Māja nokrāsota un logi/durvis savās vietās!

11

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Logi un durvis, Sienu krāsošana | Posted on 12-09-2011

Birkas:, , , ,

Visas sienas sārtas. Stāstāmā šoreiz būs visai maz. Aizritējušajā nedēļā nekas diži daudz nav paveikts, jo brīvdienās piedalījos paša organizētajās diskugolfa sacensībās. Taču – pa vakariem pamanījāmies kopā ar sievu nokrāsot visu māju, un vēlāk divas sienas arī tika nokrāsotas otru reizi. Krāsas ir palicis tik daudz pāri, ka varēsim krāsot vēl trešo slāni – tad nu gan domāju siena būs ļoti labi pasargāta. Pie sienu toņa esmu jau pavisam pieradis un man tas patīk arvien vairāk!

Logi un durvis savās vietās! Nolēmu, ka tomēr nav ko pašam kopā ar Didzi dienu divas krāmēties – piekritu meistaru piedāvājumam par pavisam cilvēcīgiem cipariem salikt atvestos logus un durvis savās vietās. Viņiem šis darbs prasīja 6,5 stundas un kopā ar izejmateriāliem (putas/blīvējuma lentas) man tas izmaksāja 120 latus. Meistariem tomēr vairāk kā 10 gadu pieredze, attiecīgi, viņu paveiktais darbs man pagaidām šķiet labs un kvalitatīvs.

Palodzes un logu aiļu apdare. Tagad būtu jāpasūta palodzes, kā arī ar dēlīšiem smuki jāapdarina logu ailas un stūri. Vien tagad domāju – kādā krāsā gatavot palodzes. Meistars teicās, ka cinkotās ar laiku paliekot nesmuki pleķainas. Varētu būt neapstrīdams fakts, bet man jau lāsenis un jumta detaļas arī ir no cinkotā, tāpēc pagaidām nevaru saprast, vai kaut kāds pelēcīgi krāsotais skārds man pie tiem baltajiem logiem un cinkotajiem lāseņiem tā īsti iederēsies. Kā arī tas pats krāsas jautājums par ailu apdares dēlīšiem. Krāsot baltus? Beicēt iesārtus kā siena? Padarīt tumši brūnus ar darvas laku, tāpat kā paredzēts apstrādāt paspārnes un bēniņu gala sienas? Jūsu idejas. Baltie logie pagaidām, manuprāt, pavisam normāli un labi iet kopā gan ar sienām, gan jumtu. Un vēl jau “finišā” būs ko padomāt, kādā tonī pamatu cokolu pielāgot. :)

Turpinājumā paspārne bēniņu gala sienas. Nedēļas nogalē ceru turpināt darboties ar paspārņu un jumta galu aiznaglošanu, jo brālis atkal ir sazāģējis nepilnu simtu ar dēļiem. No logu izgatavotājiem dabūju arī vienu izbrāķēto trijstūra loga dubulto paketi – būs, ko ielikt bēniņu gala sienā, lai tur augšā vismaz kāda gaismiņa iespīd. Plus, vajadzētu vēl paspēt māju trešo reizi nokrāsot. Ja apmācies, to var mierīgi pusē dienas izdarīt.

Pie sienas toņa esmu pieradis - man tiešām patīk! :)
Close
Pie sienas toņa esmu pieradis - man tiešām patīk! :)
Bilde progresa galerijai. Tik vien tā gatera telts pa priekšu maisās..
Close
Bilde progresa galerijai. Tik vien tā gatera telts pa priekšu maisās..
Šur tur jau kādas plaisas apmetumā ir iemetušās stūrī vai pie lazdām. Pēc ziemas domās, kā ar tām cīnīties.
Close
Šur tur jau kādas plaisas apmetumā ir iemetušās stūrī vai pie lazdām. Pēc ziemas domās, kā ar tām cīnīties.
 
Nu re - te arī mani feinie, makten smagie logi.
Close
Nu re - te arī mani feinie, makten smagie logi.
Ieejas durvis - apakšējā stikla daļa ir matēta.
Close
Ieejas durvis - apakšējā stikla daļa ir matēta.
Mazie sanitāro telpu lodziņi gaida savu kārtu iestāties ailē.
Close
Mazie sanitāro telpu lodziņi gaida savu kārtu iestāties ailē.
 
Tā saucamās vasaras durvis - abas daļas ir veramas, taču ikdienā tiks izmantota viena vērtne. Šis ir ūberbiezais 88mm profils.
Close
Tā saucamās vasaras durvis - abas daļas ir veramas, taču ikdienā tiks izmantota viena vērtne. Šis ir ūberbiezais 88mm profils.
Rekur trijstūra lodziņš bēniņu gala sienai, lai tur arī gaisma iespīdētu. Paldies Logi Lukss par nelikvīda piešķiršanu. :)
Close
Rekur trijstūra lodziņš bēniņu gala sienai, lai tur arī gaisma iespīdētu. Paldies Logi Lukss par nelikvīda piešķiršanu. :)
Un te - logu nav...
Close
Un te - logu nav...
 
