, kas teicās brīvdienās būt un logus apdarināt, tā arī neuzradās..

Jumta gali. Nu tad beidzot vismaz vienu bēniņu gala sienu kopā ar palīgu Andreju ir izdevies pievārēt un piebeigt. Manuprāt, izskatās pavisam feini. Man pašam patīk. Un baigi priecājos par savām galdnieka “iemaņām” (neesošajām), ar kurām iestrādāju un apdarināju to trijstūra veida lodziņu, lai bēniņos būtu jelkāda ārgaisma. 7dienas otrajā pusē sākām arī šito visu dēļu pasākumu krāsot ar zviedru krāsu. Visu pabeigt neizdevās, jo iestājās tumsa, un nobildēt ar neko vairs nevarēju. Krāsa klājas labi, bet jākrāso gana cītīgi, lai nespīdētu cauri koks. Patēriņš izskatās lielāks nekā biju plānojis, bet – kā ir, tā ir un tā vajag. Katrā ziņā kopskats būs varen kolorīts! Gādāšu drīzumā kādu bildi līdz ko sanāks.

Lūšu Dravas medus supergardumi

Pašgatavotas lietus notekas. Oiii, šitais pasākums man izvērtās par reālu smadzeņu mežģāmo. Darīšanas ar notekām līdz šim man nav bijušas, tad nu ar ūdens spainīti uz jumta malas centos saprast, kur, cik tālu, augstu, slīpi tām manām collīgo dēļu notekām būtu jāatrodas. Iiiiilgi, vairāk kā pusi dienas noņēmos, lai atkostu kaut kādu sistēmu manā gadījumā. Pagaidām šķiet esmu atradis optimālāko pozīciju noteku kronšteiniem. Vienā jumta pusē jau uzliku visus kronšteinus pie katras spāres, jāķeras pie otras, un tad jau arī varēs pašas notekas no collīgajiem dēļiem meistarot un “iztapsēt” ar ruberoīdu. Vējdēļa uzlikšanas veidu arī jau esmu izdomājis – atliek vien darīt. Tiešām spēcīga lietus gadījumā līdz ar mazo jumta slīpumu un ne pārāk dziļajām notekām lietus kā pa tramplīnu gan jau arī lidos pāri notekām. Bet vasaras mega lietavas mani īpaši neuztrauc – man būtiskākais novākt rudens līņāšanu.
Paeksperimentēju ar ķēdi iekš notekas. Ar cieto kroņurbi izurbu 54mm diametra caurumu un pieskrūvēju ķēdi. Principā ūdens pa ķēdi notek normāli. Lielākas strūklas savākšanai jāuztaisa centrējošas konstrukcijas, kas aizvada ūdeni uz ķēdes. Ir jau padomā, kā to visu darīt. Tagad vēl jāatrod, kur par sakarīgu naudu var nopirkt kārtīga izmēra ķēdi? Ieteikumi?
Kaut kas tāds jau būtu vareni glauni (dārgi), labi būtu arī šāda speciālā ķēde, taču mierīgi der arī klasiska, paliela ķēde.

Apkures lietas. Domu startēt uz KPFI projektu konkursu atmetis neesmu. Izvēlēšos atbilstošo malkas katlu, uzrakstīšu projektu kopā ar palīdzīgu zinātāju un tad jau manīs, kas sanāks. Tāmes, ko man “izsniedz” siltumkantori, gan ir visai kosmiskas… Par darbu, piemēram, viens uzņēmums prasa 880 Ls… Cits tai pat laikā saka, ka te diži vairāk par 150 Ls nav ko prasīt. Tad nu tiec gudrs, kam taisnība. Ok, izcīnīšos, tad ziņošu par sekmēm. Šodien katrā ziņā esmu dabūjis Jaunbūves novērtējumu no savējās būvvaldes – tagad nu atliek vien doties uz Zemesgrāmatu un beidzot nostiprināt to jaunbūvi savā īpašumā!

