Apmetam salmu sienas ar māliem!! Talka/seminārs?

4

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apmetums, semināri | Posted on 12-07-2011

Birkas:, , , , ,

Ir manāmi vēlīna nakts stunda, un jau kuro dienu no savas būves atgriežos ap 23iem vakarā. Ir sācies sienu apmešanas process. Paziņoju, ka dabūjot javas maisītāju, izmēģinot apmetuma masas jaukšanas un uzstrādes procesu, apdomājot Aleksandra izteiktās piebildes un apsverot gan finansiālus, gan emocionālus faktorus – esam tomēr izlēmuši, ka mājai sienas būs brūnsarkanas ar māliem!!! :) Vien kārtīgi jānoskaidro, kā to sarkano māla sienu pret mitruma ietekmi normāli pasargāt.

Process notiek
Baaaisi gari rakstīt īsti vairs nav iekšā. Maisītājs visai jautrā veidā kā reiz iekš manas dzimšanas dienas ir dabūts – paldies Jēkabam! Tad nu brīvdienās ķellēšanās action varēja sākties! Pašreiz masu jaucam lielākā īpatsvarā ar mālu – lai tā būtu lipīgāka un lai to būtu mazliet vieglāk iestrādāt gan uz/aiz sieta, gan arī salmos. Pagaidām darīšanas vaina. Mālus izmantoju savējos vietējos no brāļa akas rakšanas procesa. Smiltis izroku mežā. Taču ir plānots iepirkt gan tīrākus (ar mazāku akmeņu daudzumu), sarkanākus mālus no Ikšķiles – biju jau ievērtēt. Kā arī jānopērk krava ar smiltīm, jo tās tāpat vajadzēs grīdas piebēršanai.
Pa 2,5 dienām, pa vidam veicot dažādus citus darbiņus, kopumā ar pirmo kārtu ir apmestas kāda trešdaļa mājas. Skatiet tālāk klikšķināmo galeriju.

Galerija ar pašreizējo statusu sienu apmešanas procesā
(Lai neaizlektu uz manu Picasa lapu, klikšķiniet uz melnā rāmīša un šķirstiet bildes tepat!
)

Talka/seminārs?
Drīzumā Latvijā ir gaidāmi pāris semināri par mālu apmetumiem. Izklausās jau ļoti jauki, taču viens maksā 60 Ls, bet otrs laikam pat savus 4-5 simtus latu, jo baigais estiņu speciālists braucot… Es respektēju cilvēku darbu un zināšanas – tāpēc dalības maksa par šādiem gana nopietna līmeņa semināriem ir vairāk nekā loģiska. TAČU! Personīgi esmu pieņēmis lēmumu, ka man pašam ir ekskluzīva iespēja “seminārot” un apgūt apmetuma veidošanas/uzklāšanas lietas uz savu roku un pavisam bez maksas. :D

Ja vēl kādam ir interese paeksperimentēt un iemēģināt roku šajā foršajā mālu jaukšanas un uzklāšanas padarīšanā – ir vairāk nekā laipni aicināts pieteikties un braukt ciemos. :) Ko sakāt par šīm brīvdienām? Ir kāds smērēties/mācīties gribētājs? Ziņo komentāros vai uz e-pastu!

Comments (4)

Kad domā logus likt iekšā?

Šķiet, ka kaut kad drīzumā jau arī būtu jāliek, lai var no ārpuses apmetumu pielaist klāt kārtīgi. Maksās man tas pasākums ap 2tk Ls… Padaudz priekš manas ekono-mājas koncepcijas, bet ticamākais, nav citu variantu.

Man ieteica sameklēt tadu pāris mm biezuma it kā porolona lentu, kuru salīmē uz logu ailas vietā, kur liks logu – tad ieliek logu un līdz ko šī lenta dabū mitrumu, tā piebriest vairākkārtīgi un nobloķē visas spraugas. Daudz labāks pasākums par nejēdzīgajām celtniecības putām, vienīgi pagaidām nemaz nezinu, kā to sauc. Būs jāpameklē tīklā.

Nu jā daudz 2k, bet logus līdz ziemai vajadzētu ielikt tomēr māja būs daudz aizsargātāka pret mitrumu utt.
Par tādu lentu neko neesmu dzirdējis, bet ieteiktu tev painteresēties rbb.lv tie ņemas ar eco produktiem celtniecībā ;)

Jā, tāda doma noteikti ir, ka līdz ziemai jāsaliek logi/durvis! Es domāju, ka nākamgad jau vienalga nekas lētāk nebūs. Jā, RBB var uzprasīt. “Sliktākajā” gadījumā nodarbosies ar lina pakulu stūķēšanu spraugās, jo putas es toč neplānoju izmantot.

Write a comment