Situācijas atskaite – sienu stabilitāte un sienu likšana

5

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Sienu konstrukcija, Situācijas atskaite | Posted on 05-05-2011

Birkas:, , , ,

IMAG0151IMAG0145Pāris dienas pa šo laiku ir sanācis padarboties pie procesa. Vienu dienu veltīju putuplasta cokola apmešanai ar līmjavu un armējošo sietu. Taču visvairāk laiks pavadīts pie pēdējās salmu sienu rindas krāmēšanas. Pamazām process virzās uz priekšu. Kā jau iepriekšreiz aprakstīju, nopresēju sienu uz leju un tad mēģinu tai spraugā iestūķēt pēdējo ķīpu. Vietām sanāk vienkārši, vietām visai piņķerīgi.

IMAG0137IMAG0142Divas dienas man palīgos ieradās draugs Andrejs, ar kuru kopā izmēģinājām vertikālo koku pielikšanu sienas stabilitātes panākšanai. Koki novietoti abās sienas pusēs viens pretī otram. Ārpusē koka augšpuse balstās pret augšējo vainagsiju, līdz ar to siena nespēj “gāzties” uz iekšpusi.  Kopā lazdu kokus savilku un nospriegoju ar nelielām kravas stiprināšanas stropēm. Tad ar adatām cauršuvu špagata striķi un vismaz četrās vietās tos kokus savstarpēji sasēju. Kad siešana pabeigta, stropes laižu vaļā un velku laukā. Rezultātā ir iegūta patiešām ievērojama sienas stabilitāte – tas ļoti priecē! Būs jāiet atkal ekspedīcijā pa savu mežu un jāmeklē taisnās, garās lazdas. Vajadzēs vēl gana lielu apjomu, bet gan jau sakasīsim. Ja ne manā mežā, tad būs jābrauc “ciemos” pie Edgara uz Birzgales mežiem.

IMAG0148IMAG0149Šodien viens pats padarbojos pie “plauktiņu” izveides no collīgajiem dēļiem ķīpu balstīšanai vietās virs logiem un durvīm. Manuprāt, sanāca pavisam neslikti. Jau pamanījos iestūķēt virs loga ķīpu pārīti, un mazliet paturpināju arī pārējo sienu. Ehhh, būtu vairāk to brīvo, pieejamo dienu… Uznākusi mazā darbošanās iedvesma, jo redzu, ka process tiešām virzās uz priekšu. Lēnām, bet notiek. :)

Comments (5)

Mnja, ja gribesies ietaupiit un pasham dariit, tad bus jarukaa veel loti daudz
Un saac jau domaat nakoshos etapus, piemeram pieberamo smilti gridaa utt no kaa iekshsienas radiisies utt grida utt :)

…kad siena noštropēta, nospriegota, tad viņu laikam vajadzētu ar tavu “mazo argumentatoru” bik` sarūmēt…lai ķīpas precīzi viena virs otras sarūmējas. Bet tas tā…ja gadījumā jūs tā nedarījāt.. ;-)
Un tajā shēmā, angļu valodā, tur bik` iepriekš, lazdas kāti ir aptīti ar kaut kādu sietu. Tas laikam tāpēc, lai pie tā turas apmetums.

Saproti, ja būtu cilvēki, kas mācētu un kam varētu ko tādu uzticēt darīt – man nebūtu iebildumu tādus noalgot par saprātīgu naudiņu. BET – tur jau tā lieta, ka nav šādu nestandartu būvdarbu darītāju. Tas viss process tiek improvizēts uz vietas. Un, kā esmu konstatējis senā teiciena patiesumu – ja gribu, lai darbiņš tiktu izdarīts labi, tad jādara pašam… :)

Protams, ka jāsāk arī par grīdas pildījumu domāt utt., bet līdz tam vēl ir zināms laiks. Kad jutīšu, ka ar sienām eju uz finišu – tad arī sākšu šķembas + smiltis gādāt.

Protams, ka sienu vēl ar “pārliecinātāju-argumentētāju” būs vēl jāapstrādā, bet tas tad, kad sienas būs nostiprinātas. A kas attiecas uz angļu shēmu – taisnība, aptina ar linaudeklu, lai apmetums turas klāt. Bet man ir doma jebkurā gadījumā laikam visu māju ietērpt apmetuma sietā. Sietam vietās zem kokiem un sijām būs jāpastūķē salmi apakšā, lai nav pliks koks. Nu, kad pienāks tā darīšana, tad jau manīs.

Labdien!
Es jau ilgu laiku krāju info par salmu mājām.
Un ar visu sirdi un dvēseli fanoju par TAVU māju.

Izlēmu savā darbnīcā paeksperementēt un uzcelt sālmu starpsienu pieredzes iegūšanai!

Bet vai kāds varētu palīdzēt iegādāties salmu ķīpas Saldus rajonā?

P.S.
Vēl domāju par sālmu apstrādi ar māliem!
Varbūt vari izteikt savu viedokli: salmu ķīpas mērcē šķīdumā ūdens + māls, konsistencē kā dzeramais jogurts.
Tad sālmi būs pilnībā pārklāti ar labu aizsargslāni

Sveiks!
Paldies par izrādīto interesi. :)
Kur iegūt salmu ķīpas Saldus rajonā – atvaino, diemžēl nav ne jausmas… Vienkārši jāzvana varbūt uz kādu vietējo lauku atbalsta dienestu, jāuzzina, vai kāds zemnieks audzē rudzus un tad jābrauc pie viņa ciemos runāties. Vēl varbūt mēģini ielikt sludinājumus vietējās avīzēs un tamlīdzīgi. Viegls šis pasākums tiešām nav.. Jāmeklē..

Salmu izmērcēšana mālu šķīdumā – subjektīvi šķiet ne tas labākais variants. Viena lieta ir, kad taisa samanu – mālu masu ar salmu armatūru, bet te Tu gribi izmērcēt ķīpu mālu šķīdumā. Manuprāt, tā ķīpa sevī uzņems pārāk daudz ūdens un sāks bojāties. Turklāt, mērķis jau nav to ķīpu piedzīt ar māliem – tieši otrādāk, jo tukšāks vidus, tukšākas salmu šķiedras, jo labāk tās notur siltumu. Ar māliem un ūdeni piedzīta ķīpa man šķiet nebūs tas labākais risinājums… Bet – varbūt es kļūdos, es vienkārši spriežu pēc savas izpratnes.

Write a comment