Sagatavoju kokmateriālus veidņiem

19

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati, Situācijas atskaite | Posted on 02-07-2010

Birkas:, , ,

res_SNC00107Kokmateriāli gaterī
Gatavojos šo svētdien paredzētajiem darbiem pie iekšpuses veidņu salikšanas no saplākšņa. Nešaubīgi šim procesam būs vajadzīgi kokmateriāli, lai veidņus kopā sastiprinātu un izveidotu balstus. No rīta aizbraucu uz vietējo gateri apjautāties par kādiem lētiem, brāķētiem materiāliem. Biju domājis paņemt kaut kādus nomaļus vienu paku, bet, heh, izrādās uz tiem rindā esot jāgaida – cilvēki izpērkot priekš malkas. Ok, parādīja man lētāko pieejamo materiālu – 25×100 par 80 Ls kubikmetrā. Šitāda bildītē redzamā kaudzīte man izmaksātu kādus latus 50 + vēl transports…

res_SNC00109Nomaļu kaudze
Nospļāvos un braucu vien uz savu gabalu izķidāt brāļa atstāto nomaļu kaudzi, kas palika pāri no viņa pirts celtniecības. Uhh, kādas 6-7as stundas noārdījos, visu kaudzi izķidāju. Nūū, nekādus diži garos materiālus nesadabūju, taču kaudzīte ar izmantojamajiem kokiem sanāca. Reku, bildēs var redzēt. Kreisajā malā īsāki dēlīši, tad nāk plati “dēļi” (baļķa malas stingras), tad nāk druknākas 50mm, gana pagaras latas (ja tā tās sauc), tad nāk plānākas latas un visbeidzot kaudzīte ar latiņām un visādiem stingriem kociņiem priekš atsaitēm. res_SNC00108Es tiešām ceru, ka ar šito kaudzīti pietiks, jo galīgi necēlās roka priekš veidņu kokiem vien kādus 60 latus izdot. Sliktākajā gadījumā izmantos salmu ķīpas un apaļkoka baļķēnus.

Svētdien talkosim
Kā jau rakstīju, šajā svētdienā ir paredzēts kolektīvs darbiņš pie pamatu piebeigšanas un sagatavošanas betonēšanai. No Rīgas kopā ar manu pirmo talcinieku Didzi būs vēl divi palīgi, plus esmu ierunājis vēl trīs savus draugus. Viens no viņiem visticamāk varētu būt, par atlikušajiem šaubīgi – bet nu cerēšu! :) Tad nu bērsim tranšejā šķembas un veidosim veidņus. Tad jau manīs, cik daudz uzspēsim. Ceru, svētdien agri no rīta paspēt tomēr uz pusi smiltīs iegremdēt savu drenāžas cauruli, jo, ja to likšu tikai iekš šķembu lentas, tad slīpuma dēļ augstākajā pusē tā varētu sanākt pārāk tuvu betonam.
Jebkurā gadījumā es ļoti priecājos par to, ka man būs palīgi, kas turklāt zina un saprot vairāk par mani no veidņu uzmeistarošanas.

Vītņstieņi iekš veidņiem
Didzis ieteica un pat būs pacenties sagatavot vītņstieņus ar distanceriem, lai sastiprinātu kopā abus veidņu bortus. Šitais pasākums būs ļoti atbildīgs. Redzēs, kā mums svētdien ar šito pasākumu ies. Izlasīju, ka vītņstieņus jāliek pa metram. Tad nu lūkos ko tamlīdzīgu norealizēt. Vienīgais man jautājums, vai tie caurumi, kas paliek pamatos (jo vītņstieņi ir ievietoti plastmasas caurulītē, lai tos pēc tam var izņemt) pēc tam neveido kaut kādu aukstuma / siltuma cirkulāciju? Protams, caurumi ir jāaizblīvē pēc tam ciet. Es domāju, ka šim nolūkam būs jāizmanto pašmaisīts betons, lai ir kā nākas stingri un droši. Kaut kā tā.

Comments (19)

Pirmajaa bildee ta malka ir izsmiekls tas pat zoga deljiem neder, 7 skiras parpalikums haha. Vai ari 5 x sudiigaks par to materialu ko es pirku vieteeja gaterii un jau saaaku piiksteet kapec zaaage skibi greizi. Man vajadzeja betoneshanai vadulas hehe.

Domāju, ka aiztaisīt tos caurumus nebūtu problēmu.
Es gan pagrabam darīju citādi – vītņstieņi galos skrūvēju garos uzgriežņus, kuros no otras puses caur veidņiem skrūves. Paliek iebetonēti uzgriežņi, ko vēlak izmantot plauktu stiprināšanai.

