Būvmateriālu meklējumos – dažas pārdomas

5

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Jumts, Koka karkass, būvmateriāli | Posted on 11-06-2010

Birkas:, , ,

Ehh, daudz tiešo darba pienākumu, plus uz brīvdienām jābrauc prom uz Lietuvu uz sacensībām, tāpēc visai pamaz laika sanāk padomāt un piestrādāt pie pašreiz aktuālā uzdevuma – būvmateriālu sagādes. Bet nu pašreiz procesi ir sekojoši.

Kokmateriāli sarēķināti
Atsaucīgajam kokmateriālu sagādniekam nosūtīju savu projektu, šamējais pēc tā vadoties ir aprēķinājis, cik tad daudz man īsti vajag tos materiālus, jo projektā norādītās materiālu kopsummas jau ir vienkārši datora saskaitīti cipariņi. AutoCads jau nezina, ka brusas nenāk 5,4m garumā, bet gan 6m. Tad nu kādai gudrai galvai bija jāpalūko un jāpakalkulē precīzi, cik man tos materiālus vajadzēs. Aivars man vakar zvanīja un teicās, ka man projekts kaut kāds galīgi greizs, jo attālumi starp statņiem totālā nestandartā, vate sakritīšoties… :) Ar smaidu paskaidroju, lai par šito nesatraucas, viss mēģināts pielāgot pēc salmu ķīpas izmēriem. Te tad nu ir cipariņi. Visi materiāli 6 m garumā un impregnēti.

150 x 220 (17 gab.) = 3,366 m3
100 x 220 (17 gab.) = 2,244 m3
50 x 150 (75 gab.) = 3,375 m3
150 x 150 (21 gab.) = 2,835 m3
120 x 120 (14 gab.) = 1,2096 m3
Kopā = 13,0296 m3 (x 100 Ls) = 1303 Ls

Materiāli jumtam
Vēl Aivars saka, ka vajadzēs 25 x 50 aptuveni 0,5 m3 – īsti nezinu, kam, iespējams, jumtam.
Un jumta latojumam 25 x 100 vai 50 x 50 aptuveni 1 līdz 2 m3. Esot atkarīgs, kādu jumta segumu liek. Tā kā savam 200 m2 domāju likt profilētās metāla loksnes (aļa Ranilla / tagad jau Ruuki), tad, kā viens spečuks teica, vajagot collīgos.
Vai kāds zina – kas būtiski varētu atšķirties latojumā izmantojot dakstiņveidīgo profilu un visparastāko, gadiem ierasto trapeces profilu?

Novietne kokmateriāliem – ir kādam labs risinājums?
Vēl pagaidām neatrisināts uzdevums ir – kā vienkārši un labi izveidot novietni atvestajiem kokmateriāliem. Atvedot visi materiāli būs blīvi sapakoti – attiecīgi, to visu kaudzi ir jāpārkārto uz kaut kādu novietni un starpā starp līmeņiem jāieliek līstes, lai materiāls dabon pažūt un vēdināties. Ir kādam idejas un pieredze, kā tādu lietu forši un nesāpīgi uztaisīt?

Citi būvmateriāli
Vakar biju ieskrējis Kuršu būvmateriālu veikalā, kur mana biedra radiniekam pieejamas labas jo labas atlaides. Makten sapriecājos un noteikti izmantošu šo iespēju kādu specifisku lietu iegādei, ko ineta bodēs nedod. Taču – pēc tam mierīgi mājās papētot interneta veikalu piedāvājumu, sapratu, ka veikalu uzcenojumi ir vienkārši baisākie…. Respektīvi, ir lietas, ko interneta veikalā var standartā dabūt krietni lētak nekā kārtīga būvmateriālu bodē pat ar viskrutāko pazīšanās atlaidi… (Edgar, Mārtiņ – bez aizvainojumiem!) Kaut vai tie paši leņķi – ineta bodēs nevienu neredzēju dārgāku par latu, bet veikalā tādu netrūka, kas maksāja par 2 un 3 Ls.  Viela pārdomām un aprēķiniem.
Drīzumā ar brāli paņemšu priekšā projektu un aprēķināšu precīzi, cik daudz kādus leņķus vajag, lai varu tos sagādāt. Vēl pēc nelielam diskusijām un viedokļu apmaiņas Building forumā, tepat blogā un vēl personīgi – izspriedu, ka izmantošu tomēr naglas nevis skrūves, taču no leņķiem neatteikšos.
Nākamnedēļ obligāti, obligāti pasūtīšu putuplastu, visas nepieciešamās caurules, lai beidzot var kustēt uz priekšu process ar pamatu veidņu veidošanu!

Comments (5)

nu par tiem materiāliem tā, ja 5 sezonas nmeturēsi, tad pietiks atrast kādu cietākas zemes pleķīti, nolikt patreknākas brusas, un nolīmeņot, un starplikas ja menaldos liek ar metra starpību, max 1,5m, bet tas ja bezmaz nedēļas laikā izmanto, nu noder arī ar kautko pārklāt, lai arī viņi impegrēti, tomēr pasargāt no papildu atmosfēras ietekmes par skādi nenāks, varbūt kādi pavecāki šīfera gamali, vai gandrīz vinalga kas plākšņveidīgs(tikai lai neaizlido, jānostiprina)

Cik noprotu, ar plēvi segt kokmateriālus nav īpaši labi, vai ne? Tad tur šamējiem laikam kondensāts varētu traucēt. Bet ok – padomās ko sakarīgu šai lietai.

Sāku domāt, kāpēc Tavā karkasā ir sortiments 50×150?
Vai ir pamats uzskatīt, ka koki varētu gribēt liekties vienā, bet negribēt – otrā virzienā, piemēram, kā kad vienā virzienā tos turētu apšuvuma plāksnes tipa fibrolīts, OSB utml?
Ar spraugām sakrautus kokmateriālus labāk nesegt, nekā kaut vienā vietā plēvi piedurt klāt vai salikt blakusstāvošus kokus cieši kopā.

Tie 50 x 150 tiek vietumis izmantoti kā stati un kā atgāžņi.
Par kokmateriāliem – šitais džeks tos piegādā jau ar saliktām līstēm, lai spraugas būtu. Pozitīvi – jo man brālim materiālus piegādāja blīvi sapakotā krāvumā, kuru tad nu mēs pēc tam ņēmām un visu ar rociņām pārkrāmējām. Par plēvi sapratu – kondensāts nerullē.

Ja ir vajadzīga koka apstrāde, iesaku izmantot dabīgās krāsas, ko piedāvā uzņēmums ****. Ļoti kvalitatīvas un labi sedzošas krāsas, kas ir dabīgas un draudzīgas apkārtējai videi, kas mūsdienās paliek ar vien svarīgāk.

Autors: Ja godīgi, mans blogs pašreiz nav īsti paredzēts reklāmai no malas, turklāt koka karkasu, kas tiek iebūvēts zem apdares, parasti neviens nekrāso...

Write a comment