Ķeramies pie jumta konstrukcijām

34

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Jumts, Koka karkass, Situācijas atskaite | Posted on 04-08-2010

Birkas:, ,

_DSC0107Jumta krēsls
Griestu pārsegums nu ir pievārēts. Par laimi iztrūkstošie kokmateriāli tika pievesti visai operatīvi, un griestu pārsegums vakar tika piebeigts. Izskatās gana nikni un izturīgi! Šodien meistari uz zemes sagatavoja jumta krēsla materiālus un vakarā tos uzcēlām augšā. Rīt tad nu tā štelle celsies augšup un, iespējams, jau parīt varēs likt spāres. Un kas zina – 5dien vai 6dien jau spāru svētki. :)

Sēnes un pamatu stabiņi
_DSC0032_DSC0105Es pats gan piepalīdzu pie šitā koka karkasa procesa, gan arī darbojos ar visu ko paralēli. Piemēram, pusei pamata iekš putuplasta iestrādāju sēnes jeb dībeļus, lai ārējā loksne nekustētos. Vēl esmu pamanījies uzskrūvēt lielāko daļu uzgriežņu sijas turošajiem vītņstieņiem, kā arī ar fleksi apzāģēt liekos galus šiem stieņiem. Ticiet vai nē -_DSC0139_DSC0138 it kā sīkums, tomēr baigais laiks uz šito aizgāja.
Šodien savukārt raku bedres priekš lieveņa nojumītes balstu pamatiem. Izraku tranšejas un tajos iekšā iemetu apzāģētus betona sētas stabus. Tajos ieurbu caurumu, lai var vertikāli ievietot armatūras stieni. Rīt jātapina stabiņu pamatu veidņi un jāgāž iekšā pašmaisīts betons.

Skurstenis un jumts
_DSC0116_DSC0141Uhhh, šitās divas lietas man kā bubulis galvā vislaik maļās. Skurstenis mazāk, jo tur it kā nav tik daudz ko štukot. Brālis ieteica uzzvanīt tomēr pašam Schiedelim un paprasīt cenas, jo viņš savai pirtij 5m skursteni par divarpus simtiem dabūja. Es jau bij nobriedis uz čehu ražoto analogu. Rīt ceru tikt skaidrībā. Cena izteiks visu. Skursteni jāuzmūrē pirms jumta likšanas, protams.
Diezgan daudz ar dažādiem cilvēkiem esmu par jumta segumiem izpļāpājies un, godīgi sakot, esmu ieguvis visai pozitīvas atsauksmes un reakciju uz manu ideju likt jaunā šīfera jumtu. Tad nu lai tā notiek! Finanšu ekonomijas nolūkos likšu laikam nekrāsotu, plus, ņemšu lielās “Klasika” modeļa loksnes (~1,98 m2). Tām gan neesot oriģinālo komplektējošo daļu (kores utt.), tās tad no skārda jāpasūta. Nedomāju, ka tā būs baigā problēma. Arī ceru šai jautājumā rīt ieviest skaidrību.

Ēkas ātrā galerija joprojām aplūkojama. :)

Comments (34)

Es mazliet saskumu par to šīfera ideju, bet laikam jau ir ok – kā nekā tev tomēr top ekonomāja.

Ūūūū ja – nu pastāsti, kas tad Tevi tik ļoti skumdina šinī jautājumā??
Metāla jumtam ir vairāki mīnusi:
1) tas ir dārgāks, +400-500 Ls vismaz, ja neņem pašu plānāko, nekrāsoto LV ražoto skārdeni
2) tas nav tik ilgmūžīgs kā šīferis
3) tā uzlikšana ir jāveic manāmi rūpīgāk, jābūt pieredzei
4) 6metrīgās loksnes divatā neuzliksi (nesot izliecas vidus)
5) ar loksnēm jāapietas ļoooti saudzīgi, lai velkot tās vienu pa otru nenoksrāpē krāsu vai PVC pārklājumu utt…
6) ak jā, vēl metāla jumtam vajag pretkondensāta plēvi (+70 Ls) un, protams, papildus latojumu (+100-200 Ls)

Nu nez, tā kā man šis ir ekonomiskais un eko-looģiskais projekts, tad man nav iebildumu pret šīferi! Varētu jau krāsotu likt, bet pelēkais man arī šķiet gana labs. Tur nav ko skumt – šīferis ir pat ekoloģiskāks materiāls par metālu. Un ilgmūžība + cena manā gadījumā izsaka visu! :)

iemet linku, kādu šīferi grasies likt

un vispār jāsaņemas un jāaizbrauc ciemā, gribas redzēt visu dzīvajā

Jānis: A bet lūdzu, laipni aicināts!!! :)

Nu jau gatavs :) ?

