Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apmetums, Drenāža, Jumts, Lietus notekas, Logi un durvis, Sienu krāsošana, Situācijas atskaite | Posted on 05-09-2011
Birkas:drenāža, elektrības pieslēguma izmaksas, lietus ūdens aizvadīšana, māla apmetuma krāsošana, paspārne, Sakret KS silikāta bāzes grunts, Sakret KS silikāta krāsa, vējkaste
Uhh, daudz raibu dienu aizritējušas. Gan pa darbiem, gan pa celtniecību, gan arī komandējumā ārpus Latvijas, tāpēc arī tāds jaunu ierakstu iztrūkuma periods, bet nu es jau ceru uz sapratni…
Tad nu beidzot te būs jaunāko, paveikto darbu atskaite un paprāvāka foto galerija (kā parasti ieraksta beigās – klikšķiniet uz melnā rāmja un tad šķirstiet).
Drenāžas sistēma. Pamazām darbojoties nupat jau šī sistēma ir gatava. Bilžu galerijā var redzēt rezultātu. Ar rokām aizrakos līdz skatakas vietai, pievienoju pie tās pa vienu cauruli mājas pamatu drenāžas perimetru, un pa otru pienākošo cauruli – lietusūdeņu savācējcauruļu perimetru. Skataku izveidoju no 200 litru plastmasas mucas – smuki un lēti. Caurumus izgriezu precīzi ar figūrzāģi. Tagad jāsasprauž iekšā pievadu caurules kārtīgi, jānohermetizē ar silikonu un jārok to aku ciet. No akas prom pa pļavu aiziet oļos ierakta drenāžas caurule 65 metru garumā, kas finālā rezultējās paralēli ceļam izraktā 260 metru grāvi, kas savukārt aiziet līdz pat pie-šosejas novadgrāvim. Atliek vien sataisīt lietus notekas un tad pētīt, cik tad labi šitā sistēmas darbojas.
Paspārnes aiznaglošana. Process ar dēlīšu naglošanu “trīnītī” turpinās. Vienā pusē jumta slīpni esam pievārējuši, šodien aizsākām arī otru pusi, kā arī ķērāmies pie jumta galu vējkastes aiznaglošanas. Brālis tik turpina zāģēt dēļu kaudzes. Gribētos pabeigt visas slīpās daļas, tad arī ķertos klāt pie vertikālo jumta galu aiznaglošanas – tur jau mazliet karkasiņu prasās, turklāt vienā pusē logs bēniņiem jāistrādā, bet otrā pusē durtiņas. Darīšanas vaina.
Sienu gruntēšana un krāsošana. Tas “svinīgais” mirklis klāt! Beidzot esam ķērušies pie sienu krāsošanas. Šim nolūkam izmantoju Sakret KS produktus uz silikāta bāzes. Vispirms grunts – uz visu māju aizgāja vien kādi 15 litri. Un tad krāsa – iepirkti 5 spaiņi (45 litri), bet uz pusi mājas vienā slānī nu ir aizgājis tikai viens nepilns spainis. Pat pēc krāsošanas divos slāņos krāsa paliks rezervē – tas labi. Sienu tonis? Visai ekstrēms..
) Nūū, respektīvi, tas ir sanācis bik gaišāks un spilgtāks, kā biju izvēlējies veikalā no krāsu paletes parauga, taču – krāsojot sapratu, ka man patīk. Oriģināls un drosmīgs tonis – nu gluži tāpat kā visa mana māja!
Vietām apmetumā neizbēgami ir nelielas plaisas – vietās, kur ir lazdas. Neko darīt – pārlaidīs ziemu, gan jau pat vēl kāda plaisa nāks klāt, tad arī štukos tās novērst.
