Iegūta apkures sistēmas tāme / KPFI projekta izveide

10

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apkure, Dokumentācija | Posted on 29-09-2011

Birkas:, , , , , , , , ,

Pozitīvas sekmes ar dokumentāciju
Ziņoju par sekmēm ar manu KPFI apkures līdzfinansēšanas projekta virzību. Šodien dabūju no Valsts Zemes Dienesta savu Inventarizācijas lietu – paātrināta 22 dienu termiņa vietā (standartā 44 dienas) es savu papīru dabūju 11 dienās.Kā vienmēr mājas sakarā man pozitīvi veicas ar valsts iestādēm. Dabūju arī savam īpašumam/ēkai savu kadastra numuru. Iesniedzu būvvaldē pieprasījumu pēc Jaubūves raksturojuma – solās nedēļas laikā to uztaisīt (viņiem jāapseko ēka). Un tad jau prom uz Zemesgrāmatu piereģistrēt savu jaunbūvi kā savu īpašumu (10 dienas). Pagaidām izskatās, ka droši paspēšu visus papīrus sadabūt līdz oktobra beigu pusei.

Konkrēta apkures iekārtas tāme
Izvēlējos Atmos DC22S gāzģenerācijas malkas katlu, jo tam efektivitāte ir virs 80%. Es te caur galu galiem beigās nonācu pie SB siltumtehnikas kantora, kas man konkrēti satāmēja apkures sistēmu ar Atmos 22kW gāzģenerācijas katlu, nosiltinātu 1000 litru Dražice siltumakumulatoru un pašregulējošajiem cirkulācijas sūkņiem. Kā arī viņi man sarūpēja cilvēku, kas uzrakstīs to KPFI pieteikumu ar visām CO2 kalkulācijām utt. Rekur uzmetu excel tabulu, kur pirmajā ailē ir redzams veikala tāmējums. Otrajā ir redzami aprēķini, ja es katru lietu iepirktu kaut kur, kur to var dabūt lētāk. Un trešais variants – ja izvēlos tādu ekonomisko variantu ar lētāku, bet joprojām labu katlu (Viadrus), lētākiem sūkņiem, nesiltinātu pašmāju siltumakumulatoru.

Ar KPFI Bez KPFI Lētais
Atmos DC22S 1075 940 600*
2 sūkņi ALPHA2L 25-40 235 180 130*
Sūknis ALPHA2L 25-60 56 50 35*
3-pušu vārsts 23 20 20
2 Amerikankas pārejas 7 5 5
Izplešanās trauks 104 100 100
ESBE (?)** 36 30 30
Akumulācijas tvertne 1000L 840 644 370*
Palīgmateriāli 500 (ar rezervi) 400 400
Darba izmaksas 488 300 300
Papildus dokumentācija 335 0 0
SUMMA 3404 2669 1990

* Lētajā variantā izmantots Viadrus U26 5D (25kW), Wilo sūkņi , LV ražots siltumakumulators ar pašveidotu siltinājumu.
** Es nezinu, kas ir ESBE – laikam tā varētu būt kaut kāds automātiskais vārsts, bet nu nez..

Lēti nav, bet ceru uz kvalitāti, efektivitāti un garantijām
Cenas otrajā un trešajā kolonnā ir noteiktas aptuveni pēc internetā atrodamās informācijas. Tā kā neesmu speciālists apkures jautājumos, tad nenoliedzu, ka varbūt kādas pozīcijas cipari nav pavisam korekti.

Citi darbi un procesi
Piebildīšu vēl, ka esmu pēc pasūtījuma dabūjis izgatavotas cinkotā skārda palodzes, kā arī lāseņus, kurus pieskrūvēt gala sienās, kur apmetuma siena pāriet uz trīnītī nagloto bēniņu gala sienu. Vēl arī nopirku 20 litrus ar Stafor zviedru krāsu sarkanā krāsā – ar to krāsošu visus neēvelētos dēļus. Vēl vajadzētu pasūtīt collīgos dēļus logu ailu apdarei. Līdz tam vēl neesmu ticis. Šajās brīvdienās doma ir turpināt naglošanu. Paspārne tiks piebeigta, atlikuši bēniņu gali.

Comments (10)

Man izskatās, ka kaut kas trūkst. Kur automātika, kur 3-gaitnieks? Nū cipari manā izpratnē ir drīzāk mazi nekā lieli. Ko tad tu gribēji – tādu sarežģītu sistēmu lēti uzbūvēt? ESBE varētu būt jaucējvārsts, kas iestatīts uz konstantu temperatūru (zviedru pasākums, building.lv reiz bija diskusija par šiem), bet nezin vis, vai ar to būs līdzēts. Par dokumentācijas sagatavošanu mani siltumsūkņu veči prasa 150Ls, tavā galā skatos, dārgāk.

