Turpinu meklēt sietu apmetumam + domas par lāseni

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Apmetums | Posted on 01-06-2011

Birkas:, ,

IMAG0161IMAG0162Šodien biju aizbraucis uz Preiss Būve veikalu, lai palūkotos metāla sietu, ko izmantot apmetuma armēšanai. Biju nodomājis aplūkot sešstūrainos Hexanet žoga sietus, ko parasti izmanto putnu vai mazzvēriņu nožogojumu izveidē, taču viņiem uz vietas vairs nebija neviena īsti normāla parauga. Turklāt arī cena caurmērā tādam sietam tomēr ir vismaz 2 lati par m2, kas ir visai sālīts pasākums…

Siets “made in China”
Siets_3Tas, ko es atradu, un gribēju atrādīt, paprasīt, ko tauta domā par šādu sietu (bildes klikšķināmas)? Ķīnā ražots pītais metāla siets, nav cinkots – teicami rūsē. Acs izmērs, kā jau bildē redzams, diezgan smalks. Stieple plus mīnus tāda stingra liekas, labāks par to mēģināto Rjabicu ir noteikti. Cena aptuveni 1 lats par m2. Izklausās jau ievērojami sagremojamāk. Tas, kas māc bažas – kā to sietu piestiprināt pie koka statņiem, lai to varētu nostiept? Problēma tajā, ka siets ir pītais, tas gana labi izirst. Un ja pie sieta sākummalas ieskrūvēs skrūvi, tad tas gluži vienkārši izirs. Vienīgā doma bija izmantot skrūvi ar gana platu paplāksni, kas piespiež abu virzienu stieples zem sevis.

Ko sakāt par šādu “čainīzeri”? Baigi gribētos jau šajās brīvdienās ķerties pie sieta nostiprināšanas.

Lāsenis
Lasenis_2Plus vēl aktīvi jāsāk domāt par lāseni, kuru arī obligāti jāuzliek pirms sienu apmetuma mešanas. Uzreiz arī tautiešiem jautājums, vai šāds lāsenis, kāds attēlā atzīmēts ar melnu līniju, varētu būt tā pareizā, īstā formas konfigurācija?

Stiprināt pie vainagsijas naivi domāju ar skrūvēm tai pirmajā L veida leņķī skatoties no augšas uz leju – pašā stūrītī. Man draugs no viena rūpnieciskā metālkantora piedāvājās tādu savā kantorī uzlocīt no 2mm cinkotā metāla. Perimetra garums man bik zem 50 metriem sanāk – par šitādiem dzelzīšiem viņš prasa 120-130 Ls. Pagaidām nav sanācis pie riktīgajiem skārdiniekiem painteresēties, ko šamējie par tādu lietu prasa.

Comments (8)

Man ar interesē, ko zinoši ļaudis par šādu lāseni teiks, jo arī man aktuāls jautājums :) Man jautājums – ko darīt pēc x gadiem, kad lāsenis sāks rūsēt. Visvājākā vieta šķiet 90gr. locījums pie sienas. Un, ja stiprina pie koka konstrukcijām, vai starp koku un lāseni nevajag likt hidroizolāciju (piem. ruberoīdu?).

Uhh, metīšos eksperimentā – vienu rulli ar šito ķīniešu brīnumu nopirku. Brīvdienās skatīs, kas no tā visa sanāks… Tāda cena tam sietam tāpēc, ka tie ir pēdējie ruļļi noliktavā un vairāk šamējie tādu neiepirks. Metāls vismaz pamatīgs, jo stieple tāda stingra, nav tāds puņķis kā tā rjabica… :D

Lāsenim nav ne vainas, tikai tās horizontālās daļas uzreiz aizmirsti – te visam jābūt ar slīpumu uz leju. Ja atstāj, tad slīpu, ne horizontālu. Nafig tā plakanā daļa vispār? Laid uzreiz uz leju 45 grādos. Un stiprināt stūrī? Tur tak skrūve caumuru uztaisīs un ūdens tiks klāt vainagsijai – jāstiprina vertikālajā daļā pie vainagsijas!