še tev bija! Tik labi viss sākās un tagad – šīfera jumts, pie tam nekrāsots un lielās loksnes! Piedod, bet tas ir neprāts. Tādas padomju laikos lika uz mega izmēru siena šķūņiem. Proporcionāli šo šķūņu izmēram izskatījās vēl ciešami. Zinu vienu jaunbūvju kompleksu, kas apsists ar šo materiālu – izskatās nekā un liek skatienam novērsties. Publiski neteikšu kur, lai kādu neaizvainotu.
Esmu principiāls viļņotā šīfera noliedzējs, šis Latvijas ainavas degradētājs mums ir atliku likām. Pat Ziedonis padomju laikos nesaprata, kāpēc zemē var guldīt tik skastas sarkanas māla caurules(drenāža), bet uz jumtiem jāsit pelēkais marasms!
Tev ir divslīpu jumts, vari izvēlēties jebkādu materiālu, visus viņus būs vienādi viegli/grūti ieklāt. Cenas tik ļoti neatšķiras, ja vien neņemsi glazētos māla dakstiņus

Jānis: Ūūja, neesam nu tik subjektīvi kritiski. Katram cilvēkam gaume un finansiālās iespējas atšķiras. Ko tad Tu, Int, iesaki man uz tā jumta krāmēt virsū tādu, lai tas nemaksātu 2x vairāk, kā šis pašreiz izvēlētais variants? Nezinu, kā Tev tur ar šķūņiem, bet mūsu dzimtas vecumvecās lauku mājas jumts pirms vairāk kā 30 gadiem ar tieši šāda pat izmēra šīfera loksnēm tika noklāts (sabojājušos lubiņu vietā). Un ne tuvu nav nekāds šķūņa skats!
Esmu minējis gana daudz argumentus, kāpēc man, piemēram, tas pats vistipiskākais metāla jumts īsti netīk. Ja grib likt profilēto skārdu, tad jāliek labu (a ļa Ruukki), jo, piedodiet, baigi bieži dzirdēts, ka tepat LV uz vietas ražotais ir pārlieku plāns un nekvalitatīvs… Bez konkrētiem uzbraucieniem!
Par cenu jau vienreiz teicu – man ir atšķirība vai viss jumts man izmaksā 800 Ls vai 1500 Ls. Un tikai nesakiet, ka uz mājas kopējo summu tas esot nieks… :D Ja man māja, pieņemsim, maksās 15 000 Ls, tad nedomāju ka 700 Ls proporcionāli ir baigais nieks… Man tur apkures krāsns sanāk. Ir jābūvē atbilstoši varēšanai un gribēšanai.

Un kādas ir citu cilvēku domas par šīferi? Paskaidrojiet, kas jums tajā materiālā šķiet tik šausminošs?

Skaisti, apsveicu, bet ceru, ka apzinies, ka pēc spāru svētkiem izdarīti būs labi ja 10% no kopīgā darba. Tas tā, labāk pabrīdināt, lai zin uz ko sagatavoties. Par skursteni – to gan mūrē tad, kad spāres jau vietā, lai var izlaist precīzi starp spārēm. Vai skurstenim pamats ir? Vai esi domājis par skursteņa nostiprināšanu starp spārēm? Un starp citu, ja skurstenis ir ieplānots ļoti konkrētā vietā, reizēm spāres jāliek to ņemot vērā, lai nesanāk tā, ka tur, kur esi plānojis likt skursteni tieši pretī ir spāre. Ja spāru solis paliels – ap metru, tam var būt diezgan liela nozīme, jo istabā metrs tudi vai sudi ir ļoti daudz.
Starp citu, svensoni skursteni liek pēc jumta seguma – un tad izgriež caurumu. Nedomāju, ka tas būtu kas īpaši sarežģītāks. Tā kā, nestreso tik traki ar to skursteni, bet nu no mūrēšanas viedokļa protams ērtāk, ja jumts nav vietā. Tie moduļbloki tomēr pasmagi un tur pa jumtu ar viņiem tenterēt diez kas nav. Veci, kas man mūrēja iemācīja labu triciņu – trepes, kas pieslietas pie jumta ar riktīgām skrūvēm vienkārši pieskrūvē – tad var droī kāpt ar visu nastu nedomājot, ka būs jākrīt, jo trepes aizbrauks.

