Katla izvēle – Atmos vai Viadrus?

5

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apkure | Posted on 26-09-2011

Birkas:, , , , , ,

Kā jau vēstīju, esmu sadomājis piedalīties KPFI projekta konkursā, lai iegūtu līdzfinansējumu savas mājas apkures sistēmas izveidē. Ēkas īpašuma dokumenti jau ir kārtošanas procesā. Ogres rajons ir veiksmīgs (vai arī man vienkārši liktenis tāds :) ), jo par laimi dokumentu procesi norit raitāk kā noteikumos noteikts. Bet nu lab, varēšu priecāties, kad viss vajadzīgais būs sarūpēts

Problēmas ar malkas katla efektivitātes %
Nu re – saskāros ar visai neforšu situāciju malkas katla izvēlē atbilstoši KPFI projektu konkursa prasībām… Pāris stundas Building.lv forumā lasīju cilvēku atsauksmes gan par Viadrus, gan par Atmos gāzģenerācijas katliem. “Sabijos” no Atmos jutības pret ne-sausu malku (aizaug), attiecīgi, ņemot vērā man blakus esošo mežu un krūmus (un manu slinkumu 2 gadus žāvēt malku), tomēr izlēmu par labu lētākam/vienkāršākam “parastajam” malkas katlam no Viadrus. BET te nu bija!!!

KPFI nolikums nosaka, ka malkas katlam ir jābūt ar efektivitāti >=80% . Viadrus katlam efektivitāte dedzinot koksni ir 75%… (ar oglēm 80%). Tātad – sasodīts, neder šis variants… Nu tad pētīšu tālāk, kādi ir varianti. Bet, iespējams, “piespiedu” kārtā būs vien jāizvēlas tas Atmos. Ja kādam ir vēl kāds ieteikums, uzziņojiet! :)

Comments (5)

granulu katla iegādi neesi apsvēris?

Tīru granulu katlu noteikti nē! Nekad nevar zināt, kādi laiki pienāks, un jebkurā brīdī varam palikt bez granulām – un kā tad māju sildīšu? Variants vēl ir kombinētais katls granulas + malka, bet nu, laikam jau nav ko pārcensties… Labs gāzģenerācijas katls jau arī būs advancēts risinājums, turklāt, ja vēl tos siltumakumulatorus klāt pieliek. Granulu katlam arī iespējams elektrības patēriņš ir lielāks – un tas ir svarīgi brīžiem, kad elektrība dažādu iemeslu dēļ pēkšņi nav. Gāzģenerācijas katlam gan arī ir aptuveni 70 W/h strāvas patēriņš, bet kaut ko tādu uz pāris stundām var vēl ar mašīnas akumulatoru nodrošināt sliktākajā gadījumā. Un, protams, nedrīkst aizmirst arī par cirkulācijas sūkņu patēriņu, ja jau aizsāku elektro-autonomizācijas ideju. Benzīna ģenerators mājās šādiem gadījumiem arī nepavisam nav slikta lieta.

Vai gāzģenerācijas katlu nepastāv iespēja ielikt automobilī gadījumā, ja uznāk patiešām liela krīze?

Doma ļoti laba, bet nez vai tas tā strādāts.

Man ir pieredze ar viadrus ražotajiem apkures katliem – jau gadiem lietojam un nekādu problēmu nav bijis.

Write a comment