Sienas gāāāndrīz pabeigtas

9

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Sienu konstrukcija, Situācijas atskaite | Posted on 15-05-2011

Birkas:, , , , ,

_DSC0669_DSC0670Gribu vairāk laika…
Uhh, ja vien es varētu kādas nedēļas no vietas tā ņemt un pastrādāt pie šī sava projekta… Fiziski drošvien būtu visai pabeigts, bet progress gan būtu varenlabs. :D Tagad nu pa brīvdienām kopā ar savu biedru Andreju gāāāndrīz piebeidzām likt sienas, respektīvi, palikušas vēl aptuveni 5as augšējās ķīpas, kuras iestellēt vietā. Esam visai labi piešāvuši roku šai procesā un šodien pietrūka vien kādas divas stundiņas, lai to pasākumu piebeigtu.

Logu ailu pielīdzināšana
Pa vidam atklāju gana vienkāršu, bet efektīvu metodi, kā logu ailas padarīt līdzīgās logu ailām. :D Līdz šim tur bija zigzagoti ķīpu gali, kas totāli līda iekšā loga rāmja platībā. Ķīpu garums pirms likšanas vietā nav bijis notrāpīts pareizā garumā. Sapratu, ka patiesībā tos salmu ķīpu galus var gana vienkārši papluinīt un izvilkt laukā liekos salmus. Striķi paliek vaļīgāki, bet tos pēc tam pievilku ar kociņiem. Nu vismaz var normālas logu ailas saveidot. Sapluinīto salmu kalni gan mājas iekšpusē paliek aizvien iespaidīgāki, bet tie vēlāk noderēs šķirbu un bedrīšu aizbāšanai sienu krāvumā.

_DSC0677_DSC0673Sienu līdzenums
Diezgan svētīgi ar Andreju “pačortojāmies” par aprīlī pieaicināto div-palīgu sakrautajām sienām. Jā, vien aptuveni četrās dienās viņi tiešām sakrāva teju visu atlikušo (izņemot augšējo rindu), taču mums toties gana daudz laika aiziet tagad to visu visai nelīdzeno krāmējumu izlīdzināt. Viena ķīpa par daudz uz iekšu, otra par daudz uz āru utt. Kopumā vispār lielākoties visas ķīpas ir jādauza no iekšas vairāk uz āru, lai karkasa ārējo plakni kaut nedaudz sasniedz. Būs vēl ko noņemties ar līdzināšanas pasākumu, kad sienas būs nostiprinātas ar vertikālajiem, abpusējiem mietiem. Tos gan vispirms vēl jāsarūpē gana pieklājīgā apjomā.

Metāla siets
Tagad jau labu laiku pētu krāvuma virsmu un karkasa īpatnības un galvā modelēju, kā un kur es stiprināšu apmetuma sietu. Esmu nonācis pie sapratnes, ka ar sietu, ticamākais, nāksies pārstiept visu sienu platību, lai nosegtu bedres, koka statņus, mietus utt. utjp.
_DSC0680_DSC0671Mazliet naivi esmu iedomājies, ka sietu varētu pieskavot pie karkasa, stiept horizontāli uz priekšu, aiz tā stūķēt garām salmus, lai aizpildītu gropes un bedres, un tā turpināt pa rindai visas sienas garumā. Tā kā iekšpusē skavot nav pie kā, domāju no stieples uzveidot garas skavas, ar ko pagaidu variantā pie ķīpām “pienaglot” to sietu. Pēc tam visu šo iekšējo un ārējo sietu izklājumu vienkārši cauršūt ar špagata striķi un sastiprināt kopā vienu pie otra. Varēs uz nebēdu manas pārsienamās adatas izmantot – tās ir noderīgas mantas.
Un vēl loģiski saprotu, ka apmetums pie plika koka (karkasa un stabilizācijas mieta) neturēsies, tāpēc arī šeit domāju zem metāla sieta uz koka virsū iespiest salmu šķiedras, lai apmetumam ir pie kā turēties. Varētu gan jau arī izmantot kaut kādu audumu, ko pie karkasa piekniedēt, bet nu pamēģinās ar salmiem zem sieta.
Tagad uzdevums sameklēt, kāds siets būtu piemērotākais un cik tas pasākums man izmaksās.

Un vēl – ja nu kādam ir gribēšana šajā visā procesā kādā dienā kopā ar mani padarboties, saņemot finansiālu atlīdzību, ziņo tik šurp!

Comments (9)

patīkami redzēt :)

Malacis ;)

hmm… bet ko Tu darīsi kad nāks lielais, ļaunais vilks? Iepriekšējo reiz sanāca tā, ka salmu māja aizgāja pa pieskari pirmā :(

Ai, cik banāls jociņš… :D Bet nu no Tevis, Blūm, jau neko citu nevarēja sagaidīt. Ja nu vien piedraudētu arī ar bebriem, kas, starp citu, arī turpat netālu mīt… :D

Palasīju par buviecības gaitu, bet tā arī nesapratu, kāpēc ēkai karkass ir tikai no ārpuses, bet iekšā nav? Ja būtu arī iekšējais karkass tad būtu daudz vieglāk. Vai tad arī vēl tagad nevar izveidot iekšējo ēkas karkasu, kaut vai no 50X100 mm brusēm?