Jānis: Paldies par sveicieniem! Par tiem 10% – to nu es neņemos spriest, taču domāju, ka šādas mājas būvniecības process tomēr ir savā ziņā atšķirīgāks no tipiskajām mūsdienu ēkām un to būvēšanas/apdares metodēm. Bet nu to jau redzēs, cik raiti vai neraiti tālākais ritēs.
Bet loģiski, ka skursteni jāmūrē, kad spāres vietā. Skurstenim pamats ir iebetonēts reizē ar pamatu lentu. Jā – par nostiprināšanu domājis esmu, paprasīšu, lai tēvs uzveido tādu pat stiprinājuma konstrukciju ka brāļa pirtij. Spāres tiks nešaubīgi pielāgotas skursteņa atrašanās vietai – gan projektā tā paredzēts, gan meistari man lieliski.
A par skursteni vairs nav ko stresot un par to pat es nestresoju (tad jau jumts man lielāku raizi sagādā). Skurstenis ir pasūtīts, rīt (t.i. jau šodien) tas ierodās – čehu keramiskais ar 20cm diametru un viena blokā iekļauto ventilāciju. Izmaksās 380 Ls.

Tāks, lai būtu vieglāk izsekot komentāriem un manām atbildēm – atļāvos savu atbildi piemest uzreiz iekš konkrētā komentāra. Kaut kā neļauj man tā sistēma komentēt konkrēto komentāru (vai arī nemāku to paveikt).

Imho jebkura skursteņu ražotāja dokumentācijā sīki un smalki pastāstīts, kā skurstenis nostiprināms, tāpēc šim jautājumam nevajadzētu sagādāt problēmas.
20 cm – pamatīgs diametrs, tādus lieliem kamīniem liek.

Jānis: Kādu nu diametru man tirgonis ieteica, tādu ņēmu. 6 m garums neesot diži liels, tāpēc to labāk esot kompensēt ar resnumu, lai vilkme būtu laba. Nedomāju, ka būtu baigā starpība, ja arī 18 cm paņemtu (ja nu vienīgi mīnus daži desmiti Ls).

Ō, komentēšana ar apstiprināšanu. Kas tad nu – kāds piespamoja? :D

Jānis: Ēmm, man vienmēr jāapstiprina komentāri jauniem lietotājiem. Nezinu, kāpēc Tevi blogs uztver kā jaunu lietotāju.

es arii esmu pret shiifera jumtu nu neizskataas vinjsh ne peec kaa! neit runa jau par to ka slikts, bet izskats tieshaam suudiigs vinjam… es skatiitos uz dakstinjiem vai bitumena shkjindeljiem. Par skrusteni tu vari tagad nemuureet vinju ieplaano tik vietu un saskanjo ar spaaru atrashanaas vietaam un vari ivnju peec gada arii muureet izslaist cauri jumtam nebuus nekaadu probleemu iipashi jau ja liksi shiiferi kuraa kautko izgriest nav nekaadu probleemu :) labaak skurstenja naudu tagad pataupi un njem labaaku jumta segumu :D

Jānis: Nē, nu katram jau savs… :D Skurstenis šodien jau atbrauc. Labāku? Nu vienīgi dakstiņi pēc maniem ieskatiem ir labāki, bet tiem mēreni vairāk naudiņas prasās. Metāla jumts pēc šodienas argumentētās sarunas ar Eternit pārstāvi man šķiet tagad vēl nepievilcīgāks. Kādreiz pastāstīšu par virkni faktoru. Es varu piekrist, ka šīferis var daudziem nepatikt, bet es pie tā esmu pieradis.

