Virzoties uz ieziemošanu

22

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Jumts, Sienu konstrukcija, Situācijas atskaite | Posted on 19-10-2010

Birkas:, , , , , , ,

Sveicieni!
Uhh, padaudz laika aizritējis kopš pēdējā ieraksta, bet nu visai raibi ar gājis. Pabiju prom no LV mazliet, paspēju izslimoties, bērneļi arī apslimuši, laiks paštruntīgs dažbrīd, darbu netrūkst – vienvārdsakot, viss kārtībā, dzīve rit uz priekšu. :D

_DSC0057 (2)Uz kores bituma lenta
Pirms kāda laika padarbojos uz jumta ar no Edgara aizlienētu celtniecības fēnu – līmēju uz kores bituma lentu, lai, kad būs uzlikts kores skārds, nebūtu jāsatraucas par to sniegu, ko papūstu zem tā skārda apakšā. Ehh, esošie lentas krājumi nebija pietiekami, tāpēc darbi palika nepiebeigti. Tagad meklēju, kur to bituma lentu iepirkt – K-Rautā nav, a iekš Depo vēl neesmu bijis.

Vēl mazliet pie sienām
_DSC0060Tai pat dienā palīgos bija atbraucis arī Didzis. Apzāģēja jumta latojuma dēļu galus, kas līda laukā no šīferapakšas, un tad kopīgi padarbojāmies pie viena sienas bloka – pakrāmējām ķīpas, lai šim ar tiek tas “prieks”. :) Konstatējām, ka arī elektriskā zāģa ķēde visai ātri paliek vaļīga. Bet nu – ar elektrisko ir daaaudz foršāk strādāt. Labi, nav varbūt tik nežēlīgi jaudīgi, bet izdarīt vajadzīgo var bez problēmām. Nesmirdīgāk un mierīgāk.

Gatavošanās ziemai
Pēc tam spītējot tipiskajām rudens veselības kaitēm, pēdējo svētdienu tomēr atkal saņēmos un padarbojos iekš būves. Pa lielam – gatavojos ziemai. Pamanīju, ko no zemes iekš ēkas uz augšu nāk paliels mitrums – un tā kā iekšpusē sakrautās, vēl neizmantotās ķīpas tomēr saskaras ar tām smiltīm, tad tām tiek klāt mitrums. Ņēmu un vienas puses krāvumu visu pārkrāvu. Iztīrīju laukā salmu driskas, saliku riepas pamatā, uzklāju virsū plēvi un uztaisīju vienu smuku palielu kaudzi. Šitajās brīvdienās vajadzētu otru, manāmi lielāko kaudzi arī šitā pat pārrevidēt un pārkārtot, lai nezaudēju pa ziemu tās ķīpas, kas ar smiltīm saskaras. Tā jau pietiekami daudz esmu ķīpas pazaudējis.

Vēl gatavojos ieziemošanai un apdomāju galvā, kā izveikt salikto sienu saglabāšanai. Domāju no ārpuses uz karkasa horizontāli uznaglot pārpalikušos collīgos dēļus, lai iegūtu kaut nelielu distancējumu no salmiem – un tad uz šiem collīgajiem dēļiem jāpiekniedē plēve, lai pasargātu sienas no lietus un sniega. Diemžēl, pagaidām cerētos reklāmu bannerus/tentus dabūt nav sanācis, bik par vēlu pēc vēlēšanām noreaģēju. Tad nu būs vien jāiepērk plēve. Kopumā laikam vajadzēs kādus 30 metrus x 3 metru platumā. Braukšu uz Depo un skatīšos, kas racionāli izdevīgākais sanāk.

Pabiju Māja 2010 izstādē
Visai štruntīgs pasākums, absolūti neko noderīgu neieraudzīju. Labi, ka par ieeju nemaksāju, jo bija ielūgums. Vienīgi satiku paziņu Hariju no RBB, kurš visādus interesantus zaļus siltinājuma un būvēšanas materiālus piedāvā. Šamējam bija gatavais māla apmetums pieejams – ja liek 2 cm slāni, tad tas izmaksā 8 Ls kvadrātmetrā, turklāt uzklāšana ar rokām, jo iekārtas viņiem nav. Priekš manis tas cipars stipri par šerpu, tad jau labāk pašam ar rokām teju čakarēties. Vēl viņiem esot koka paneļi ar iepresētiem salmiem – dikti labi esot, bet nu cenas neparko neatklāj, esot jābrauc uz biroju skatīties… Da nu.

Comments (22)

Kur ir proleema?
Butu panjeeemis 3 cilvekus par 10 ls dienaa jaunieshus un shie tev 3 dienaas saliktu sienas iekshaaa….

