Vai vispār likt horizontālo putuplastu? (Nopirku grodus..)

2

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Kanalizācija, Pamati | Posted on 08-06-2011

Birkas:, , , , ,

Man te viens ātrais jautājums un pārdomas tomēr radās, uz ko gribētu uzklausīt arī citu viedokli. It kā bija doma ķerties klāt pie pamatu atrakšanas, lai guldītu iekšā horizontālo putuplastu, kura funkcija būtu atvirzīt sasaluma līniju no pamatu apakšas. Brālis gan saka, ka tad jau labāk tomēr tos 200-300 Ls labāk ieguldīt labā drenāžā un nebūs nekāda sasaluma atvirzīšana vajadzīga… Jūsu domas?

Sausa zeme – nav kam izcilāties
Pēc loģikas jau doma pareiza – ja zeme ir sausa, tad salam palienot zem mājas jau gluži vienkārši nav ko sasaldēt, nav ūdenim kam izplesties un nav arī kam tos pamatus uz augšu izcilāt. Kas attiecas uz aukstumu kā tādu – tā kā grīdā domāju likt vismaz 15cm putuplasta, tad no šī aspekta arī laikam nebūtu jāsatraucas. Drenāžas truba ir nopirkta, būs jāsāk rakt tranšeju. Jānopērk grants/smalkās šķembas, ko zem/ap šo trubu piebērt. Un tad jau arī jāsauc traktors, kurš varētu man tur grāvīšus sarakt, lai to visu mitrumu dabūtu prom uz meliorētajiem lauksaimniecības laukiem.

Kanalizācijas grodi
Šodien paziņa zvana un piedāvā lietotus lielos grodus pa lēto. Viņš pats sev kanalizācijai ņem, piedāvaja arī man. Uhhh, lauzos, domāju, konsultējos un beigās piekritu. Grodi metra augstumā, pusotra metra diametrā ar biezajām sienām. Paņēmu piecus grodus kanalizācijai un vienu grodu, kurā varētu ierīkot ūdens spices hidroforu, lai to verķi mājās nav jāliek (par ūdens apgādi gan neesmu vēl diži daudz domājis). Kopā visi grodi izmaksāja 120 Ls ar piegādi. Jauns šāds grods maksā 50-70 Ls gabalā, attiecīgi domāju/ceru, ka būšu rīkojies pareizi. Stikla šķiedras septiķis maksātu ap 600 Ls…

Comments (2)

Varbūt nevajag rakties, uzliec putuplastu uz zemes un apber ar 30cm grants slāni. Vēl vari mājas perimetru papildināt ar betona apmali, kas novadīs ūdeni tālāk no pamatiem. Cik atceros, tad tev bija smilšaina augsne, līdz ar to tā nemēdz kūkumoties kā māli, līdz ar to neizcilā pamatus tāpēc nav ko daudz iespringt. Smiltīs mēdz būt otrs variants – ēka iesēžas.

Laikam jau pieņēmām lēmumu – horizontālo putuplastu nelikt. Šobrīd man palīgs rok ap māju kādu 30-40 cm attālumā no pamata tranšeju priekš drenāžas trubas. Domāju to likt kādu 50cm dziļumā uz oļu/grants spilvena. Nodrenēšu visu perimetru un tad jau manīs. Vispirms gan tie oļi vēl ir jāsadabū…. Un bez perimetra vien būs jānorokas kādi 50-60 metri līdz slīpumam, kur ūdeni grāvītī laist.

Grodus vakar apskatīju… Vnk mooonstri… Lietoti, ir vietām apdauzīti, bet par lūšanu nebūtu jāuztraucas, jo sieniņu biezums ir 15-18cm… Cerams, ka traktors ar kausu tos varēs pakustināt. Pretējā gadījumā būs vajadzīgs ceļamkrāns.

Zem smiltīm dziļumā (pēc pusotra metra) man laikam ir kaut kas līdzīgs dolomītam un māliem. Bet, tā kā es “oriģinālās” smiltis zem pamatu lentas neuzirdināju, un tās tur gadu desmitiem ir pašas blietējušās – domāju, ka īpaši liela ēkas iesēšanās man nedraud. Turklāt – ēkai pašai ir liels perimetrs un svars nav nemaz tik liels.

Bet drenēt prom ūdeni vajag absolūti noteikti – to arī izfunktierēsim kārtīgi. Pēc topo plāna it kā sanāk, ka man tur pat trīs līdz četru metru kritums ir iespējams.

Write a comment