Neņem galvā – par gaumi nestrīdas, man personiski tādai salmu mājai šīferis liekas daudzreiz piemērotāks kā bitumena šideļi. Un galu galā cementa jumts liekas ilgmūžigāks par ar piķi piesūcinātas lupatas jumtu. Dakstiņi – nū, to tu aizmirsti – tas ir dārgi un ļoti smagi, turklāt ieklāšana nav nemaz tik vienkārša parastam iesācējam. Šīferi gan jebkurš var sanaglot. Tikai seko ražotāja instrukcijai un uz priekšu. Padomā arī kā uzliksi atlokus no skārda pie skursteņa, jo pie keramzītmoduļu skursteņiem neko nedrīkst dībeļot/urbt. Man naturāli pielīmēts ar silikonu. Kārtīgi tās skārda detaļas nozieķē ar silikonu un pļekš klāt. Galu galā, ja skurstens korē, nekāds tekošs ūdens viņam klāt netiek, cik tur tie pāris pilieni lietus. Nu nezinu, man pagaidām viss turas labi. Vēl esot variants līmēt apkārt jēlgumijas lentu, bet oficiāli Ruukki piedāvāja lentu 1 skurstenim par 60 vai 80 Ls, īsti neatceros. Pārprasīju, vai nav vienu nulli nejauši pielikuši klāt – izrādās ne, tā viņa maksājot. Paldies par kūkām.

Jānis: Protams, ka tas ir gaumes jautājums. Bituma jumta segums (šindeļi vai onduline vai vēl kaut kas) būs pēdējais, ko es uz jumta gribētu likt.
Skursteņa apdares detaļas būs pie skārdenieka jāpasūta. Nekas jau nav neatrisināms. Bet nu īsti korē man nav tas skurstenis gan. Rūķim materiāli vienmēr visai padaudz maksā, bet nu vismaz garantēta kvalitāte it kā. Man gan Rūķis nav pa ceļam, tas jau nu skaidrs.

Arguments par svaru neiztur kritiku, jo jumta konstrukciju nenosaka jumta segums, bet sniega svars, tas visiem jumtiem ir vienāds un daudz lielāks par dakstiņu svaru. Spāru solis 90cm arī ir OK. Smags jumts Tavā gadījumā piespiedīs ultravieglo māju kārtīgi pie zemes. Atceries pasaku par Naf Nafu un vilka vietā iedomājies vētru.
Arī apgalvojums par uzlikšanas grūtībām neiztur nekādu kritiku. No pieredzes varu pateikt, ka dakstiņus(Zanda Lux)ir vieglāk uzlikt kā šīferi. Šīferis obligāti ir jāzāģē, bet ja pareizi sarēķina(attiecas uz jebkuru jumta materiālu), tad dakstiņi būs jāgriež tikai ap skursteni. Tas Tev ir korē, kas atvieglo iesegšanu.
Par plēvi. Tev būs aukstie bēniņi. Tiem plēve vajadzīga tikai puteņa sniegiem. Putenis pie Tava jumta slīpuma tiks cauri jumta seguma šķirbām vienlīdz labi kā dakstiņiem, tā šīferim

Nemāku teikt, iztur vai neiztur kritiku, taču jumta konstrukciju rēķināja būvinženieris. Paredzēts it kā bija metāla jumts, bet tāpēc speciāli vēlreiz prasīju būvinženierim, vai var arī likt šīferi, kas ir masīvāks. Nu gan jau arī dakstiņus izturētu, taču tad rezerve sniegam mazāka. Nekā jau neloģiska nav.

“pēc šodienas argumentētās sarunas ar Eterni” :)
parunā ar Ruukki pārstāvi arī taisnības labad :)

Jānis: Kādu taisnību Tu domā es no tā Rūķīšu pārstāvja uzzināšu? To, ka viņu (skandināvu) metāls ir daudz labāks, kvalitatīvāks par to, no kā tepat LV citi savus analogus štancē – to jau es zinu, un tas varētu būt tiesa. Katram jumtam IR savi plusi un savi mīnusi. Šīferim vienīgais mīnuss varētu būt dažu ļautiņu izrādītā vizuālā nepatika pret šo materiālu… Un?

Nu skaisti esi ieskrējies! :)
Man te ciemos bija draugs atbraucis rādīju viņam tavu blogu… Viņš gan teicās ka visi tie stiprinājumi “kurpes”, kurus tu pats apstrādāji (vītņstieņi …) esot pilnīgi lieku, varēji takšu tās pārsedzes sēdināt vainagā, būtu ietaupījis uz materiālu, jā koks būtu bijis vajadzīgs nedaudz garāks! Bet es domāt būtu arī stabilāk.

http://salmiunmali.blogs.lv/files/2010/07/DSC0019-2.JPG
http://salmiunmali.blogs.lv/files/2010/08/DSC0032.JPG
un šie stiprinājumi (leņi, un plakanie) pilnīgi lieki! Būtu labāk kādu naglu no sāniem ielaidis!

