APLAUZIENS apkures projekta aprēķinos!

5

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apkure | Posted on 30-09-2011

Birkas:, ,

Sasodīts, sasodīts, sasodīts – konkrēts aplauziens paša neuzmanības dēļ! Īsi izsakoties – nopietni jāpārdomā startēšana KPFI projektā, jo ar malkas katlu es varu dabūt finansējumu tikai 22kW x 50 Ls = 1100 Ls apmērā! Un tas arī vissss!! Granulu katliem tādā ziņā atbalsta finansējums ir  116 Ls uz kW, taču kombinētie katli maksā sākot no 2100 Ls… Tikai granulas vien es negribu – pārlieku neapdomīgs solis vienīgajai apkurei, manuprāt.

UPDATE !!! – Atkal kārtīgi izrakājos pa tīklu un uzgāju vienu vienīgu parasto malkas katlu GALMET GT-KW 25 (poļu brīnums), kuram ražotājs savā tehniskajā specifikācijā norāda 80% efektivitāti. Visiem pārējiem ražotāji lielākoties norāda diapazonu 77-83%, un tāds tīri punktuāli arī laikam var nederēt… Pirmdien braukšu ar šitā poļu katla pārstāvjiem aprunāties, pakonsultēties. Ja šis katls derētu, tad es savus izdevumus no pašreizējiem 2600 latiem varētu samazināt uz kādiem 1800 – un rezultātā iegūtu mazākcimperlīgu parasto malkas katlu nevis gāzģenerācijas. Bet nu lab, nav ko sapņot, pirmdien tad jau arī tiks lielākā skaidrībā, cerams.

Lūšu Dravas medus supergardumi

Comments (5)

Lai veicas!

Oo jā, veiksme noderēs! Paldies! :) Nekas jau nenotiek tāpat, varbūt, ka man nemaz nevajadzēja uz tik modernu apkuri sacerēties… :D Bet nu vēl cīņa nav galā. :)

Nu šķiet, ka cīņa IR galā. Jo kādi iespējamie varianti tev ir:
1) pieņemt granulas, kurām atmaksājamā summa lielāka. šo variantu esi noraidījis
2) samazināt iegādes izmaksas
3) nestartēt KPFI

Ja samazināsi uzstādīšanas izmaksas, tad pēc manām domām to nedrīkst darīt uz apkures katla rēķina. Pats pašlaik esmu darbos, lai šogad uzsāktu apkuri. un manas pārdomas ir – labāk samaksāju vairāk par katlu, tomēr tādu kurš strādās ilgtermiņā (plānoju vismaz 10 gadus) un skatos uz viadrus. Neesmu speciālists attiecībā uz katliem tādēļ iespējam tas poļu katls ir labs, tomēr esmu pārliecinājies ka braukt pie izplatītājiem/pārstāvjiem parunāties ir tikai papildus iespēja sajaukt pašam sev galvu un domu. Tad jau labāk building forums, kur arī visādi gadās, tomēr vismaz netiek tendenciozi piebāzta galva ar jebko (atvainojiet tirgoņi, es saprotu Jūsu centienus, tomēr man tas neder). Ja vari atrast kādu kuram tāds katls ir uzstādīs un strādā 4+ gadus, tad vēl var apsvērt tādu iespēju un arī ieprieksh salīdzinot abas apkures sistēmas kopumā.

Pats arī apsvēru piedalīties projektā un ļoti uz to pavilkos (kam gan nepatīk ka kāds kko maksā atpakalj). iemesli kādēļ atteicos ir līdzīgi Tavai pašreizējai situācijai:
- granulas negribēju dēļ tā ka domāju ka malku varēšu sagādāt;
- uzstādīšanas izmaksas tajās tāmēs ir uzpūstas (atvainojiet fondu setificētie pārdevēji, tomēr tā tas ir), paskaties pats savu aprēķinu vienu ierakstu ieprieksh.
- esmu izvēlējies (cerams uzticamu un atbildīgu santehniķi), likšu viadrus katlu ar pašmāju nesiltināto boilderi (bez pvn) un siltināšana ir pašu darbs kuru ar prieku veikšu, arī citas komponentes mēģināšu dabūt lētāk.
Un ceru, ka beigās sanāks nedaudz vairāk nekā caru kpfi un veiksmīgu $$ 50% atmaksu, tomēr BEZ formalitātēm un ierobežojumiem kaut vai uzstādīšanās termiņos.
Lielākā bēda – uzticams un gudrs santehniķis, tomēr atļaušos teikt, ka tā jau ir visas LV problēma, diemžēl…

Sev fondus atsāju uz nākošo gadu, ja vēl viss nebūs iztērēts, un skatos uz saules baterijām priekš saimnieciskā ūdens, jo granulas priekš sevis pašlaik neapskatu.