Uzstādīju palodzes. Apguvu skārdnieka amatu, pielāgojot stūru locījumus. Pašam šķiet, ka sanāca neslikti.
Close
Uzstādīju palodzes. Apguvu skārdnieka amatu, pielāgojot stūru locījumus. Pašam šķiet, ka sanāca neslikti.
Malās redzamie atlocījumi slēpsies zem vertikāliem ailu apdares dēļiem. Platums tiks piegriezts atbilstoši dēļa platumam.
Close
Malās redzamie atlocījumi slēpsies zem vertikāliem ailu apdares dēļiem. Platums tiks piegriezts atbilstoši dēļa platumam.
Pāris stundās izfunktierēju kā un uzliku kopumā trīs palodzes. Ne daudz, ne maz priekš pirmās reizes.
Close
Pāris stundās izfunktierēju kā un uzliku kopumā trīs palodzes. Ne daudz, ne maz priekš pirmās reizes.
Kārtējā progresa bilde ar ēkas kopskatu.
Close
Kārtējā progresa bilde ar ēkas kopskatu.
Man jau pašam patīk šāda fasādes apdare dēļu trīnītī.
Close
Man jau pašam patīk šāda fasādes apdare dēļu trīnītī.
Pats dikti lepojos ar savu trijstūra lodziņa apdari... :)) Tagad šie dēļi jau ir nokrāsoti ar zviedru krāsu, bet bilde vēl nav.
Close
Pats dikti lepojos ar savu trijstūra lodziņa apdari... :)) Tagad šie dēļi jau ir nokrāsoti ar zviedru krāsu, bet bilde vēl nav.
Pieliku pašgatavoto lietus noteku kronšteinus.
Close
Pieliku pašgatavoto lietus noteku kronšteinus.
 
Izmantoju vienu pusgatavu collīgo dēļu lietus noteku, lai pārbaudītu kronšteinu izvietojuma pareizību.
Close
Izmantoju vienu pusgatavu collīgo dēļu lietus noteku, lai pārbaudītu kronšteinu izvietojuma pareizību.
Eksperimentēju, lai pārbaudītu, kā ķēde spēj novadīt ūdeni no notekas.
Close
Eksperimentēju, lai pārbaudītu, kā ķēde spēj novadīt ūdeni no notekas.
Ķēdi būs iekš cauruma jāiecentrē un jāpierīko vēl nelielas papildkonstrukcijas ūdens straumītes "notrāpīšanai" uz ķēdes.
Close
Ķēdi būs iekš cauruma jāiecentrē un jāpierīko vēl nelielas papildkonstrukcijas ūdens straumītes "notrāpīšanai" uz ķēdes.
 

Comments (20)

Izskatās arvien smukāk.
Man ir rekomendācija ķēdi stiprināt savādāk – lai skrūve nav ceļā ūdens straumei notekā. Ja tur būs kaut kādas lapas vai taml, pie tās skrūves vnk sastāsies čupa i viss. Var, piemēram, karināt pie šķērsām pie notekas augšmalām piestiprināta stienīša/līstes.

Jā, tas ir skaidrs – šis bildē redzamais bija tīri eksperiments, lai redzētu, kā tas ūdens uzvedas.

Man ir sapītas trīs vidēja izmēra ķēdes, kas ir uzkarīnātas uz ielocītas naglas. Neesmu vēl uzveidojis īsti labu konstrukciju ūdens novadīšanai uz ķēdi, bet tā varētu būt kāda piltuve no metāla stienīšiem.

Mājas krāsa izskatās SUPER!! Īpaši uz rudenīgo koku lapu fona. Kaut kā nevienā bildē nemanu skursteni virs jumta!! Būtu tā kā jāpasteidzas, jo līdz rudens lietavām un ziemai nav tālu. Ja nepabeigsi skursteni, tad būs grūti turpināt darbus arī ziemā!!

Pienjemu ka sogad nepabeigsi?

Heh, prieks dzirdēt, ka cilvēkiem patīk mājas krāsa un izskats. :)
Nē, skursteņa nav un šogad tas noteikti nebūs! Nav nekādas jēgas likt skursteni. Krāsni vēl varētu iestelēt, bet ja griesti nav siltināti, tad no tā taču nav pilnīgi nekādas jēgas.
Šogad pabeigt māju? :D Nē, tāda utopija manī vēl nav valdījusi… :) Ja es to māju piebeigšu dzīvojamu līdz nākamajam rudenim, tad tas jau būs sasniegums! Bet tas viss lielākoties jau būs atkarīgs tieši no naudām, jo ūdens, kanalizācija, elektrība, apkure – tas viss ir tiešākais naudas jautājums. Bet būt labi, es zinu!
Tagad man galvenais sagatavot māju drošai ziemošanai – jumta gali ciet, lietus notekas darbojas un logu ailas apdarinātas. Tas viss ir vēl jāpaveic!

Ja pabeigsi skursteni, tad lēnām varēsi arī siltināt griestus. Kurinot jaunbūvi, ātrāk izžūs sienas. Kautkāds mitrums taču nāks no zemes, kā arī salmi ir uzsūkuši mitrumu no apmetuma. Domāju, ka tev vajag pakonsultēties ar Aleksandru, kurš jau ir uzbūvējis salmumāju.