Daudz lieka darba un iztērētu līdzekļi, par pārsedzēm!

Tikai manas un mana drauga domas! ;)
Lai veicas!

Jānis: Neba nu Tu pirmais, kas man teica, ka pārseguma sijas varēja sēdināt uz vainagsijas… :D Bet, ir tur aspekti, kāpēc tā nav, turklāt arī projektā tā netika iezīmēts. Guldot pārsegumu uz vainaga mainītos ēkas augstums utt. Ir nianses, kāpēc tas nebja vēlams. Tagad ir tā kā ir, un būs labi. :)
Hehe, tur visur jau IR naglas, gan lielās 20cm, gan arī no sāniem 12cm. Vienkārši tie dzelži uzlikti papildus stringrībai, bet daļa no leņķiem tika uzlikti pagaidām, kamēr karkass pa riktīgam tiks kopā salikts ar jumta krēslu utt. Vēlāk ņemsim nost, citur noderēs man tie leņķi.
Lieks darbs varbūt šur tur ir bijis, bet nekas lieki no līdzekļiem diži nav. Ir gana optimāli un, galvenais, gruntīgi un izturīgi tas karkass uztaisīts pēc manām domām.

Neņem pierē, tā jau pie sīkumiem var nezin kur piekasīties – padūmaješ – pāris leņķi vai plāksnītes šur tur liekas. Ja pārsegums tiktu sēdināts uz vainagsijas – interesanti gan, kā tad tiktu risinātas jumta kopnes. Man liekas tieši šitā ar kurpēm ir vienkāršāk un beigās arī lētāk.
Ja par konstrukciju – man gan šitā krēsla padarīšana liekas galīgi nevajadzīga – bet nu kā nu katram ir uzprojektēts, tā ir labi un būs labi. Es taisītu klasiski – jumta spāru trijstūrim apakšējā brusa ir arī bēniņu pārseguma brusa. Tā pa taisno uz jau esošām karkasa sienām saceļ virsū gatavas jumta kopnes, kuras sataisa uz zemes un jumta konstrukcija gatava.
Man principā liekas, ka karkasu labāk būvēt kā amurikāņi to dara – sataisa gatavas sienas uz zemes un tad tikai paceļ augšā – tā ir ērtāk strādāt, citādi jāložņā pa trepēm visu laiku. Bet tā pie mums nav pieņemts un nav pat redzēts.

Moduļskursteņu instrukcijās redzēti 2 varianti:
a) vieglblokam apkārt bleķa virsvalks;
b) ķieģeļu mūrējums apkārt blokam uz speciālas platformas (iznāk baigi platā galva).
Es ieteiktu – arī pats tā plānoju – ķieģeļu mūrēšana (klasiskais variants ar visiem izbozumiem) augšējo bloku vietā. Ja jumta segums tai vietā slīps, arī pēdējo bloku piegriezt slīpi trepjveidā ar ķieģeļu soli.

Man ir apmests ar parasto apmetumu un nekas, ļoti pat OK. Skurstenis visu laiku ir sausumā un tur apmetums stāv gandrīz vai mūžigi. Ja sāk lupt, tad tikai vietās, kur ir kaut kādi izbīdījumi vai horizontālas detaļas, kur ūdenim apmesties. Pēcāk nokrāso un ir smuku smukais. Šīdelim vēl augšā ir tāds betona plācenis ar kādu 5cm pārkari, kas neļauj lietum tikt no augšas keramzītā iekšā. Nezinu vai apmest tomēr nav daudz vienkāršāk kā mūrēt. Uz kā tad balsta tos ķieģeļus – jāmūrē visā skursteņā garumā?

Neizlasīju kārtīgi, tagad skaidrs. Principā ķieģeļu cepuri var mūrēt ar pārkari, būs skursteņa zobs, bet man vismaz jumta licēji teica, ka tas būtībā vairs neesot nepieciešams, ar mūsdienu materiāliem var nohermetizēt skursteni bez zoba aci nepamirkšķinot.

[..Guldot pārsegumu uz vainaga mainītos ēkas augstums utt..]