Ja tomēr esi ļoti pavilcies uz fondu apguvi. tad ieteiktu, Tev likt granulas. Un kamīnu/kurtuvi kā papildapkuri prieks savas malkas. Nekas nemainīsies būsi kurinātājs, izdomā tikai kā organizēsi malkas uzglabāšanu un transportēšanu pa dzīvojamām telpām.
plusus ko redzu:
- automatizācija
- nevajag pirkt un arī siltināt :D akumulatorus
- Ja gribēsi ietaupīt vai granulu cena būs debēsīs varēsi kurināt savu malku kurtuvē. pie tam ja pamatapkure būs granulu katls, tad savāktā malka nevajadzēs tik daudz un tā paspēs izžūt un ilgtermiņā pat varēsi izmantot kādu ilgdegošo kamīnu.

Šim var piekrist un var nepiekrist – tomēr ceru, ka šo izlasīji, un šonakt par to padomāsi. Rīt ar svaigu galvu varēsi pieņemt pareizo lēmumu ;-)

Ohoo, paldies Modri par pamatīgo komentāru!! Centīšos atbildēt!

Granulas nesaista. Uz granulām tiešām nav iekāriena parakstīties, ja nu vienīgi uz ar malku kombinēto variantu, jo tikai uz granulām vien – man personīgi tas nešķiet diži prātīgs solis. Kombinētais granulu katls sākas vien no 2100 latiem. Roka neceļas. Attiecīgi, lai startētu KPFI, tad nu vien atliek tas, ko minēji – izmaksu samazināšana.

Tomēr gribu runāt ar izplatītājiem. Redz, es jau labprāt pirktu normālu “parasto” malkas katlu, ja tikai kaut viens no ražotājiem savā teh.specifikācijā būtu minējis efektivitāti virs 80%. Vienīgais poļu katls ko tādu ir atļāvies. Viadrus – jā, atsauksmes ir labas (ir gan arī mīnusi, bet kam gan tādu nav), taču, jā – KPFI tāds “neierakstās”. Cik esmu pētījis, manījis – poļu Galmet Latvijā izskatās stipri jauns zīmols. Varbūt esmu naivs, bet subjektīvi šķiet, ka tam nevajadzētu būt sūdīgākam par, piemēram, Latvijā uz vietas ražotajiem katliem. Bet nu tā tāda tukša spriedelēšana no manas puses. Es noteikti gribu aizbraukt pie izplatītāja (Intersols) un uzzināt vairāk.

Uzpūstās tāmes. Jā, tāmes ir “mazliet” uzpūstas, tomēr – projekta apstiprināšanas gadījumā kaut vai tās pašas darba izmaksas vienalga sanāk mazākas nekā pat tad, ja vienotos ar privāto speciālistu (no kura pēcak garantijas prasīt atkal ir stipri grūtāk). Tevis teiktajā pilnībā redzu arī savā galvā jau apdomāto variantu, ka varbūt “metot visu šito cirku pie malas” var sanākt tikai nedaudz dārgāk, bet labāk, taču pagaidām es vēl neesmu guvis galējo pārliecību. Gribu rīt ar vēl vieniem speciālistiem patāmēt šito pasākumu un tad jau saprastu. Es arī apsveru iespējamibu ņemt nesiltināto siltumakumulatoru un izdarīt to pašam – tik nežēlīgi sarežģīti varbūt tas tomēr nav, ja vien prātigi visu izfunktierē.

Saules kolektors. Nu, ja turpmākajos gados vēl kaut kas no šīm naudām būs palicis pāri, tad, jā, saules kolektors būtībā it kā nav slikts pirkums, ja tas nāk ar 50% atbalstu, jo pretējā gadījumā tā rentabilitātes jautājums pilnībā autonoma pirkuma gadījumā ir diemžēl stipri apšaubāms.

Dublēta apkure. Nē, atsevišķi vēl kamīnu krāmēt mājā nu galīgi nav īsti vairs domas, jo tas palielina kopējās izmaksas un tad tur vajadzēja tomēr arī skurstenī tādu ekstru pārdomāt… Jau tagad būs jautrība līdz pusei uzmūrētu skursteni pagriezt par 180 grādiem, lai pieslēgumu pavērstu nevis iepriekš kamīnam paredzētajā virzienā, bet gan, lai tas būtu uz katla telpas pusi. Idejas, kā to izdarīt jau ir.

Secinājumi. Tātad, granulas pašreiz KPFI ietvaros neinteresē – katls pēc principa dārgāks – kombinētais no 2100 Ls. Ja spēšu ar “parasto” malkas katlu ierakstīties projektos, tad mēģināšu. Nevarēšu – nemēģināšu. Domāju, ka rītdienas paviesošanās pie siltumtehnikas speciālistiem varētu ieviest lielāku skaidrību. “Klasiskā” apkure mani saista tāpēc, ka varēšu normāli siltuma akumulatoru pielikt un iegūt retāku kurināšanas intervālu. Paldies, Modri, ka palīdzi tikt lielākā skaidrībā! :)

mm.. biju izstādē māja-dzīvoklis, tur bija viens uzņēmums kas nodarbojās ar kaliem http://www.intra.lv vismaz bukletā rakstīts ka sakot ar malku un beidzot ar akmenjoglēm njem pretī un lietderība skoef 85%…

Write a comment