Putuplasts veidņiem salikts / piesakās namdari

10

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati, Situācijas atskaite | Posted on 29-06-2010

Birkas:, , , ,

_DSC0022 (2)Nu tā, pamazām pārvēršos par nēģeri – tas priecē, sen nav bijis tāds sakarīgs iedegums. :D

Putuplasts salikts
Šodien piebeidzu ņemšanos ap putuplastu. Četras loksnes izrādās tomēr pietrūka. Nopirkšu paku ar 8ām un liekās izmantošu kanalizācijas caurules nosiltināšanai līdz septiķim. Kad putuplastu piebeidzu, sapratu, ka nupat vien tas “jautrākais” posms priekšā – šķembas ir visai palielas un ar lāpstu tās paņemt ir visai štruntīgi… Izskatās, ka būs interesants un pasmags process. _DSC0026 (2)Jāmeklē kādus palīgus/strādniekus pret atlīdzību. Viens galā normālā termiņā ar šito netikšu.

Saplākšņa veidņi
Palīgus jāmeklē arī, lai saprastu, kā pareizi uzveidot veidņus iekšmalām no saplākšņa. Kurš var ieteikt, kā izvietot man pieejamos nomaļu dēļus, lai tas saplāksnis (tur ir 2 x 25 cm loksnes 15 mm biezumā) nemestu līkumus, kūkumus, kad tranšejā iegāzīs betonu? Stiprināt zemē domēju piestiprinot kā bildē redzams mietus un tad ielikt tranšejā un piebērt ar šķembām 50 cm augstumā. _DSC0028Plus pēc tam atsaites uzlikt. Un pašās beigās (cerams, koki pietiks…) – domāju uzlikt koka šķēršus, kas sasietu abus bortus kopā.

Tagad jāizvēlas namdari
Uz manu izvietoto sludinājumu atsaucās gana daudz meistaru. Šodien vēl daži uzradās. Viens īsi noskaldīja – 2 nedēļas un 700 Ls. Cits piezvanīja pa telefonu un pastāstīja par sevi, apprasījās par projektu utt. -  2 meistari no Dobeles ar 14 gadu pieredzi. 3-4 nedēļas un 900 Ls. Strādā kombinēti ar iezāģējumiem un leņķiem. Ļoti sakarīgs izklausījās. Velkot tadu kā vidējo aritmētisko lielākoties meistari sakās, ka šis pasākums ir uz 3-4 nedēļām un izmaksas zem/ap 1000 Ls un mazliet vairāk grozās, protams, neņemot vērā fiksos nedēļas džekus un kosmisko cenu piedāvātājus.

Comments (10)

nu meistariem jaabuut vismaz 2 savaadak tas nav nopietni kur nu veel 2 nedeeljaas :)

Par to, ka jābūt diviem – par to vispār ne mazāko šaubu nav. Lai gan pat diviem tas 6metrīgās brusas 150×220 pacelt ir ļoti grūti. Nu man bija meistaru brigāde (4 gab.), kas teicās nedēļā pieveikt. Nē, uz tādiem neparakstos.

nu principaa kapeec ne? 4 cilveeki no riita liidz vakaram raujot to var izdariit nedeeljas laikaa.

Kāpēc nav bilde, kur esi pārvērties par nēģeri? Labāk divas- pirms un pēc :) Man jau arī darba kolēģis teica, ka izskaoties pēc ceļu strādnieka, vai dīkdieņa, lai gan rokos tikai pa nedēļas nogalēm. Tas par īsto, pareizo meistaru izvēli gan ir viens grūts pasākums, neapskaužu.

Rupjās šķembas grāb ar smailu lāpstu. Lielās gan, protams, grābjas krietni grūtāk par smalkām un vidējām, ko var raust ar liešķeri, taču manuprāt tas vienlaicīgi norāda arī uz labāku noturību pēc ielikšanas vietā.

Tobiš, tavuprāt lielās šķembas varētu būt pat noturīgākas? Nu vismaz kaut kāds labums no tā čakara… :D Es pamēģināju un sapratu, ka labāk pat pagrābjas ar apaļo taisno lāpstu nekā ar spico Fiskaru. Bet nu – pagaidām pat liekas, ka būs ar rokām iekš spaiņa jāgrābj un tādā formātā to lietu jādara.

skatoties uz bildi ar finieri un skaliņiem, rodas iespaids, ka nenovērtē betonu spēju salauzt veidņus un aiztecēt uz elli, kopā ar visiem labiem nodomiem un dievpalīgu. Es jau rakstīju par savu pieredzi 30 cm betona pamatiem.
http://www.building.lv/forums/read.php?100,112847
īpaši par to jāpiedomā, ja vēlēsies pie iestrādes iebāzt betonā vibrējošo lokano!

Nū tāpēc jau es pirms daru, iemetu te bildes un prasu padomus zinošiem cilvēkiem. Man jau biedrs Didzis pieteicās šito lietu palīdzēt sataisīt pareizāk un drošāk. Betona spēks tiešām ir liels, tāpēc būs darīt pamatīgi, lai tas pasākums būtu drošs. Paldies – izlasīšu arī par Tavu pieredzi!

Es gan zemi roku, gan lielās šķembas grābju ar apmēram šādu
http://www.burnco.com/images/uploads/product/picture/151/Pointed_D_Handle_Shovel-large.jpg
ko vairāki building foruma lietotāji atzinuši par ergonomiskāko lāpstas formu. Tiesa, nezinu, kur tādas Latvijā šodien var nopirkt. Agrāk bija Centrex-ā. Mazos dārza veikaliņos redzēti nekvalitatīvi ķīniešu-poļu pakaļdarinājumi.

Sapratu. Nu tieši tāda man nav, bet fiskarene ir puslīdz līdzīga, tikai bik šaurāka un garāka. Tavējā jau toč ir riktīga šaufele šķipele.

Write a comment