Gribu ar blogu “pārvākties” uz jaunu vietni/adresi

22

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Cits ... | Posted on 24-05-2011

Birkas:, ,

“Pārvākšanās”
Nu jau kādu laiku nopietni apsveru iespējamību savu blogu pārcelt uz privāto hostingu, jo esošā Blogs.lv platforma manī nevieš uzticamību, turklāt jaunieviestā komentāru drošības sistēma ir vienkārši katastrofa – es pat pats vairs normāli nevaru komentārus pievienot, kur nu vēl apmeklētāji… Blogs.lv administrācija nereaģē uz problēmziņojumu vēstulēm.
Pameklējos hostingu, it kā atradu kaut ko ne pārāk dārgu. Arī spečukus esmu atradis, kas varētu visu esošo saturu ar visām bildēm un komentāriem noeksportēt uz jaunu vietni.

Jauna adrese blogam
Ir viens gana aktuāls jautājums attiecībā uz bloga adresi. Tā kā man ir aizdomas, ka manā salmu mājā to mālu diži daudz nebūs :D , tad “salmi un māli” nosaukuma koncepts tomēr īsti nebūs korekts. Tad nu gribēju jautāt, kādu adresi blogam jūs ieteiktu, ņemot vērā, ka “salmumaja.lv” jau ir aizņemta?

- Majanosalmiem.lv
- ???
- Ekonomaja.lv = šis man liekas nosacīti piemērotākais, jo šādi pats skaidroju savas mājas būtību. Es nebūvēju eko-māju, es būvēju ekono-māju, tas ir, ekonomisku māju ar maksimāli racionāli pārdomātiem izdevumiem.

Jūsu domas?
Priecāšos, ja kādam no jums, cienījamie bloga lasītāji, izdosies tomēr “izlauzties” caur murgaino komentātu pievienošanas drošības sistēmu un atstāsiet kādu savu ieteikumu un ideju par šo jautājumu. Paaldies! :)

Comments (22)

http://wordpress.com/
eksports/imports bez problemām
nekaadi specuki nev vajadzigi
veixmi!

Nūū, man jau saka, ka tur varētu būt mazliet piņķerītis ar to XML eksportu/importu, turklāt, es anyway nekad neesmu nevienu lapu uz serveriem licis utt. Labāk lai kāds zinošs cilvēks to izveic un man ir jauns stradājošs personīgi hostētais blogs. :)
Jautājums vien paliek par adreses izvēli. Google meklētāja rezultātus, protams, “līdzi” nepaņemšu, bet nu ar laiku gan jau arī tie pie manis pārceļos, ja saturs būs tas pats vecais.. Tad jau manīs.

1) registrejies http://wordpress.com/
2) izveido blogu eksperiments.wordpress.comm;
3) ieksh apollo bloga aisej un uztaisi eksportu uz xml failu;
4) ssaglabā savā datoraa;
5) importe ieks eksperiments. voordpress.com;
6_paspeeleejies ar kazokiem
7) novertē – patik / nepatīk…

kaut ko iemacīsies procesaa

nav sarežgitāk par salmu majas būvi

:D Paldies! Arī variants – tieši ar nolūku kaut ko iemācīties.
Un tad jau atliek vien iemācīties uz tukša hostinga uzinstalēt WP dzinēju un visu eksportu beigās uztaisīt pašam, kvartu ietaupot. :D

Interesants tas mājas projekts.

Atstāj gan to pašu “salmiunmali”. Tas jau ir tev kā “brends” izveidots.
Bet…. Ņemot vērā tavas valodas zināšanas, var domāt par starptautiskāku komunikāciju veidojot strawbalehause.lv

Bet kā jau es teicu – man mājā tak nebūs mālu praktiski vispār… :D Un līdz ar to sanāk nekorekts nosaukums.
A uz starptautisko arēnu nav ko lekt, jo satura citā mēlē ta tur pagaidām nav. :)

Gana normāli ir arī majanosalmiem.lv
tikai mīnus tāds, ka garš nosaukums

Man bukmarkos šī lapa atzīmēta kā “salmu māja”

VArbūt šis jau ticis apviļāts, bet tā māja, kāda tā tagad ir, baisi uzprasās pēc apšūšanas ar spundētiem dēļiem. Laikam jau teici, ka cipars sanāk liels, neatceros.

Man arī bija ierosinājums, ka no ārpuses uztaisīt karkasu, kuru apšuj ar isoplātēm, lai nepaliek tukšumi, spraugu starp salmiem un isoplātēm aizbāž ar ekovati. Būtu normāla, stabila aizsardzība pret vēju. Tālāk vēdināma šķirba un dēļu apšuvums.
Par ekonomāju runājot, pārāk maz no tās mājas ir izdarīts, lai jau varētu sākt izdarīt secinājumus cik tā ir vai nav ekonomāja. Par sagaidāmajām izmaksām Tevi jau iesākumā mēģināja apgaismot. Lēti ir nedarīt neko. Ja tomēr grib kaut ko un ja vēl ar kādiem kvalitatīvajiem rādītājiem, tad lēti tas nebūs. Varbūt vien vairāk vai mazāk saprātīgi.

