Kustība pēc pauzes – jumta štelles

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Jumts, Situācijas atskaite, Talka | Posted on 26-08-2010

Birkas:, , , , , , , ,

Beidzot jauns ieraksts manā blogā. Ļoti atvainojos aktīvajiem sekotājiem par nepieklājīgo pauzi, bet nu, uhh, visādas lietas notikušās pa šo laiku. Sākās jaunā, aktīvā darba sezona biroja darbos, pamanījos i mazliet dīvaini pa vidam paslimot, i puika veiksmīgi palaists bērnu dārzā – un tā nu tā raibā dzīve rit uz priekšu, saulainiem laikakrikumiem mijoties ar pamatīgām jo pamatīgām lietus gāzēm.

Skursteņprocess
_DSC0007Pats pirms apslimšanas pamanījos uzmūrēt skurstenim izvada blokus. Sāku apkārt keramikai arī likt vates siltinājumu – tirgonis teicās, ka tikai sākot no pieslēgumvietas vajag. Izskatās tā, kā bildē redzams. Pagaidām skursteņa pieslēgums izskatās aptuveni 1,4m augstumā no grīdas, kas ir ļoti ok. Ja krāsns būs ap metru augsta, tad izvads kā reiz būs pareizajā, vajadzīgajā augstumā. Tagad nu jāsaņemās kādu dienu un jāmūrē nu riktīgi uz augšu – iespējams, rīt varētu šito procesu veikt.

Jumta latojums
_DSC0036_DSC0038Didzis ar palīgu Arvi vienu dienu padarbojās pie vējplēves un jumta latojuma uzklāšanas.Vējplēves funkcijai tiek izmantota difūzijas membrāna – divi ruļļu 90-nieces un viens rullis ar 130nieci (biezums laikam). Visi trīs plēves ruļļi man no tā paša šīfernieka izmaksāja 59 Ls. Vien varu piebilst, ka defaultā cena šādai membrānai ir 50 Ls rullī.
Gandrīz vienu plakni ar šīm plēvēm un latojumu apstrādāja, tagad palikusi otra puse, kā arī lievenīša jumtiņš. Cerība šitajās brīvdienās kā minimums paveikt šo procesu, taču patiesībā prasās steidzīgi jo steidzīgi tikt pie jumta, jo vajadzētu zem tā sanest ķīpas no krāvuma. Divi lielie brezenta gabali, ar ko tas ķīpu pasākums apsegts, pa šo nepilno gadu ir pilnība izdiluši un nupatās jau sāk līdzināties sietam, kas nozīmē – ķīpas dabon mitrumu. Būs uz šo lietu jāiespringst visai nopietni!

Šīferis
RES_SNC00182RES_SNC00184Šodien beidzot ieradās manis iegādātais Eternit Klasika šīferis – 133 loksnes. Par piegādi samaksāju 65 latus – atveda evakuatora tipa auto ar manipulatoru. Šīferis man izmaksāja 668 Ls. Ai, kā daļa cilvēku rauc degunus, bet sakiet ko gribat – man šitais jumta segums pagaidām šķiet pavisam ok. Gluda un kvalitatīva virsma, plāksnes viegli elastīgas, nav nepaceļamas. Krāsa arī ir vienkārši patīkama. Tik pat labi nākamgad karstajā vasarā to nokrāsosim tādā tonī, kāds patīk – nevis kādā no tiem bēdīgajiem ražotāja oriģināltoņiem. Krāsot pašiem ieteica pats Eternit pārstāvis – sanāks gan lētāk, gan glītāk.
Vēl tika atvestas arī skrūves ar speciālām micītēm, ar ko tās loksnes stiprināt pie latām. Vienai loksnei pietiek ar četrām skrūvēm. Vēl kopā ar šīferi atbrauca arī speciāli manam jumtam izgatavotās skārda detaļas korei un vējmalām, kā arī lievenīša jumta savienojums ar vertikālo sienu – šitās lietas 88 Ls. Skursteņa apdari būs jāštuko atsevišķi ar skārdnieku. Prātā paturu iespējamību šogad to skursteni jumtā vēl neiebūvēt – to var mierīgi arī nākamgad izdarīt.

Aicinājums uz brīvdienu darbojienu pie jumta likšanas!?!
Teksts pavisam tiešā formātā – varbūt kādam no bloga lasītājiem būtu interese šajās brīvdienās piedalīties jumta likšanas procesā? Tā teikt, kāds papildus roku pāris nu pavisam par skādi nenāktu! Ir jāpiebeidz latojums ar vējplēvi un tad jau arī nāks interesantākais process – šīfera likšana. Nekā sarežģīta it kā, tik cik vienkārši jāņem un jādara. Ceru, Didzis varēs piedalīties – tad nu noderētu vēl kāds. Ja ir reāla interese, varam runāt arī par ceļa izdevumu nosegšanu no manas puses, par garantētām pusdienām nemaz nešauboties! :) Anyone? ;)

Comments (8)

veiksmi taalaakos darbos!

Yess, paldies! Šodien visu dienu noņēmāmies pa jumtu ar latām un vējplēvi. Rīt, domājams, jau ar šīferi darbosimies. Močījam!

Bet kā ir ar garantiju skurstenim? Bildē redzams, ka pieslēguma trejgabals ir aizmūrēts ciet, ja tas tā ir tad pastāv liels risks ka caurule plīsīs.

Pag, pag, kur bildē ir redzams, ka trejgabals aizmūrēts ciet??? Kam man tādu darbību būtu jāizveic, ja es pie tā trejgabala taču plānoju krāsni vēlāk pieslēgt?!?

Apkārt pieslēgumam liek frontālo plāksni (lidzīgu ka schiedel dūmvadam), Jūsu bildē es viņu neredzu. Bildē izskatās, ka sprauga starp pieslēgumu un bloku aizsmerēta ar mūrjavu. Keramika uzkarstot izplešās un ja pieslēgumam nav apkārt elastīgas šuves rezultāts varbūt bedīgs (tāda veida problēmas ir daudzām jaunām mājām). Un kā ir garantiju 30 gadiem???
Projekts pats par sevi ir interesants, ceru ka izpildījums nepievils.

Hmm, piebilde laikam vietā – tā sprauga starp blokiem un keramikas trejgabalu ir tiešām aizmūrēta ar mūrjavu. Paldies par norādi – būs jāpapēta kaut kur smalkāka instrukcija. Un šito mūrjavu jau var rūpīgi vēl paspēt izkalt/izurbt laukā. Vēlreiz, Pāvel, paldies! :)

Caurule staigā uzsilstot. Lejup no pieslēguma tas diez vai notiks (siltās gāzes lejup neskries). Līdz tam augstumam vispār nekādu skursteni varēja nelikt, tikai postamentu.
Es savulaik čaulas apmūrēju ar ķieģeļiem. Lai tās varētu staigāt, atstāju šķirbu ~2 mm linoleja biezumā.

Paklau, bet nu tiešām – azbesta šīferis tas nu nav ne videi ne cilvēkam draudzīgs… :(
Kāds pamatojums? Tikai cena?

Write a comment