Pievērs uzmanību arī šim http://salmumaja.lv/2010/palodzes-arpuse/
A pašu lāseni Tev vajag laist zemāk, lai var normāli stiprināt pie koka, slīpums var būt arī 5-10-15 grādi, nav jābūt nemaz tik stāvam. Vertikālā daļa pietiks arī 5 cm. Apakšējai malai vajag kādi 7-10 mm atloku uz iekšpusi. Nolaižot lāseni uz leju varēsi arī normālāk sietu pieskrūvēt pie apakšējā vainaga.
Sieta stiprināšanai vari izmantot montāžas lentas ar caurumiņiem, platums kādi 15mm, var nopirkt ritulīšos – kusaciņu ar vairākām 5mm skrūvēm piespied krusteniski pāri vairākām šķiedrām.

Jā, es jau loģiski saprotu, ja stūrī stiprināšu skrūvi, tur paliks caurums. Naivi biju domājis 1) to skrūves vietu drošībai apsmērēt ar kādu hermētiķi, 2) tas asais leņķis jau pēc tam zem dažu centimetru apmetuma paslēpsies apakšā, tā kā it kā ūdenim tikt klāt nevajadzētu.

Bet nu lab – sapratu, labāk pavirzīt to vertikālo daļu uz leju un stiprināt pie vainagsijas vertikālās plaknes. Tikai tad man jāskatās, vai vispār sanāks puslīdz normāls kritums virzienā uz ārmalu. Tikai tāpēc jau es it kā taisīju to horizontālo daļiņu, kur apmetumam uzsēsties un lai slīpo kritumu lielāku varētu dabūt.

Par Aleksandra pieredzi ar palodzi skaidrs – nu man vienkārši jātaisa te tā, lai nav uz skārda neviena horizontāla virsma, kur ūdenim sēdēt un kur saskarties ar apmetumu. Visam jābūt slīpam.

Vispirms domāju likt sietu, to pieskrūvēt, un tikai tad lāseni pa virsu, jo pretējā secībā baigi daudz caurumus sanāks lāsenī taisīt, kad stiprināšu sietu. Vienvārdsakot, šito lietu vēl jāpārdomā rūpīgi.

Un paaaldies par montāžas lentas ieteikumu!! Pareizi, biju tak ar brāli par šito variantu runājis – biju aizmirsis jau. Būs noteikti jāizmēģina!

Sietu visvieglāk būtu pieskavot ar 2-3cm garām skavām.

Manprāt, mierīgi vari likt lāseni un sietu laist pa virsu, savadāk izņukāsies tas bleķis nepajokam. Tev takš tas apakšvainags pietiekami biezs, lai pieliktu lāseni un vēl paliktu kādi 3 cm maliņa pie kuras pieskrūvēt sietu, ja akurāt negribi bleķi caurumot. Sietu palaid nedaudz pāri lāseņa augšmalai, lai bleķim pa virsu ejošajam apmetumam un tā maliņai arī ir kaut kāds saturs. Skavas sieta stiprināšanai nebūs nopietni, ja vien tās nav riktīgas cemmes no vismaz 3mm biezas drāts un 5 cm garām kājām.

Bet labāk tomēr būtu tas dēļu apšuvums ar vēdināmu šķirbu ;-)
Tad arī nebūtu tāds plaukts apkārt, kā tagad tas lāsenis veidos, cik var saprast no zīmējuma ;-) )

Uhhh, yeeee, šodien uztusēju ar sietu. Izrādās patiesība ļoti labs – stingrs un nemaz nejūk laukā tik vienkārši. Piestiprināt to mierīgi pie karkasa var ar skrūvēm un paplākšņiem – piespiež un notur tiešām labi, var arī pēc tam nostiept. Vienu loga ailu paspējām apdarināt. Pārējo laiku eksperimentējām ar māliem, domājot, kā aizķellēt ciet bedres ārsienā. Rīt redzēs, kas no sasmērētā būs sanācis. :D

Write a comment