Klau, bet ar ko nedārgu pēc tam to izoplāti var apdarināt no ārpuses??
2,8Lm/m2 par izoplāti nav nemaz tik nežēlīgs kosmoss + ekovate vajadzīga. Bet, ar ko lētu/sakarīgu var to lietu no ārpuses “piebeigt”?

Es nedomāju, ka vairākus centimetrus biezs kaļķa apmetums būs švaks aizsargs pret vēju. Plus, man ir principāla nostādne attiecībā uz šo māju. :)

Protams, ka sen jau būtu bijis vienkāršāk to karkasu piegāzt ar ekovati un isoplātēm/fibrolītu no abām pusēm nonaglot, bet ne jau tāda bija mana sākotnējā koncepcija. ;)

UN kur gan ir teikts, ka “ekonomisks” = “lēts” ?? Šādu apgalvojumu es nevienā brīdī neesmu izteicis. Ekonomisks priekš manis ir racionāli pārdomātākais variants, kas ne vienmēr ir tas lētākais. :) Būs normāl’!

Mārupē Somu mājas celtajā ciematā tās karkasenes, kam ārpusē izoplāte, apmeta. Vot īsti nezinu, citur līmē virsū vates slāni, tad apmet, varbūt ka plāti var mest uzreiz, es gan to nedarītu, jo izoplāte ir nenesoša – tipiska pretvēja barjera – ļurīga un neizturīga. A nafig tev to plāti – apvelc karkasa pa perimetru riņķī pretvēja plēvi rullī, pieskavo pie statņiem un lieta darīta. Būs tev pretvēja aizsardzība. Tālāk režģis un apšuvuma dēļi.
Lai gan, apmetums noteikti būs lētāk, bet karkasam vismaz nav vekādu jautājumu par nostiprināšanu, apmetumam to ir daudz.

Hmmm, man gan vairāk pat rodas jautājums, kā pie tās plāksnes kaut kas turas klāt… Tobiš, noteikti jau kaut kādu nopietnu sietu lika virsū.

Pretvēja plēve – no vienas puses elpo, no otras nē, pareizi? Jo citādi pilnībā pazūd jebkāds labums tam pasākumam…

Apšuvuma dēļi – Tu domā “vagondēli”, pareizi? Vēl jau var arī parastus dēļus “trīnītī” naglot. Plastikāta saidingi laikam ir pilnīgs sūū.. Man gan pašam tiešām kaut kā labāk pavelk doma par apmetumu. Māls būtu pavisam skaisti, bet nāksies vien kaļķi izmantot.

Apšuj ar trīnīti un būs pa smuko un laucinieciski :)

Materiālu – “elpošanas” ventīļu manuprāt nav, tāpat kā starojuma ventīļu. Esot gan mitrumadaptīvi (tipa tā intello vtml). Tev sienas ir gana biezas, lai nesatrauktos par papild- siltinājumiem un vēja/tvaika barjerām. Vienīgā problēmvieta – sadure starp koku un mālu. Varbūt virs salmiem apmetums, gar koku kautkāda kožļene, bet stūros arī apmetumam nedaudz pāri pārlaisti apšuvuma dēlīši.

Vecā labā celtniecības ķite – tāda vēl ir dabonama?

Negribu (nevaru) piekrist Vienstāvam par to, ka sienas būs gana biezas, tāpēc var daudz nedomāt par tvaika/vēja barjerām. Salmu ķīpai (laikam jau arī visām vatēm) pūš cauri tikpat labi, kā vilnas džemperim. Manai mājai ziemā vējainu laiku varēja manīt, ne jau ka caurvējs iekšā būtu, bet dzisa vairāk. Un kautkādās vietās, pret šķirbām karkasā, ārpusē veidojās sarma, tak jau no iekštelpu tvaika. Ne jau velti salmu mājām to māla apmetumu izmanto, jo māls jau ar tāda “inteliģentā” tvaika izolācija sanāk – kāmēr sauss, tikām diezgan gaisu laiž cauri, bet “iesvīstot” māla daļiņas piebriest un noblīvējas.

Man gan iekšpusē ir ~tie 5cm ekovates, lai tukšums nepaliek un būvkartons pa virsu, tieši blīvumam. Bet tam būvkartonam jau ar skaitās, ka dabūjot nedaudz mitruma, paliek blīvāks.

Vairāk rūpes par savu aizdevumu tiešsaistē.
Jums ir nepieciešams kredīts, garantiju, ir
kredītlīnijas vai finansēšanu. E-pasts: celestine.davoca@gmail.com

Es arī ieteiktu http://wordpress.com/ noteikti vajadzētu izdoties!

Write a comment