Elektrības pieslēguma izmaksas. Sanāca pakonsultēties ar vienu elektropieslēgumu speciālistu. Manā gadījumā finansiāli izdevīgākais variants ir pieslēgties pie esošā elektrības pieslēguma un skaitītāja nevis veidot jaunu pieslēgumu. Jauda esošajam pietiek (3 fāzes un vismaz 30A). Jauns pieslēgums izmaksātu pēc aptuvenām aplēsēm vismaz 3k latus, kas man pagaidām nu galīgi nav pa prātam. Sporta pēc jāpainteresējas, cik varētu izmaksāt esošā pieslēguma jaudas palielināšana, ja nu tomēr gribēšu “elektrisko gateri” ierīkot…
Logi. Logi un durvis ir gatavi, jālūko tuvākajā laikā organizēt manu “superlogu” atvešanu. Un tad jau kopā ar meistaru krāmēsim tos iekšā. Jāpacenšas nokrāsot māju līdz logu ielikšanai – silikāta krāsa ir visai kodīga un tā var sabojāt stiklu, metālu un plastmasu, ja tiek uz tās virsū. Logu ailes ārpusē būs jāapdarina ar koka dēlīšiem L veidā – jo apmetums uz karkasa statņu stūriem tāpat plaisā.
Izmaksas > 10k Ls. Piebildīšu, ka vairāk vai mazāk esmu papildinājis arī projekta izmaksu uzskaites lapu – līdz ar logu iegādi esmu droši pārkāpis 10 tūkstošu latu izmaksu atzīmei. Redzēsim, kā lietas virzīsies tālāk.
Jāni, varen iet uz priekšu! Klau, kas tā par zāli grāvmalām, pašam ir interese, kur tādu ņēmi?
Yess, cenšos!
Maksāja 2,50 Ls/kg.
Zāle grāvmalai – pirku Latvijas Sēklu veikalā, kas man pa ceļam ir. Rekur ir mājas lapa un sēkla saucas “Ceļš 2″ – http://www.seklas.lv/cat/apraksti
Par reālām elektrības pieslēguma cenām labāk painteresējies Latvenergo. Tas ir bezmaksas pakalpojums, vajag tikai robežplānu un zemes nomas līgumu, laikam arī zemesgrāmatas kopiju, jāaizpilda pieteikums un viņi dažu dienu laikā uz e-pastu nosūtīs maksimālās izmaksas. Turklāt vēl daļu izmaksu sedz arī Latvenergo.
Ja elektrības stabs atrodas uz tava zemes gabala, tad nebūs vajadzīgs topo plāns un projektēšana būs lētāka. Ja pie esoša elektrības skapīša grib pielikt vēlvienu, tad tas max ir 500Ls, ja vien jauda to atļauj. Ja ir bažas par jaudu, tad reizē var iesniegt arī iesniegumu par jaudas noņemšanu no esošā patērētāja (kā pats noskaidroji taviem vecākiem ir lieki 30A), tātād nekādas izmaiņas esošā līnijā nav jāveic un visus montāžas darbus varēs paveikt dažās stundās. Iesniegumā norādi, ka skapī vēlies arī 1 un 3 fāzu kontaktligzdu, lai uzreiz varētu lietot savu elektrību. Tālākos rakšanas darbus no skapja uz māju varēsi veikt pats sev tīkamā laikā, būs tikai vēlāk jāpasauc elektriķis, lai pieslēdz kastei un noplombē, tikmēr varēsi pieslēgties pie kastē esošajām kontaktligzdām. Tad reizē ar mājas nodošanu ekspluatācijā varēsi taisīt jaunu topogrāfiju. Ja pieslēdz vairāk par 32A tad, palielinās gan ierīkošanas izmaksas gan pievienojas pāris naudiņas pie elektrības rēķina par katru A. Līdz ar to ieguvēji būs gan esošie lietotāji (kas samazinās jaudu uz 32A) gan tu kā jaunais lietotājs.
Krasa normala nav vismaz garlaiciiga latviski balaaa
Bet maja gan izskatas ka bus gralaiciiga dizaina?