Māja tev izskatās ļoti smuki un krāsai nav ne vainas!
Tik es tavā vietā nepārtrauktu darbus arī ziemā vari tak mierīgi to pārsegumu siltināt un citus atsevišķus darbus darīt kautvai to pašu reģipsi uz griestiem skrūvēt ja esi tā paredzējis.

par to regipša skrūvēšanu. Vai tas būtu prāta darbs, ja māja mav apkurināma un skrūvēt regipšus. Vai tas nesāks taisīt jokus (mitruma ietekmē?)

http://hardwareaisle.thisoldhouse.com/images/2009/02/24/raincahin_3.jpg

Nu šamais jau izskatās SelfMade (DIY) no vecām pl.pudeļu galiem! :D

Hmmm, tad kad Tu tā pasaki, tiešām var aizdomāties, ka tie ir pudeļu gali apgraizīti… :D Bet nu – ticamākais, ka tas tiešām ir kapara izstrādājums. Bet ideja par pudeļu galiem patiesībā nav tik slikta. :)

Lai ūdens gāžoties pret zemi nešļakstītos uz sienām, varbūt var zem notekas izbetonēt 1/2 mučeles izmēra tvertnīti ar ~10 cm lielu smuki ar maziem laukakmeņiem noformētu caurumu augšpusē tādējādi panākot to, ka šļakatas šķīst kaut kur tur apakšā. No bedres atkal lietus ūdens pa taisno tiek laists lietusūdens kanalizācijā vai zemē sasūcināmajos tuneļos/drenu caurulēs.

Tāds jau arī ir funktieris – apakšā būs kaut kāds (kāds vēl nezinu) trauks/tvertne, kurā šī ķēde iecentrēta. Traukā ir iepildīti akmeņi un tam varētu būt mazliet paaugstinātas malas, lai šļakatas mazliet noslāpētu. Tvertnes apakšā ir caurule, kas aizved prom ūdeni uz noteksistēmu. Caurulei domāju uzmontēt priekšā vēl stikla šķiedras sietu, lai lapas netiek iekšā. Tāpēc arī katrā ēkas stūrī man nāk no zemes laukā caurules gals, virs kura paredzēts likt kādu tvertni. [Bilde] Vai tā būs daļa no lielās 200l metāla mucas, kāds spainis vai kāds cits trauks – to es vēl pagaidām nezinu.

Man kaimiņos diviem tukšu stāvošiem jaunajiem projektiem – privātmājām – ir saliktas šitādas dēļu teknes ar ķēdēm galos! Nu pēc 2 gadu nostāvēšanas skats ir bēdīgs – tie dēļi ir izpuvuši un nokarājas jau.. Nezinu, moš kāds septiķis var palīdzēt?

Nedaudz ne pa tēmu:
Starp citu, pats tagad būvēju pirtiņu – moš vari pastāstit par skursteni nedaudz. Mani šitie schiedel pārstāvji un citi tirgoņi biedē, ka čehi un poļi (Jawar, Thermo Ceramics etc.) esot baigie m**li – varbūt Tev kāds zinošs cilvēks ir pastāstījis vai ir kāda reāla atšķirība starp šiem (neskaitot cenu) vai tikai skaistajā nosaukumā? Kur Tu pirki tieši to skursteni?

K.

Izklausās neticami – jauniem projektiem dēļu teknes! :O Starp citu, varbūt vari kādas bildes sarūpēt kādā brīvākā brīdī, ja sanāk? Man interesē kā tās izskatās, un jo īpaši ineresē vieta, kur ķēde nāk laukā no tās teknes.
Kas attiecas uz dēļiem – protams, ka tie agri vai vēlu izpūs ar jebkāda veida aizsarglīdzekli. Tāpēc es renes iekšpusi paredzu “iztapsēt” ar ruberoīdu. Jaunākajā bloga ierakstā redzams. Ceru, ka vairākus gadus šāds variants varētu kalpot. Cits jautājums par renes platuma/dziļuma efektivitāti – to tad jau manīs. Un uzlikt skārdu pēc tam jau es vienmēr paspēšu. Vispirms gribējās pamēģināt paša radīto variantu. :)

Skurstenis. Man brālis dikti prātīgais – viņš sev bez bremzēšanas pirtiņā iekrāmēja Schiedel Isokern vulkāniskā lavas pumeka skursteni. Kvalitāte svarīgāka par visu. Es savukārt esmu nopircis (neesmu uzstādījis) čehu skursteni ar keramisko čaulu. Sanāca par pāris simtiem lētāk nekā Schiedel. Jā, ir dzirdēts, ka spečuki raucot degunus, bet no otras puses – vai tiešām, ja tā čehu keramika ir nesadauzīta un to normāli uzstāda, vai tiešām tāds variants būs sliktāks par parastu lēto tērauda skursteni? Rekur Building.lv forumā arī mazliet šis jautājums pacilāts – http://www.building.lv/forums/read.php?37,113989,113989#msg-113989 . Domāju, ka būs ok, ja vien visu pareizi samūrēs. Savējo pirku caur SS.lv sludinājumu, bet šķiet, ka finālā vai tik vien nebija tas pats Siltumacentrs.lv . Ar piegādi problēmu nebija.