Marcos, padomājam vienkārši un atbilde būs rokā. :) Iz-mak-sas!

Ja es savu projektu veidoju “ekono-mājas” formātā, tad veidot iekšpusē vēl vienu karkasu, šķiet, nebūs, tas ekonomiski izdevīgākais variants. :) Nē, es nečakarēju santīmu, taču papildus iekšējais karkass veidotu gana ievērojamas papildizmaksas.

Bet, kopumā vienu ideju Tu man tomēr pasviedi – varbūt ir vērts iekšpusē, kur nav īsti pie kā piestiprināt apmetuma sietu, vietumis ievietot vertikāli kaut vai collīgos dēļus, kas man palikuši pāri, un pie tiem pieskavot sietu. Šito būs jāapdomā. :) Paldies par komentāru jebkurā gadījumā!

Ar panākumiem Tevi, ar panākumiem!

Par apmetumiem. Mani kaut kā neuzrunā doma, ka uz ķīpām liek sietu, zem kura kaut ko bāž apakšā un tikai tad smērē pa virsu apmetumu. Šādā gadījumā apmetumam nesanāk praktiski nekāda sasaiste ar sienas materiālu (salmu ķīpām) un rezultātā tas praktiski tikai karājas uz sieta. Tas nozīmē, ka arī izturība tam būs pavisam maza (kā dekoratīvajam apmetumam uz putjika). Vienk. es pie sevis novēroju, ka tur kur apmetuma pirmā kārta ar rokām ir riktīgi ietūcīta salmos, tur ir reāli stingra pamatne, atur kur tā paviršāk vienk. pārsmērēts pa virsu, tur vairāk plaisas veidojas un pieķeroties drūp nost. Pagaidām jau man arī ir tikai pirmās kārtas uzziestas, vēl bedres jāpalīdzina, lai nav “plaukti”, uz kuriem ziemā sniegam krāties. Pēc “izlīdzināšanas” virsējās kārtās ir domāts likt sietu pa visu plakni stiprinot pa augšu, apakšu un ap logu ailām. Metāla sietu likt negribu, lai nav gluži drāšu režģis no visām pusēm. Šim mērķim ir iegādāts stiklašķiedras sietas no ceļubūvētājiem (no 5mm platām lentām kādi 3×5 cm acīs), salīdzinoši padārgs, bet nu atkal mehāniski diezgan izturīgs un pietiekami lielām acīm, lai liekot salmu_smalkumu:māla:smilšu apmetumu tie salmu smalkumi neuzkārtos uz sieta un kādās vietās nepaliktu plika māla:smilšu masa. Pirku “polyroad’ā” Ogrē. Šito sietu ieliku arī kaļķa apmetumā skaliņu vietā uz krustiski liktu koka dēļu starpsienām, nu jau divi gadi apkārt, tik vienā vietā pa stūri ir saplaisājis, pa plaknēm viss gluds un līdzens (bez plaisām).

Tev nu gan drošības kontrole, reizes piecas dalīju tos vārdus, kamēr pareizi salikās, te saliktenis domāts, te atsevišķi vārdi. ;-)

Didim, vispār arī būtisku niansi piebildi par to apmetuma turēšanos pie sieta vai pie sienas… Nu tad jācenšas pēc iespējas vairāk atstāt to vietu, kur zem sieta nekas nav pabāzts apakšā, lai būtu tiešā piekļuve sienai.

Laba nianse par to, ka bedres vajag nevis aizbāzt ar salmiem, bet pēc tam censties pielīdzināt ar papildus apmetuma kārtām. Looģiski… Ok, materiālu vajadzēs vairāk, bet vismaz tad apmetums turēsies pie sienas.

Jā, par metāla sieta režģa ideju arī biju aizdomājies, bet stiklašķiedra vai plastikāts gluži vienkārši nebūs tik stingrs.. :( A tādu kā Tev dabūt, nez vai sanāks. Cik maksāja m2 Tev?

Kas attiecas uz bloga drošības kontroli – ehh, diemžēl to nosaka visas Blogs.lv platformas īpašnieki. :) Man jau blogs bez maksas te gozējas, tāpēc esmu sava veida “atkarībā” no platformas īpašnieku darbībām.

Nu tas siets no ceļiniekiem gan nekādas šaubas par savu izturību nevieš. Maksāja kaut kur zem 80 sant./m2, bet kā jau izplatītājfirma viņi tirgoja tikai pilnos ruļļos, tur tad bija jāskatās kādi platumi un ruļļu garumi.

Write a comment