Pārtraucu klusumu. Jāturpina domāt un darīt.

4

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Situācijas atskaite | Posted on 31-03-2015

Birkas:, ,

Uhh, kā laiks ir ārprātīgi aizskrējis… Teju trīs gadi. Šausmas. Gana bieži man jautāts, kā manai salmu mājai klājas? Un man jau ierasta atbilde – salmu māja stāv kā blogā aprakstīts pēdējo reizi un gaida savu kārtu. Patiesi bez izmaiņām. Pa šo laiku galvenais darbības virziens bijis “Lūšu Dravas” attīstīšana, tai skaitā arī jaunbūves jeb ražotnes izveide turpat tuvumā pie salmu mājas (zemāk bilde). Pašrocīgi veidoti pamati, ūdens apgāde, kanalizācija, bet pati mājiņa – rūpnieciski izgatavota koka karkasa ēka no trim moduļiem (~54 m2). Tas viss prasīja laiku, prātu un arī līdzekļus, tāpēc salmu māja šo laiku ir kārtīgi nostāvējusies un nogaidījusies. Vienīgais, ko pagājušajā vasarā salmu mājai izdarīju – apzināti padrupināju tās ārsienu plaisas, ko jau biju te aprakstījis, nogruntēju ar grunti un lūkoju aizgludināt ciet ar cementa bāzes javu. Lai nedrūp tālāk. Šur tur palīdzēja labi, šur tur neliela plaisa atkal vietā. Nekas, nav mirstamā vaina.

Lasu iekš Facebook kā te viens biedrs renovē vasarnīcu, cits arī ķēries pie domas būvēt salmu māju – tad nu es ar uzķēru mazo iedvesmu un sāku pārdomāt tālāk veicamos darbus “no jauna”. Vispār jēdzīgi tagad pārlasīt, ko pirms pāris gadiem esmu funktierējis un spriedelējis par tālāk veicamajiem darbiem pie savas mājas, un jo īpaši vērtīgi ir lasītāju komentāri ar ieteikumiem.

Baigi gari un detalizēti šobrīd nav vēlme atrakstīt plānus. Tā vispārīgi. Lai arī kā gribētos darīt kaut ko “globālu” un pamanāmu, vispirms jau jāsāk ar elektrības plānošanu un ieviešanu. Tad būtu beidzot jāaiznaglo ciet otra bēniņu gala siena. Funktierēju, ka varētu mēģināt iekšsienās pa virsu māla pirmajai kārtai uzmest ģipša apmetumu. Pavisam ātri to varētu paveikt ar apmetuma mašīnu, bet šobrīd nav ne jausmas, kā veikt līdzināšanu, jo vadulas uz manām līkum-līkum-sienām nav uzliekamas. Šobrīd būs jānoeksperimentē ar rokām uzmest kādu drusciņu, lai paskatītos, vai tas ģipsis uz gruntēta māla maz turās klāt. Paralēli sienām domāju jātiek skaidrībā arī ar grīdu. Nesiltināta versija man nešķiet “veselīga”, turklāt tvaika izolācija jāliek obligāti, jo, domāju, mitrums no zemes noteikti nāks. Jādomā, kā to uz esošajām šķembām realizēt. Tālāk tad varētu funktierēt par griestu pārsegumu – domāju, ka tas būs riģipsis ar alu-papīru kā tvaika izolāciju. Griestu siltinājumā – aizdomas, ka naudiņu ekonomijas dēļ tomēr varētu atgriezties pie skaidu un kaļķa avantūras. Man tur tikai horizontālā plakne, līdz ar to varētu nebūt tik katastrofāli grūti.

Nu, kaut kā tā – “iesākumam” darāmo pietiek. Nav viegli šobrīd sevī atrast to sajūtu, kad tieši un kā lai es to visu paveicu, un naudiņu jautājums jau arī paralēli visu laiku jārisina, bet nu – laiks rādīs. Ceru, ka šī vasara beidzot būs tā, kurā būs kaut kas manāmāks pavirzīts uz priekšu, par ko pavēstīt arī te blogā. Par to cerību, muļķi un mierinājumu paklusēšu… :D

Comments (4)

Pareiz ir, jāmauc tik- mana pieredze rāda, ka nauda kaut kā jau sagrabinās :)
Attiecībā uz tvaika izolāciju – nezinu vai darīju pareizi, taču es sienās saliku pergamīnu. No materiāliem laikam vislētākais. Vai efektīvākais – grūti pateikt.

Apmetuma vadulas – nu sākumā paskaties, kā tev tas apmetums pie sienas turēsies. Ja turās, tad saliec vadulas uz aometuma (piem rotbanda) pļekām, pagaidi, lia piekalst un pucē vaļā kaut ar 5 mašīnām :)
Grīdai tomēr nekas vienkāršāk ieklājams par putuplastu nav izdomāts – viegli piegriezt, nāk jau spundēts, kļūdainās vietas labojās ar putām :)
Šķembām uzber tik virsū čut smilti, lai plēvē nedurās caurumi (ja izdomā likt plēvi zem puķika. es neliku, jo manuprāt puķiks pats ir labs hidroizolators).

Un atkal 3 menesus klusums … =/

Ir kāds progress?

Beidzot saņēmos – ir jauns ieraksts. :)

Write a comment