Nē, nu tāpēc jau teicu, ka neesmu diži kompetents tajos apkures ciparos, tāpēc arī gribēju, lai profiņi satāmē.
Kas attiecas uz – kaut kas trūkst – nūū, ja šitais SB kantoris to lietu no A līdz Z dara, tad viņi arī visas vajadzīgās lietas iekļauj. 3gaitas vārsts taču ir minēts. Nedomāju (ceru), ka viņi būs kaut ko aizmirsuši, jo izskatījās, ka tāmē ne jau pirmo reizi. :)
Dokumentu sagatavošana? Vilni, neaizmirsti, ka tajā ciparā iekšā ir arī VZD un ZG dokumentu sagatavošana. :) Par projekta sagatavošanu mana speciāliste ņem 75 Ls.

Sveiks!

Iesaku Tev pašam uzrakstīt to KPFI projektu – paskaties uz to veidlapu – tur nekā nav ko rakstīt un CO2 ietaupījums tiek aprēķināts vienkārši pareizinot saražotās enerģijas daudzumu ar konstanti 0,337, ja nemaldos – FUFELIS! Nekādu “rocket sciences”..

Tā kā jau ilgstoši lasu Tavus piedzīvojumus un šķiet diezgan interesanta Tava pieeja lietām, varu pārlasīt un palabot Tevis uzrakstito projektu – diezgan esmu noņēmies ar visādiem projektiem jau labu laiku..

Un vispār Tev iesaku paskatities KPFI mājas lapā un uztaisīt reālu cenu aptauju – tad arī redzēsi, kurš ir lētāks un ja SB tiešām tāds būs tad ar ņem viņus!

That’s it!

K.

Paldies, Kārli, par ieteikumiem! Prieks censties, ja kādam tas viss tiešām noder un interesē! :)
Jā, nekāds baigais “rocket science” te tiešām nav, taču, zinot, cik daudz pirmajā kārtā projektu izkrita kaut kādu sīku nepilnību dēļ (kaut vai projekts ir iespirālēts nevis iesiets ar striķīti, kā prasīts), tad es tomēr labāk uzticu šo lietu profesionāļiem, nevis cenšos pats pirmo un pēdejo reizi tam visam izlauzīties pa naktīm cauri… Turklāt, šajā gadījumā tiek sniegta arī zināma ticamības pakāpe, ka projekts izies cauri – tieši pieredzes un dažādu nianšu dēļ. Cenu aptauju izveiks rakstītāji – kā tieši viņi to dara, nezinu, bet man galvenais – lai viss būtu “čotka”. Un to viņi arī man nodrošinās.
Nav īsti iekāriena cenu aptaujai uz dullo izvēlēties kādas trīs firmas no tā garā 7 lapu piegādātāju/uzstādītāju saraksta… Turklāt, kā redzams manā tāmē – nu patiesībā nav jau nemaz īsti daudz to pozīciju, kurās nu varētu baigi ietaupīt un kāda mazā firma man varētu piedāvāt ievērojamu cenu pazeminājumu. Tāpēc es labāk tomēr sasienos ar lielu, nopietnu, profesionālu uzņēmumu, kas man tiešām arī varēs nodrošināt pilnu servisu. Jā, tas ir dārgāk, bet nenoliedzami milzīga ietekme efektīvā apkures sistēmas darbībā ir tieši tam, cik pareizi un profesionāli ir uzprojektēta apsaites sistēma. Te tad nu paļaujos, ka kantoris ar daudzu gadu pieredzi varēs man ko tādu nodrošināt.

Sveiks!

Tur tas joks, ka 3 firmas ir minimums – neviens Tev neaizliedz aptaujāt 10 un saprast, kuri lētāki :)

Tas gan ir fakts, ka visi ES projekti ir jāiesien ar striķīti kopā ar pavaddokumentiem, jāsanumurē un uz aizlīmējamās lapiņas vēl jāuzraksta kas Tu tāds esi un, ka pievienojamo dokumentu kopijas ir pareizas..