Sveiks!

Vakarā mēģināšu atcerēties un sabildēt to dīvaino jauno projektu ar koka renēm (tur veselas trīs pamestas mājas stāv tādas) – tie keksi interesanti piegāja, jo visu taisīja pa lēto – koka karkasa māja, osb no iekšpuses un šķiet arī no ārpuses un vate pa vidu.. un vēl kaukādi betona kārniņi uz jumta – daži ir izbalējuši, daži vēl nē.. nu paskats pabaiss.. ;) Renes viņi, manuprāt ne ar ko nebija izklājuši – piemeta klāt kokus un gaidīja pircējus.. un nesagaidīja.. :)

A Tavs brālis ir specs tieši pa skursteņiem? Es kaukā sabaidījos no tā isokern, jo tas ir bez čaulas.. nu moš jāpaskatās un pirts krāsnij tāds der? Un vēl isokern nāk bez ventilācijas kanāla – tad jāpiemūrē vēl tāds klāt.. Moš uzprasi brālim kā kalpo tas viņa isokern un kā viņš uzbūvēja ventilāciju, ja uzbūvēja?

K.

Kā jau daudzi burbuļbiznesa pūtēji 2008.gadā… :D

Nēē, mans brālis nav specs pa skursteņiem! :) Viņš ir specs rūpīgi izpētīt visu info, pirms kaut ko pirkt! Attiecīgi konsultējoties ar Schiedel speciem izvēlējās piemērotāko. Vēl būtiski, ka pirms tiem gadiem 4-5iem nemaz to čehu analogu tā īsti Latvijā nebija, vai arī nebija vēl tik populāri.
Es Tev teiktu – atkarībā, kādu krāsni un kādā režīmā Tu tur plāno izmantot, tādu skursteni arī liec. Ja paredzi lēndegšanas krāsni – tad noteikti vēlams ar keramikas čaulu. Ja paredzi normāli uz pilnu klapi kurināt, čaula nav obligāta. Ja zini, ka vajag vēdkanālu – tad jau nav variantu, ņem blokus (a ļa Rondo utt.) ar vēdkanāliem un mūrē augšā. Ventilāciju viņš veidoja atsevišķi pa citu plastikāta cauruli.

Man 3 gadus stav araa paris spiedienimpregneeti coligie delji no jumta
Pabalejushi bet ir ok..

Nu gan muldi, sorry, vēdkanālam neko nevajag mūrēt un jo tālāk no skursteņa, jo labāk. Parastu 100mm kanalizācijas trubu un miers. Un kāda jēga no lēnās degšanas? Turēt skābekļa badā? Tieši otrādi, optimāli jāpiegādā sakarsēts gaiss. Dubultīgs siltums rezultātā, kā tas redzams “raķeškrāsnīm”, kas pēc būtības ir bomžu pieredzes galaprodukts, bet funkcionē labāk kā viss cits, kas lietots pēdējos 5 000 gados, no lietderības koficienta viedokļa. Tur vienīgā problēma, ka nav kurtuves un tā ievadvieta tāda nedroša un apkalpojama, bet, ja tās vietā liktu šķeldas vai granulu dozētāju? Aļaskā lieto skaidu brikešu dozētāj krāsnis. Jau no pēckara laikiem. Googlmapos var redzēt.

Mɑy I simpⅼy jսѕt ѕay ѡhɑt a гeliеf tо
fіnd ѕߋmᥱbοⅾʏ tһat tгᥙⅼy ҝnowѕ ѡhɑt tһᥱʏ’rᥱ Ԁіѕcuѕsіng оnlіne.
You ɗеfіnitеlʏ
геаlіᴢе һοᴡ tο Ƅгіng an іѕѕᥙе tо
ⅼіgɦt ɑnd maқe іt іmρогtɑnt.
Μօrе ρeорⅼе ѕɦοulɗ ⅼߋοκ аt tҺiѕ
ɑnd undᥱгѕtand tɦіѕ ѕіɗe ⲟf yⲟսr ѕtогy.
Ι ѡаѕ ѕսrρrіѕᥱԀ that ʏоu ɑгᥱ not mօге роpuⅼaг Ƅесɑᥙsе уоu ѕսrеly hɑѵе
thе ǥіft.

Write a comment