Domāju, ka šādi augtums nemainītos ne par vienu mm! ;)
http://farm5.static.flickr.com/4123/4863241688_e246596eb7_m.jpg

Nez, man kā nespečukam šitais savienojums neizskatās no tiem pārliecinošākajiem, bet nu tā jau mana nezināšana, ticamākais.
Toties teicami precīzi izkalt 34 šitādas gropes gan varētu būt visai jautrs pasākums (nezāģēsi tak laukā šitādu kanti visā vainagsijas garumā?), turklāt vēl katrai pārseguma sijai jātaisa stūra iezāģējums (34 gab.). Man domāt, visai jautrs pasākums.
Siju kurpes man izmaksāja ap 40 Ls + skrūves un naglas. Vītņstieņi – tie paši, kas tika izmantoti pamatu veidņu savilkšanai. Gana racionāli.

Arī mani neiepriecina tas šīferis, bet izlemsi un dzīvosi tikai Tu.
Manuprāt šai ar eko piesitienu ēkai visvairāk piestāvētu koka dakstiņu jumts. Tik finansiāli nav nojasmas par izmaksām. Varbūt kāds pa lēto var sataisīt.
Šos dakstiņus ieraudzīju tad kad rādija, kā Reiters ar Busuli pa Transilvāniju braukājās. Tur tas ļoti izplatīti.
Domāju, ka viņi zin ko dara. Un pat aceros, ka rādija kā pareizi viņus izgrebt.
Ja ir vēlme to var apskatīties iekš qfilma.lv 1000jūdzes Transilvānijā. neatceros, bet sērija varētu būt kāda 5.,6.

Paldies par norādi! Mēģinās aplūkot.
O, vismaz pareizi saciji, ka šī ir ēka ar eko piesitienu nevis baisākā ekomāja (uz kuru pats nevienu brīdi neesmu lolojis ilūziju). Plus, ļoti labs papildinājums manas mājas stilam būtu Edgara piebilstais – ekonomāja. :)

Ja tā koka dakstiņu tehnoloģija nav aprobēta Latvijā, es diez vai riskētu. Katrā vietā savi mitrumi. Viens vācietis Latvijā esot skaidas salicis 7 kārtās, un tās ātri notrupējušas.
Es arī censtos izvēlēties dabīgu materiālu, tomēr no rūpnieciskajiem viļņotais “šīferis” man nešķiet tas briesmīgākais.

Koka dakstiņus var redzēt Apriķu baznīcas torņa segumā. No ozola. Pēdējo reizi mainīti ap 1980. gadu. Protams, ka tur ir pavisam citi slīpumi!

Ozols un baznīcas jumta slīpumā – tas varētu darboties! :) Bet manā gadījumā diez vai, turklāt ozolkoks… Uhh, dabon nu tāda koka lubiņas. :)

Kurshos ir Balexmetal akcija ja perk vismaz 100 m2 jumta tad noteksisteema par freju. Siferis gan tas nav.

Jānis: Paldies par norādi un jūsu atbalstu! Vienīgi, Balexam jau pat parasts cinkotais segums maksa nepilnus 5us latus. Noteksistēma manam jumtam maksā aptuveni 160 Ls.

Hey. Sveiciens koleegjiem. Es tikko uzliku savam namelim apses skaidas 4 kaartaas – izskataas, kaa deeliishu jumts. Ja pats ruupiigi liek – var 8-10 m2 pa dienu uzlikt. Viena m2 apses skaidas ar eeveleetaam malaam cena prieksh 4x kaartaam 6.50 Ls. Ja ir interese kaa tas pasaakums izskataas dziivee brauc apluukot… Un ja tomeer maini domas no shiifera uz koka jumtu – iemaaciishu kaa to shtelli dara. 2 sliipu jumtam nava nekas paaraak sarezgjiits… 4x kaartaas likts apses jumts kalpos ap 50 – 60 gadu… Un peec 50 gadiem ar sirmu galvu var uzlikt atkal skaistu jaunu jumtu….

Tas nu taa – manas paardomas peec karstaas dienas… :)

Turaas…

Jānis: BILDES STUDIJĀ!!! :)

Iemetiishu tev meilaa riit kaukad paaris foto.

Jānis: Paļģis! :)

Metala trapece cinkota 3 ls m2, pats uzliku ar to pirmo parklajumu par 3,5 m2. Klat gan visadas kores karniizes un tdas lietas arii kuras ar maksaa vienu dalju no gala suummas. Bet ar shiferi ar shadi bus.

Ko jūs sakat par Kami jumta segumu?
VIP klases jumta segums esot.
It kā padārgs, bet speciālisti runā, ka ir to vērts.

Pirmo reizi par tādu dzirdu.

Write a comment