Ēkas koka karkass braši slienas pretim debesīm

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Koka karkass, Situācijas atskaite | Posted on 28-07-2010

Birkas:,

Darbojamies, darbojamies un vēlreiz darbojamies! Visai raiti kopā ar abiem meistariem Didžiem debesu virzienā sācis braši slieties manas salmu mājas koka karkass. Uuuuuuh, tagad sāku saprast, kādi ir tie īstie mājas apmēri. Šķiet liela un augsta, bet kad uzslies jumta spāres, noteikti liksies vēl trakāk… :D Ir varen pozitīva sajūta!

_DSC0218_DSC0198Vainagsijas
Tad nu pēc tam, kad pamatu lenta tika nopiķota un uz tās uzlīmēts ruberoīds, vienā dienā tika saštellētas apakšējās vainagsijas. Izveidotas iezāģējumu gropītes stabiem un zāģējumu vietas teju vai ar briljanta zaļo (antiseptiķi) noķellētas.

Vajadzēs vēl kokmateriālus
Nākamajā dienā meistari ķērās pie augšējā vainagsiju kroņa izveides. Konstatējam, ka gan arhitekts, gan kokamteriālu piegādātājs ir kļūdījušies aprēķinos un šo to tomēr nāksies vēl piepirkt klāt. Neko darīt. Būs jau labi.

_DSC0236_DSC0224Karkass slienas augšup
Vēl nākamajā dienā (tas ir vakar) no rīta ierodoties būvlaukumā biju pārsteigts, ka abi vīri jau bija pamanījušies uzlikt pāris stabus un pat divatā uz tiem uzcelt augšā patiešām smago 17x22cm brusu. Yeeee, tad lūk, cik augsta būs mana māja un tās sienas. :) Nopriecājos, jo tas ir tas, ko tik ilgi gaidīju – ieraudzīt kaut kādas mājas aprises virzienā uz augšu. Pozitīvi! Telpas augstums būs vairāk kā 2,7 metri – vismaz būs kur manai aurai izvērsties. :D Bet nu no otras puses būs arī ko noņemties, lai to platību ar ķīpām aizbāztu un vēl pēc tam apmestu. Nekas, kas dara, tas izdara.

_DSC0230_DSC0260Pērkontēva izdarības
Līdz vakaram bijām paspējuši jau uzlikt vēl vairākas augšējās vainagsija, bet tad pamazam ducinādams ieradās lielais negaiss, kas mūsu pusē par laimi savu darbiņu padarīja visai pieticīgā formātā. Pa ceļam uz mājām nenocietos un stājos ceļmalā pabildēt Pērkontēva izdarības.

Karkasa palīgmateriālos ap 100 Ls
Pa vidam esmu sapircies naglas, skrūves, leņķus, dzelzīšus, siju kurpes, antiseptiķi, respektīvi visādus karkasam vajadzīgos nieciņus – par šito pasākumu pašreiz iztērēti nepilni 100 Ls. Manuprāt, ļoti taupīgi, jo mani meistari māk ļoti apdomīgi un racionāli izmantot resursus. :)
Jāsāk steidzami pieņemt galējo lēmumu un gādāt rokā jumta seguma materiālu. Pirms tā pat vēl steidzamāks pirkums ir skurstenis, kuru jāuzmūrē pirms jumta uzlikšanas. Un, protams, jāpiepērk klāt iztrūkstošie kokmateriāli, plus, latas jumta segumam. Par jumtu runājot – laikam tomēr būšu vien palicis pie jaunā bezazbesta šīfera. Lētāks, smagāks, ilgmūžīgāks.

Progresa laika plūduma glalerija
Rīt turpinām darboties ap karkasu. Cerams, uzliksim jau arī kādu griestu pārseguma siju. Pie reizes atgādinu, ka šajā galerijā ir iespējams vizuāli interesanti aplūkot ēkas tapšanas progresu saīsinātā formātā no viena skatu punkta.

Comments (8)

Tauta kaut kā galīgi nekomentē… :D Nav interesants šitais process?

Es, piemēram, ļoti sekoju līdzi un ar nepacietību gaidu jaunus ierakstus. Biju nopietni nobažījies par veidņiem pie betonēšanas. Prieks, ka viss izgāja kā plānots!

Nūūū, nevarētu teikt, ka es pats nebūtu bijis nobažījies par veidņiem, bet tā tam bija jābūt. :) Viss ar gana nopietnu attieksmi tika taisīts, tā kā nekas nedrīkstēja noeiet greizi. :)
Tagad nu bliežam augšā karkasiņu. No rīta liksim virsū griestu pārseguma sijas. Tad jau arī atkal būs jauns ieraksts un jaunas fočenes iekš progresa galerijas.
Paldies, ka lasi! :)

Arī nevaru sagaidīt jaunās bildes. Mani vairāk interesē karkasa savienojumi, jo ir doma augustā uzbliezt mazēku.

Žēl priekš Tevis, bet nekādas mazēkas augšā nebūs. Esmu 100% pārliecināts par savu pareizo izvēli neizbūvēt bēniņus! :) Bet savienojumu bildes es kaut kur galerijā sametīšu, lai apskatās tiem, kam interesē. :)

Kristapam – nopērc grāmatu par Classical Timber Frame.
Dažās Grand Designs sērijās arī koka savienojumu izveidošana tiek rādīta.
http://www.failiem.lv/list.php?i=miqqss

es arii regulaari sekoju liidz shim blogam un skatos kas beigaas sanaks :)

Paldies! :) Nu tad lūk jums beidzot kāds jauns ieraksts.

Write a comment