Ja gribu, lai lieta tiktu izdarīta kvalitatīvi, tad ar autonomā režimā šancējošiem jauniešiem tas process neiet cauri. Ir tā kā ir. Jāieziemo!

Izmaksas joprojaam ir 7 k ls?

Kā redzi uzskaites lapā – tā sanāk. Nekas jauns pagaidām nav pirkts klāt. Nu tagad būs plēvju iegāde. :)

Sazvanies ar SAI FEDAK (atrodas uz Katrūnas ielas/dambja)
viņi paši ir plēvju ražotāji un ka tik ne DEPO piegādātāji.

Sveiks!
http://buildart.lv/wp/?page_id=1000
uzlikām sīkmājai ~60kvm to Eternīt šīferi, liekās ka ļoti labs un jauks jumta segums, ar tā modernajām šīfera naglām arī viegli un ātri strādāt. Par to jumta kores piepūšsanu ar lietu un sniegu – cik ļoti ļauna tā iespēja ir? cik litri dienā tur tiek iepūsti? sīkmāju patlaban apdēļosim ar dēļiem, pēctam logi, siltināšana, ir stabila cerība ievākties līdz riktīgajam suņalaikam/slapjdraņķim.
man jau liekas ka ļoti žēl, ka māja jāmarinē līdz pavasarim, viens pamatīgāks uzrāviens nedēļas garumā, un tālāk tak varētu jau mierīgi skrubināties pa iekštelpām, likt logus utml un ap ziemsvētkiem iekurināt plīti… ārsienas varētu neapmālot, dzīvot iekšā, apmetot iekšsienas, tas jau vēju aizturēs, un pārāk auksti jau ar nevajdzētu būt, pavasarī, pie plusiem apmetīs ārpusi. vispār ja liec mega plēves apkārt, tas var likt ar distanci no sienām, un starp sienu un plēvi salaist strādniekus – apmetējus, lai tur siltumnīcā, siltumā strādā:)

Es šīferi skrūvēju ar skrūvēm, kurām speciālās micītes. Ātrāk, efektīvāk un par māāāzītiņu nieku dārgākas, kā naglas.
Nu baisi ļauna tā piepūšana nav, bet cīruļputenis esot spējīgs pa mazītiņu šķirbu gana lielu apjomu sapūst. Es vienkārši gribēju nodrošināties, lai kore ir pavisam droša.

Jā, man arī žēl, ka nesanāca kā plānots – bet viss taču normāli. Lietas norit tik ātri, cik norit. Ja ņem vērā, ka strādāts tikai pa brīvdienām un ar nelielu papildroku darbaspēku, tad arī šāds progress ir apsveicams. Kas attiecas uz uzraušanu – KO dos uzraut sienas, ja tās vairs NEvar apmest no āras??? Apmest nevar, jo ir mīnusos naktīs jau. A ja būs visas sienas uzliktas – tad man vajadzēs vismaz 140 m2 ar plēvi, lai tas sienas nosegtu! Es tad labāk pašreiz izdodu naudu par 50-70 m2 plēves…
Nekādas plītis negribu kurināt salmu ēkā, kamēr nav apmetums no abām pusēm. Es negribu tos salmus piedzīt ar mitrumu, ko varētu radīt plīts siltums un āra aukstums. Tāda lūk tā situācija. Tā kā ziemā būs ziemas miegs mājai.

Visādu plēvju likšana zem segumiem neapkurināmos beniņos man liekas stipri pārspīlēta. Jau 3 gadus man stāv neaizšūtas ~ 20cm pažobeles, un ļoti reti esmu redzējis bēniņos kādu sniega puteklīti. Ja arī ir, tas tikpat ātri iztvaiko no cieta stāvokļa par gāzi bez kādas slapināšanas.

Man karkasa meistars Didzis stāstīja par savu pirtiņu – arī šīferis. Pa jumta galiem, tobiš kur notekas, cīruļputenī visai nopietnu apjomu sapūta. Tāpēc ieteica vismaz apakšai salikt plēvi. Nekas, es uzliku visam un ne mirkli nenožēloju – varēju ķīpas paglābt no pilnīgas iznīcības.

Apsveicu ar sniega uzsnigshanu

Sniegs jau bija pirms nedēļas! :)

Plēve aiz plēves tur jau drīz būs 3×7 k ls.
Savā 110 m2 vienīgās iepakojuma plēves tika ieliktas 1 stāva grīdā.
Paša rokām uzlikts jumts ir labi bet ar organizēšanu vien daudz ietaupīt nevar, tapēc arī eksperimentālas ēkas atbilstoši izdevumi.
Lai veicas!

Bik neiebraucu – a ko te plēves un 3 x 7k Ls tika piesaukts?
Man pašreiz plēvi vajag, lai līdz pavasarim pasargātu saliktās sienas no mitruma. I viss.

