Un tomēr – seklā lenta …

13

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati | Posted on 08-05-2010

Birkas:, , , , ,

Pamati_Sekla_lenta_keramzitsUhhh, piedodiet, atvainojiet – uzskatiet mani par traku, bet es tomēr labāk uz papīra mainu savas domas nekā pēc tam dzīvē. Palasījos, padomājos, paanalizēju, parēķināju un tomēr nonācu pie šādas lietas. Daudz nekomentēju – ideju izskaidro bildīte. Dažādu apsvērumu dēļ tomēr gribētu palikt pie šāda varianta. Protams, ar loģiskām korekcijām, ja tādas vajag.

Sakalkulētās izmaksas:
Betons (11,5 m3) – 600 Ls       (36 Ls par m3 + kaut kāds darbs/vešana)
Armatūra – 180 Ls     (330 m ar 12 AIII – it kā pamatu perimetrs x 6 + 10% dublēšanās + stieplītes/vešana)
Šķembas (16 m3) – 112Ls      (7Ls par m3)
Smilts (~120 m3) – 240 Ls          (2Ls par m3)
Putuplasts vertik. (50m2) – 150 Ls     (EPS 200 M30 + vešana)
Keramzīts (4 m3) – 140 Ls
Kopā =1422 Ls

+++
rakšana – 100 Ls
hidroizolācija – ??
drenāža – ??
blietes noma – ??

Comments (13)

Aizmirsts:
visu beramo materiālu vešana.
plēves.
Kas un pa cik tev armēs?
putuplasta sēnes (Ar ko stiprina to pie sienas)
vertikālo armatūru (uz kā sēdinās ķīpas)?
ruberoīds virs pamatiem.

Par beramo materiālu tiešām ir piemirsts. Vienā reizē smagā mašīna var atvest 10 – 16 kubbikmetrus (atkarībā no automašīnas), tātad par vienu reisu paprasīs 30-50Ls (protams atkarībā no karjera tuvuma). Var arī to visu vadāt ar piekabi, bet nu tik un tā jāpierēķina papildus naudiņa.

Nu, nu, kungi – neba nu es tāpat uz dullo kaut kādus aprēķinus veicu. Nesaku, ka man tiešām šīs lietas izmaksās tik, cik norādīju, taču cenas materiāliem ņēmu plus/mīnus ar piegādi! Protams, viss atkarīgs no kurienes ved, taču ciparu informāciju pa lielam ņēmu no ss.lv – piemēram, šeit un šeit.

Pieļauju, ka sludinājumā minētā piegāde ir par papildus samaksu. Izdevīgāk būs vest no Ķeguma karjera vai Dzelmēm, krietni vien mazāks attālums. Aizbrauc uz karjeru, pajautā kādam šoferim, varbūt uztaisīs kādu haltūru pa lēto. Tā var krietni ietaupīt. It īpaši tāpēc, ka notiek aktīva ”Maskavas” šosejas celtniecība starp Krapi un Koknesi.

Protams, ka es vedīšu no tuvējiem karjeriem – vienkārši šos sludinājumus izmantoju kā aptuvenus cenu līmeņa priekšstata veidotājus, jo citādi man nekādas saprašanas nebija, cik kas maksā. :) Drīz sākšu apzvanīt / apbraukāt šitās “iestādes” – tad jau manīs, ko sarunās.
Jādomā arī, kur kokmateriālus iegādāt un kur vibroblieti iznomāt.

Neaizmirsti par materiāliem pamatu veidnēm.

Dari zināmu, kādas izmaksas būs pēc vietējo sludinājumu apzvanīšanas.

Hehe – kas attiecas uz pamatu veidnēm, tur tāds interesants knifiņš, ka veidnēm izmanto vien to pašu putuplastu un arī salmu ķīpas! Noskatīts iekš
“Building with Awareness” mājas projekta.

Ļoti laba ideja, tādejādi arī gaiss necirkulēs starp pamatiem un putuplastu.

Pieķer vēl arī Ivara Brinkmaņa padomu dībeļus iepriekš iestiprināt putuplastā un manu tehnoloģisko precizējumu, ka dībeļi iepriekš arī jānospriego (ar paplāksni un uzgriezni betona pusē).

Ēmm – kaut ko būšu palaidis garām!? Nu jā – tā jau ir, ka pa lielam pagaidām nezinu, kā tas putuplasts pie tā betona turēsies – sākumā jau turēsies tāpēc ka tas vairāk kā par pusi zemē ierakts, bet nu augšpuses daļu noteikti vajag pie virspamata piedabūt klāt. Well, varbūt var mēģināt vēlreiz lakoniski paskaidrot ideju, kāpēc dībeļus iepriekš jāstiprina? Ar vienkārši ieskrūvētām “sēnēm” nepietiks?

Sākās ar Brinkmaņa ideju
http://www.building.lv/forums/read.php?36,101010,101357#msg-101357
un turpinājās
http://www.building.lv/forums/read.php?36,101486
http://www.building.lv/forums/read.php?36,103584
Ja atcerēšos, atnesīšu bildes (tās foruma linkos gan jau ekspirējušās), kā beigās sanāca (ielieta vēl tikai 1. kārta)

Ooook – šito būšu izpētīt!! Paldies, paldies, paldies par info norādēm!!!

Write a comment