Cik tev tas putiks maxaaja un kur njeeemi?

Kā liecina ieraksts iekš bloga sadaļas par izmaksām: 349 Ls – Tehnopleks ekstrudētais putuplastu 50 mm biezumā (104 m2) .
Pirku iekš buvejam.lv – runāju un izdevās tīri sakarīgu cenu dabūt.

3,35 par m2 jau nav nekada *speciala cena* bet skaidriiite.

Nū lētāk kā standarta bodēs, protams, ir. Un man tas galvenais. :)

Man gan no bildēm un Tevis rakstītā palika iespaids, ka šitais krievu ir diezgan mīksts un neprecīzs, respektīvi, arī turpmāk varbūt labāk lietot DOW/BASF…

Par baigi cieto nenosaukšu, bet nu vispirms bodē jāpatausta citi, tad arī pateikšu, ciets vai mīksts. Precizitāte – nu dažām loksnēm bija bik neprecīzas tās spundes. Kā lai Tev saka – protams, ka BASF būtu pavisam skaisti, bet es tomēr nolēmu 200 Ls ietaupīt… Un domāju, ka arī ar šito Tehnnopleksu rezultāts vienalga būs labāks nekā ar da jeb kādu citu EPS putuplastu… :)

Ka labāks par graudaino, tas noteikti. No skata viņš taisni tāds kā baltais, no kāda padomju laikā taisījām pludiņus.
Cik esmu lietojis (neskatoties uz modeli – pirmo nopērkamo), DOW (pirts pamatos liku iekšā) šķiet cietāks par BASF (pagraba priekšanamu siltināju no ārpuses).

Tiko Krautaa redzeju kaut kadu bet neatceros cik EPS nepieraxtiiju extrudeetais un cenaa kaut kas pie 3,50 par m2. Ari ar pusspundi bez bumbinjaam bet liekas gaishi zila krasaa un loksnes garums 2,5 metri.

Velak braukshu peldeeies iebraukshu nocekot, man ar vajadziiigs extrudeetais.

Te (un building forumā) zēni K-rautas garo apcilāja, šitais, cik sapratu, pārsita cenu.

Aha par 30 sant, bet ka jau es rakstiju pirms gada klaat nak piegades cena vai petereeta benziina cena. ;)

PS. Esiet milji iedodiet kads linku uz to topiku nevaru atrast.

Biju uz K-rautu tas gaishi zaljais Finnfoam ir EPS 300!!!!!!!!!!!!!!! Jagrabj ciet cena zashibis rekinot ka man 2 km atalumaa.

Bet ja kadam intresee tur ir chuguna kamina kurtuve 12 kw par 123 ls!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I LOVE K-RAUTA tur reizem var superdilus dabuut.

Jūs te spriežat, ka nākot klāt piegādes cena – a no K-Rautas ko, tas putiks pats pie manis atskries?? Es biju iznomājis busu un putiku vedu kopā ar kanalizācijas trubām un saplākšņa kaudzi, tā kā viss loģiski un racionāli.

Mazais pārpratums ar tirgoni sanāca, jo biju sapratis, ka viņš man to Finnfoam par labāku cenu piedāvā, bet kad aizbraucu – stāv kaudze ar Tehnopleksu priekšā… Ko ta man bij darīt, buss paņemts, putiku vajag, ekstrudētais ir – ņēmu vien ciet. Tā gadās.

Nu tas taaa, katram jau kaut kas dzive sanaak ertak un kaut kas neertaaak. Bliez tik talaaak mums patiik komenteet.

Btw kas majaa no mala paredzeets? :)

Kā tas ir – kas mājā no māla paredzēts? Protams, kā minimums – apmetums! Gan iekšpusē, gan ārpusē. Salmu māja bez māla/smilšu apmetuma, manuprāt, ne tuvu nav īsta salmu māja. Amerikāņi mēdz arī cementa javas apmetumu izmantot, taču man tā šķiet jau salmu mājas idejas sabojāšana. Bija doma varbūt arī māla klonu grīdai veidot, bet laikam tik traki nenoeksperimentēšu – man siltās grīdas tomēr paredzētas, a tur ar mālu var visādi sanākt.

Kas tad mala klonam par vainam var paradities, ieliksi kadu armatuuras rezhgi. Siltumu varetu but ka uzkraaj GANDRIZ tikpat labi kaaa mala kiegels, ja jau no mala kiegeliem bliezh visus sildmuuurus utt.

Mala ari cena par tonnu bija pie 10 ls. Tikia ka to visu labi iestradaat jo tirs mals jaajauc ar smilteli lai neplaisaaa.

Write a comment