Roku tranšeju kanalizācijas caurulēm

9

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Kanalizācija | Posted on 19-06-2010

Birkas:

Tranšejas lāpsta
Res_SNC00095Šodien par spīti manāmi draņķīgajam, lietainajam laikam tomēr ņēmu rokās lāpstu un raku kanalizācijas trubām tranšeju. No rīta kārtīgi sarēķināju projektā attālumus un tad nu pēc tam ar šauro tranšejas lāpstu (kas ir baigi labā lieta šim nolūkam) raku. Cītīgi domāju, kā pareizi nodrošināt vajadzīgo cauruļu dziļumu un slīpumu.

Caurļu dziļums
Izdomāju, ka ārpus pamatu perimetra rakšu tās 80cm dziļumā un pa virsu uzlikšu pēc tam 50mm putuplasta plāksnes, lai pasargātu caurules no aizsalšanas. Parasti jau sakot, ka kanalizācija neaizsalst, jo tajā nav ūdens, tomēr ir dzirdēts arī pretējais. Savukārt pamatu perimetra iekšienē pagaidām vizuāli varētu šķist, ka manis izvēlētie 40-50cm ir par seklu, bet nedrīkst aizmirst, ka uz šīm smiltīm man vēl virsū nāk nepilni 40cm ar grīdas pīrāgu.

Cauruļu garuma piezāģēšana
Res_SNC00093Vēl sapratu, ka nāksies piezāģēt vertikālo cauruļu garumus, lai visiem pieslēgumiem (vanna, izlietne, pods utt.) no zemes grīdā iznākošā caurule būtu vienādā līmenī (te ar ūdens līmeņrādi būs ko ņemties). Tā kā horizontālā caurļu līnija ir ar dažādu slīpumu, tad, nepiezāģējot garumus, nebūs vienāds vertikālo cauruļu gala līmenis. Zāģēšanai laikam visprātīgāk būs ņemt fleksi. Pēc tam būs jāapgūst cauruļu kopā stellēšana, izmantojot to speciālo smēru, kas pēc pārdevēja skaidrojuma gluži vienkārši kalpojot kā ziepe, lai caurules vieglāk savienotos.

Tranšeja ūdens caurulei – pamatīga rakšana
Lūk, ūdens cauruli gan būs jārok kā nākas 1,2m dziļumā – tas draud ar gana pamatigu fizisko slodzīti, jo ar to šauro lāpstu, protams, nav jāizceļ tik daudz zemes, tomēr dikti viegli ar to rakt arī nav. Kas zin, varbūt sadomāšu tranšejracēj traktoriņu ņemt, bet – tas ar laiku, pagaidām nesteidzos. Ārpus pamatu perimetra darbiņi var arī vēlāk tikt veikti (bio-septiķa ierakšana tai skaitā).

Comments (9)

Noskaidro labaak vai taa ziepe ir vajadziga un vai var ziepeet ar trauku mazgajamo lidzekli.

Nū, ja prasīju trim cilvēkiem, un šamējie teica, ka tāda smēre ir vajadzīga – tad nu arī neapstrīdu tās vajadzību. Ko nu ķellēšos ar Fairy, ja tā smēres tūbiņa man jau ir maksāja zem lata. :)

caurules zāģē wnk ar metēla zaģī un pēc tam piepucē nozāģēto galu ar nazi un smilšpapīru ;)

Sorri ka akal par smerem, bet viena kg bundulis maksaaja 14 ls. :D

Viss ok! Paldies ka komentē!
Ei, a tur ko – veselu kilogramu varētu vajadzēt, ja es kādus padsmit metrus gribu saķīlēt kopā?! :D Nu tad būs jāpērk papilddeva, ja šitā tūbiņa beigsies ātrāk, kā gribēts.

Iesaku savienojuma vietas zem zemes aptīt ar mitrumizturīgu sanitāro izolācijas lenti – sākumā vēl labāk viss turēsies kopā, kā arī kā papildus drošības elements, ka smiltis savienojumā netiek iekšā.
es tādu lentu nopirku depo. ka tik mitrumizturīga. zem zemes jau citādi nesabojāsies :)

Ēmm, nu jau vairs neko – visu jau esmu apracis…. Domā, bija nopietna vajadzība pēc tās lentas? Ceru, tā gumijas blīve katrā savienojumā savu uzdevumu izpildīs. Mitrumizturīga skaitās arī pelēkā, armētā Makgaivera lenta. ;)

Vel jautaajums cik maxaaja transheju laapsta un ja pa rokai ir vai atceries cik platums tam verkim sanaak?

Tranšeju lāpsta pavisam parasta, prasts metāls, gana ātri neasa palika, izraktās tranšejas platums aptuveni 11-14 cm, precīzi nemērīju.
Man domāt, ka kaut kādā Depo vai K-Rautā (nezinu, kur brālis pirka) tai nevajadzētu maksāt vairāk par 4-6 latiem + kāts. Bet nu es precīzi nezinu, bet nekāds Fiskar-cenas brīnums tas toč nav.

Write a comment