Ja, par mājas sienu bālumu sūdzēties tiešām nevarēšu…
Bet visu pēc kārtas un pamazām. Man pašam patīk tas, ko redzu, jo zinu, ka tas ir manis paša veikums.
Kas attiecas uz dizaina ne-garlaicīgumu. Tā ir mana pirmā, paša projektētā māja, kuras primārais uzdevums bija būt lētai un racionālai. Domāju, ka šādu uzdevumu tā izpildīs noteikti. Tāpēc arī nav nekādu vipendrionu, papildus konstrukciju, interesantumu utt. Kad celšu otru māju (ja celšu), tad jau varēšu izpausties, jo būs daaaaudz vairāk saprašanas tajā visā.
Turklāt – ēku jau joprojām var visādi izskaistināt ar laiku. Sienas krāsojumi, apmetuma veidojumi, papildus konstrukcijas utt.
Tas taa lai tu kko izdomaatu paslaik pa celjam!!
…Stilīgs salmu namiņš, saulrieta krāsā, un jumts “cveta beloi noči”
Krāsa jau gaumes lieta, bet nu bija jāņem tev tomēr vērā, ka krāsa uz paraudziņa un liela laukuma noteikti izskatīsies savādāk, tā jau ir ar visām krāsām..
Jau trīnītī sasistos dēļus tā kā derēja nomālēt pirms sišanas, īpaši ja taisies mālēt ar kautko tumšu. Nākamajā vasarā, kad dēlīši riktīgi izkaltīs riskē ar baltām strīpām.
Kā plāno taisīt ciet vertikālo daļu un smuki pielaist pie trīnīša dēļiem un elegantā līkumiņa augšā? Manuprāt vienkāršāk būtu bijis pirmo uztaisīt vertikālo daļu un tad pielaist klāt šitos dēlīšus – gan mazāks čakars ar leņķa ķeršanu, gan līkumiņu, kas manuprāt bišķi lec ārā no kopējā skata, jo ir vienīgais ēkas elements bez asa leņķa, bet tā jau atkal gaumes lieta. Kāpēc tā taisīji? Tā bija vieglāk?
Lai veicas! Logi būs, ar steigu kombinē augšā apkuri vai vismaz kādu godmaņkrāsniņu un tad tev būvniecības sezona vairs nebeigsies, dabūsi rukāt arī pa ziemu
.
Ar tiem toņiem jau nav tik traki. Viss ir kārtībā. Es gan vairāk gribētu teikt, ka toņa mānīgo atšķirību radīja veikala apgaismojums.
Jā, loģiska taisnība par potenciāli baltajām strīpām uz dēļu malām ir, bet nu – es labāk riskēju ar to, nekā riskēju līdz ziemai nesaldējot nagus neaiznaglot to visu ciet.
Vertikālo daļu pielaidīs gana mierīgi. Mazliet čakarīgāk, ka nāksies leņķī katru dēli piezāģēt, bet nu nav jau mirstamā kaite. Vertikālo pirmo netaisīja tāpēc, ka tad būtu bijis jātaisa nopietnāks karkass. Tagad doma vertikālo sieniņu pie tiem pašiem trīnīša dēļiem stiprināt. Ir izdomāts jau konkrēts risinājums, atliek realizēt.
Līkumiņš – tā sanāca, jo pašā korē ir finiera savilces – līdz ar to asu leņķi dabūt nevarēja. Sanāca šādi. Tad jau manīs, kā tas viss beigās izskatīsies, bet man liekas, ka nepavisam nebūs slikti, jo man tak logu ailes un mājas stūri arī apaļīgi.
Jā, godmaņkrāsns, protams, laba lieta, taču vēl jau tāds “sīkumiņš” kā siltināts griestu pārsegums vajadzīgs, lai varētu pa iekšu arī ziemā šeftēt. Bet nu, kas zina, cik garš tas darba rudens ievilksies. Laiks rādīs.