Jaani, no pieredzes, un ne tas labakas – ja doma plevi pie deljiem tikai pieskavot – uzreiz aizmirsti – ta bus mezha ieksha pec nedeljas. Obligati jasit listes vai tie pashi delji. Netici, pats pieredzesi. Skavotu plevi neliels veljsh tev noraus viens divi.
Par jumta zemsegumu – ja ir aukstie beninji, varbut tiesham nav ko daudz saspringt – saklat uz parseguma siltinajuma kadu mitrumu absorbejoshu materialu – tipa kartona kastes vairakas kartas un gatavs – ja ari kas tiks ieksha, talak par kastes saslapinashanu netiks. Bet ja pats sev taisitu, ari noteikti plevi uzliktu. Ne velti daudzas valstis lokshnju segumiem un dakstinjiem buvnormativos tiek pagjerets obligats patstavigi kalpojoshss zemsegums. Pilnigi bez iemesla tas ari taka nevaretu but. Vai nu tur pa shifera spraugam ko nopietnu saputina – neticu, bet vot pa kori gan varetu ne vienu vien kupenu beninjos uztaisit. Galu gala vejsh ar smalku sniegu ka ieskriesies, ta ari atdursies pret kores blekji un pa caurumiem beninjos ieksha ka nemetas.
Par kjipam runajot – nekadas pleves uz zemes neliec, kaut kur dabu koka paletes, sakrame no vinjam smuku placiti un liec kjipas pa taisno virsu. Nekas nav labaks shitadu materialu glabashanai, ka ventilejama “pagride”.

Ja saliek plevi – ari parbaudits – vai nu kads sniegs tiek ieksha, vai citurienes mitrums – tas notek uz leju un paliek uz pleves. Rezultata materials vienkarshi gulj peljkje. Tad jau labak pa taisno uz smiltim, vismaz iesucas tajas. Bet tikai ne uz pleves!

Te kaut kāda pamatīga pārprašana no lasītāju puses… Ja manījāt, tad zem šīfera jau IR pretvēja plēve. Šis jautājums nav aktuāls. Kores caurumus, kā jau minēju, aizlīmēju (gandrīz) ar bitumena lentu un tad virsū nāk kores skārds. Viss, nekur uz pastāvīgu atstāšanu pagaidām plēve netiek apspriesta. Ķīpu pagaidu nosegšana – tas jau cits stāsts.
Ok, par līstēm izdomāšu. Nepiekrist nevaru.
Par paletēm – jā, tas būtu labs variants, bet diemžēl nav tādas ekstras pieejams. Uz smiltīm NEvar likt- jau bija saliktas, mitrums no smiltīm reāli pūdē apakšējās ķīpas! Pārbaudīts. Tad nu saliku uz riepām, uz riepām plēvi un tad ķīpas. Pagaidām labākais, ko uz fikso varēju saveidot.

Rauj to pleevi ara, lai labak stav uz plikam riepam!

Piekrītu aaaa, ka uz riepām labāk kā uz plēves. Varbūt var kādus kokus uz tām riepām?
Vietā ieliktai apakšējai ķīpai uz hidroizolācijas arī nebūs daudz savādāka situācija. Pats gan arī neesmu pagaidām izdomājis labāku risinājumu kā “pacelt sienas apakšu vēl 20 cm virs grīdas”

Virs hidroizolacijas nepustoshss buferslanis? Cietaa akmensvate? :) Vienstaavs tuuliit saaks trakot :) Vate vinjam dikten nepatiik.

Jā, man no viņas niez piedurknes un apkakle ;)
Tomēr, ja labi apdomā un noorganizē drenāžu bez caurvēja… No otras puses, ja jau iepriekš pieļauj mitrumu vatē, tad jāpieļauj arī siltumizolācijas samazinājums dēļ tā.
Starp paaugstinātā pamata pusēm esmu pat apsvēris graudaino putuplastu, kas citādi liekas nekam nederīgs materiāls.
Kur teikts, ka sienai jābūt nemainīgai dažādos augstumos? Varētu pat 3 vai 4 dažādas sienas – virs sliekšņa, līdz palodzēm, logu augstumā un virs logiem?

es par to sniegu! Man ir saimniecības ēka ar šīfera jumtu, kuram kore nosegta ar no collīgiem dēļiem sanaglota apgāzta V veidojuma ar malas platumu kādi 20 cm. Nekādas plēves nav. Līdz ar to puteņu laikā tur sniegs labi iet cauri un uz bēniņu grīdas veidojas lielākas vai mazākas kupenas. Bet tas sniegs ir putekļu blīvumā, es nekad viņu neesmu nesis arā, bet nekad arī neesmu redzējis kaut kādu lieku slapjumu vai peļķes. Visticamāk tas vienkārši izžūst!

Kā veicas ar ieziemošanu?

Write a comment