Par to, ka KPFI Tev paprasīs kādus precizējumus, par to gan vari nešaubities – 99% projektu viņi principiāli kaut ko atrod, lai pierādītu savu esamību. Nu kaut kāds piedāvajums nebus pēc formas vai lūgs paskaidrot kā nodrošināsi trokšņu samazināšanu būvniecibas laikā vai vēl kaut ko debīlāku (tos projektus vērtē 2.kursa studenti, jo VIDM nav tik daudz darbinieku, kas to spētu izdarīt), bet uztver to visu ar humoru un atbildi precīzi kā Tev uzdod jautājumu – tas palīdz ;) bet par sīkumiem nevienu projektu nemet ārā..

Nu tad veiksmi iesniedzot..

K.

Sveiks!
Par ESBI visprecīzāk varētu uzzināt Vak Servisā. Domāju, ka laba automātika, kas ņem vērā arī āra temp varētu maksāt pāri par Ls200. Tā ar trīsgaitnieku pati uzjauktu nepieciešamo temp izejā uz radžikiem, ņemot vērā gan āra gan iekšas temp. Tas minētais ESBE varētu būt termostats, kas nodrošina katlā nepieciešamo minimālo temp, bet tā vietā http://www.esbe.se/products/?prodid=4034 noteikti būtu labāks.

Tas ir tieši tas, ko es arī mēģināju pateikt – strādās jau arī tāda sistēma, kur pie katla būs pievienotas 2 caurules un 1 cirkulācijas sūknis – bez mazā loka, bez nekādiem vārstiem – kurini un sildies. Tā man kaimiņam ir, tikai katru nedēļu katls jātīra un temperatūras svārstības mājā nežēlīgas. Vienkārši var uztaisīt sistēmu un sistēmu. Skaidrs, ka tāmētāji tevi mēģinās pievilināt ar lētāku ciparu, bet vai tas būs labākais risinājums? Palasi building.lv šo topiku:
http://www.building.lv/forums/read.php?99,90377,page=1
Tur Rx izsakās, ka laba shēma ir siltumnieka mājaslapā – tas ir tāda, kad tu uz displeja uzliec 21 oC un met cik malku gribi un kurini kā gribi – tev telpās ir 21 oC. Ir ārkārtīgi daudz nianšu, īpaši malkas sistēmai ar akumulatoru. Diemžēl, lai kādi būtu profesionāļi, pie mums vēljoprojām pašam viss ir jāizpēta un profesionāļiem jāpasaka priekšā ko un kā taisīt, citādi sanāks kaut kas viduvējs…diemžēl. Nezinu, kad mēs no šitā vienreiz tiksim vaļā – domāju ne tik drīz. Lai veicas. Es vēl esmu papīru gaidīšanas stadijā, bet arī man līdz šim ar valsts iestādēm ir bijis pozitīvs kontakts.

Tāks, plus mīnus nojaušu, par ko jūs te visi spečuki runājat… :) Bet kā jau redzams – nē, 200 latu automātika man te nav iekļauta. Taču, ko es zinu noteikti – šo katlu bez mazā loka nedrīkst taisīt! To nu zinu noteikti, citādi tur virkne problēmu – es zinu, ka man būs ar mazo loku, jo to veikalā vēl apspriedām. Pievilināt viņi nu nekādi mani nepievilina, jo viņu cipars tāpat nav nekāds mazais. Un, kas attiecas uz pilnu automātiku – ja godīgi, man galvenais, lai tā apkure darbojas droši un saprotami! Man nevajag nekādus obligātos digitālos regulatorus istabās, kur iestatīt temperatūru. Ērti tas ir, bet man tas vnk nav obligāti vajadzīgs. Nūū jā – par to profesionalitātes līmeni, nevaru apstrīdēt, ka sekot līdzi vajag, bet – kamēr es neredzu uz papīra kaut kādu reālu uzprojektētu shēmu manai ēkai, man pagaidām nav pamata apšaubīt šī kantora speciālistu darbu. Katrā ziņā man atlika vien nosaukt ēkas platību, ka gribu SA un ka gribu kombinēto boileri, un tas viss ar siltajām grīdām – viņi uzreiz jau ķērās pie tāmēšanas, jo šitā ir ierasta lieta. Būs labi. :)

Redz kur ir Rx slavētā sistēmas shēma – es tajā redzu 3 trīsgaitniekus un 3 cirkulācijas sūkņus:
http://www.siltumnieks.lv/files/pdf/vs-tank-2.pdf

Labdien!
Lai veidotu pilnīgāku informāciju citiem lietotājiem ielieku atsauci uz oriģinālu.
Lūk, vizuāli uzprišināta, tieši tā pati shēma:

http://sinvia.lv/apsaistes-shemas-apkurei/

Write a comment