Taadaaaaaaa!!! :) Un te jau logi savās vietās!
Close
Taadaaaaaaa!!! :) Un te jau logi savās vietās!
Gar malām rēgojas blīvējuma lentas. Tās jāpielīmē pie ailām un jāpaslēpj zem dēlīšiem.
Close
Gar malām rēgojas blīvējuma lentas. Tās jāpielīmē pie ailām un jāpaslēpj zem dēlīšiem.
Un te skats no otra stūra uz jaunajiem logiem.
Close
Un te skats no otra stūra uz jaunajiem logiem.
 

Comments (11)

John Lynx. Tev baigais shizy eklektiskais savienojums sanācis: salmu sienas (natural), māla apmetums(natural), šīfera jumts(so so natural), balti plastmas logi/durvis (unnatural) un rozā krāsā ārsienas (so so natural)… Par gaumi protams nestrīdas, bet prieks par Tavu apmņēmību un galvenais, ka lielākais darbs paša rokām paveikts.

Vispirms paldies, ka tomēr ir kāds pozitīvs vēstījums arī! :)
Bet tīri ķeksīša pēc, tā kā neesi pirmais, kas izsaka tamlīdzīgas replikas, tad varu arī mazliet “pastrīdēties” ar argumentiem. ;)

Šīferis. Mūsdienu bezazbesta šīferis, ražots Lietuvā. Ražots no cementa un šķiedrām. Daudzi nezina, ka cements patiesībā ir no dabas materiāliem veidots – kaļķakmens, māls, smilts, dzelzs plāva.
Šīfera jumtu pēc tā mūža beigām var sadauzīt, iestrādāt ceļa segumā vai iejaukt kādas citas ēkas pamatos utt. Tas ir gluži kā akmens, nekādu kaitīgu vielu. Metāla jumts? Kur to liksi pēc 20-30 gadiem, kad tas būs totāli sarūsējis? Mazliet jau demagoģija, bet nu – ja jau uzprasās… :)

Plastmasas logi. Balti – nū, tas ir gaumes un, galvenokārt, izmaksu jautājums. Kā jau minēju, krāsains laminējums uz loga rāmja no abām pusēm ir +40% pie cenas. Man tas nav nepieciešams. Plastmasas? A Tu man koka ieteiktu? Jo? It kā “dabīgi” un “elpojot”? :D Jeee, cik reizes par šo tēmu jau esmu diskutējis… Mūsdienu tipiskie koka logi ir līmēti nezcik kārtās ar nezkādām līmēm. No dabiskuma tur vairs nav ne smakas un elpošana, kāda vēl elpošana.. (Un vispār, loga rāmim nemaz nav jāelpo. :) ) Koka logi ir dārgāki, turklāt ik pēc gadiem trim četriem tos nāksies arī pār-apstrādāt – slīpēt, kasīt, krāsot, lakot, ko nu veiklās rociņas pieprasīs. Es negribu liekas klapatas, gribu vienkārši savām finansēm atbilstošus siltumnoturīgus logus. Esmu tādus dabūjis.

Rozā ārsienas. Vienam rozā, citam sārtas. Fotoaparāts krāsas neprot labi attēlot, jo dzīvē man šī krāsa patīk. Jā, biju domājis mazliet tumšāku toni, bet nu – veikalā paraugu paletē redzi vienu, dabā uz sienas jau kaut ko citu. Esmu apmierināts un man patīk, ka mana māja nav nokrāsota kārtējā garlaicīgi bēšīgajā tonī. Starp citu, vienā braucienā uz Lejasciemu nupat speciāli pētīju fasādes krāsas – nopietni, es sastapu vairākas šāda toņa mājas! Un vēl “jiftīgākas” pat. ;) Un vai tad šī māja arī izskatās slikti? –> http://ej.uz/sartums Skandināvijā netrūkst šāda toņa mājokļu. Bet no otras puses – ko gan es te taisnojos. Es taču sev un savai ģimenei to māju būvēju ne Tev. :)

Visbeidzot, runājot par ideoloģiju kā tādu. Gribu atgādināt, ka es jau patiesībā nevienu mirkli neesmu cēlis, kā man te daudzi grib piedēvēt, ekoloģisko jeb ekomāju! Nē, es visiem vienmēr saku, ka es ceļu ekono-māju! Maksimāli ekonomiski un racionāli risinājumi! Jo finanses bez kredītu ņemšanām ir tik, cik tās ir. Es ikviena materiāla un risinājuma izvēli sava mājokļa celtniecībā varu konstruktīvi noargumentēt. Tā kā pats priekš sevis zinu, ka ceļu to, ko vēlos un kas šķiet atbilstošs un patīkams! :)

Kraasa jau ir gaumes jautajums, tapec te padomu prasit ta isti neiederas, bet ja par palodzem, tad klasiski smuki tomer baltiem logiem izskatas ari baltas palodzes. Krasot nevajag, var tachu pasutit no rupnieciski gatavota balta blekja – a lja Ruukki – cinkots blekjis, kas rupnieciski nokrasots – tadam tomer krasas nolobishanas risks ir daudz mazaks, ka pashrocigi krasotam cinkotam blekjim. Galu gala rupnica tomer to virsmu korekti sagatavo, krasa ari ir piemekleta un piemerota, turklat krasoshana notiek specialas kameras, kuras pec tam karse, lai panaktu labaku krasas “nogatavoshanos”.
Apsveicu ar logiem! Tagad jau tads gatavas majas iespaids paliek. Tikai no pasha pieredzes varu teikt – tagad tikai saksies ista naudas un laika tereshana. Neviens tam netic, kamer pashi tam neiziet cauri. Iekshdarbi – lai cik vienkarshi nebutu, un beigas visiem tomer gribas labaku, smukaku, ari dargaku par pashu letako, prasa baigo njemshanos.

Starpcitu logus varot ar hardcore limplevi aplimet no arpuses.

Kaut gan jasaka ka shadai majas krasai balta ir izskataas labakaaa.. :)

Jumta krasu citadaku vareja dabuut vai galigi cita cena?

Piebildīšu, ka ražošanas procesā no abām pusēm aplīmēt loga rāmi ar laminējumu – tas ir +40% pie logu izmaksām. Man tas nu galīgi nebija vajadzīgs. Balta krāsa pavisam labi kontrastam der.

Jumta krāsa – ražotājs piedāvā sešus toņus, bet neviens man dzīvē reāli nepatika. http://ej.uz/eternit
Turklāt arī cena – uz katru loksni +2,2 Ls par krāsojumu. Es nopirku 133 loksnes, rezultāta būtu aptuveni +300 Ls.

Ja godīgi, mani pelēkā krāsa pavisam pilnībā apmierina. Nu ja baigi gribēsies kaut ko mainīt – nu tad rāpšos uz jumta ar krāsas spaini (ko man Eternit pārstāvis pats arī ieteica darīt, jo tad varot toni pēc sirds patikas piemeklēt). Taču iemesls krāsot manuprāt būtu tikai tādēļ, lai paildzinātu materiāla mūžu, jo vizuāli man pelēkais tonis tiešām patīk.

Paga, paga, pavisam smuku un normaalu jumtu rapties un krasot – nu tas ir tad ja PILNIGI un absoluti vairs galigi neko citu nav ko darit.

=> Jānis: Nu jā, kaut kā tā man arī šķiet… :D

Kaut kad pētiju šitos jumtus un ja nemaldos viņi deva garantiju 25 gadus ar piebildi krāsotam. Ja pieņemam, ka krāsots jumts varētu izvilkt 10 vai padsmit gadus ilgāk par nekrāsotu, tad nezin vai tie 300 lati ilgtermiņā būs kāds ieguvums. Tā jau protams tāda tukša filazofēšana, nav man konkrēti cipari :) Kad un kā taisies skursteni laizt cauri jumtam? Jā un krāsai nav ne vainas.

Kā liecina ražotāju un izplatītāju sniegtā informācija – Eternit loksnēm garantija ir 15 gadi, bet kalpošanas laiks ir 50 un vairāk gadu. Ja loksnes ir krāsotas, tas mūžu paildzinot par 20 gadiem – attiecīgi spriežu, ka nekrāsotām vajadzētu novilkt tos 30. Vēl jo vairāk, mūsu dzimtas vecā lauku māja stāv ar padomjlaiku šīferi jau 30 gadus – un jumts netek. Nedomāju, ka šodien ražotais materiāls būs švakāks. :)

Skursteni laidīšu cauri jumtam tad, kad beidzot spēšu pieķerties pie šī darbiņa… :) Vispirms man vēl būs jāizveic triks – pusuzbūvētu skursteni jāsarotē par 180 grādiem. Labi, ka apakšā uz pamatnes ir ruberoīds – varbūt izdosies. Tā ir, ka būvniecības laikā maina domas par apkures veidu (no kamīna uz normālu katlu).

Jā, šodien atkal dabā lūkojos uz mājas krāsu un pie sevis pārliecināti noteicu – nē, tā noteikti nav rozā krāsa. :D Māja maina krāsu atkarībā no saules gaismas krišanas. Feini. :)

Nav jau tik traki ar tiem koka logiem, maniem 4 gadi un nekas tur nav vēl jāslīpē/jāpārkrāso …
p.s. man guļbūve un jumtam lielas pārkares.

Piekrītu par to, ka logu likšanu jāuztic meistariem. Ar pvc logiem ir kā ir un no pieredzes varu pateikt, ka var sanākt problēmās, ja kaut ko ne tā tur saliek. Turklāt te ir super kvalitāte uzreiz.

Esmu fans viendabīgais krāsai!
Vajadzēja vēl tikai pareizo krāsu logiem un durvīm un viss būtu baigi čotka.
Bet kā ir tā jādzīvo, šis topiks jau ir vecs, un nezinu kā vispār šeit esmu uzdūries

Write a comment