Tehniskais projekts saskaņots / meklēju izejmateriālus

16

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Dokumentācija, Pamati, Situācijas atskaite, Ēkas projekts | Posted on 17-05-2010

Birkas:, , , , , , ,

DSC_0048Tehniskais projekts apstiprināts!
Yuhuu, šodien būvvalde bez jebkādiem komentāriem un jautājumiem apstiprināja manu iesniegto Tehnisko projektu! Smalki! Tas nozīmē – jādodas uz būvvaldi pie būvinspektora un jāraksta iesniegums būvatļaujas saņemšanai.

DSC_0042Bildes no seklās būvbedres
Kā jau solīju – rekur pa labi ir bildes no seklās būvbedrītes, kuru 2 puiši nepilnu četru darbdienu laikā noraka. Kā jau aprēķinos minēju, sanāca, ka šamējiem bija jānorok pāri pa 60 kubikmetriem melnzemes, kuru tad nu pa tuvējo apkārtni visur kur izbārstījām un izlīdzinājām. Darba apmaksa = 100 Ls. Varbūt bik dārgāk par traktoru, toties man ir ideāli neizčakarēta būvbedre un tuvākā apkārtne. :)

Meklēju smilts piegādātāju
Tagad sākām meklēt smilts piegādātājus – sieva šodien vairākus no vietējās reklāmavīzes apzvanīja. Lētākais bija no Ķeguma ar 38 Ls par 12 m3 mašīnu ar visu piegādi – kas ir aptuveni 3,15 Ls par m3. Nav tik lēti, kā būtu gribējies, bet nu… Ehhh, mani trakie aprēķini liecina, ka man vajadzēs 120 m3 ar smilti (ņemot vērā, ka blietētu smilšu apjomu rēķina = aizpildāmais tilpums x 1,5). Pirkšu pa mašīnai vien un tad jau manīs, cik finālā vajadzēs.

Jāsagatavo būvmateriālu iepirkuma saraksts
Vienam paziņam pieeja pie lētākiem būvmateriāliem. Tad nu jāsaņemās un jāsadrukā saraksts ar vajadzīgajām lietām, sākot ar putuplastu utt. Kokmateriālus mēģināju parēķināt pēc garumiem, nezinu, cik man efektīvi un labi tas sanāca, bet sarēķināju, ka vajadzēs kopumā 14-15 m3 . Daudz…  Lūk – meklēšu tagad savā apriņķī arī kur šitos “kokus” iepirkt.

Meklēju vibro blieti
Nākamā patiesībā daudz smagākā problēma ir atrast, kur var par cilvēcīgu naudiņu iznomāt vibroblieti jeb vibroplati. Doma ir uz kādiem max 150kg ņemt. Nu tā, lai arī iesācējs (es) var padarboties un lai nav baigi dārgi. Aizklabināju HC Betonam uz Ikšķili – dzirdēju, ka šiem mēdzot būt tāda lieta.

Tālākās darbības ap būvbedri
Vispirms kaut kā jāizfunktierē, kā gana precīzi novilkt tā saucamās būvasis uz tās bedres. Nivelieri laikam dabūšu, nāksies apgūt tā pielietojumu. :)
Tālāk baigā manuālā, fiziskā ņemšanās būs – jānoblietē esošā bedre, tad jāgāž 20cm smilšu, atkal jāblietē, atkal 20cm smilšu, atkal jāblietē, atkal smiltis – un tā līdz panākšu vajadzīgo augstumu. Tad jāņem, jāizrok tranšejas ūdens/kanalizācijas/elektrības caurulēm un tranšejas pamatu lentai. Jāaizpilda komunikāciju tranšejas, jāaizber, tad jāber lentas tranšejā šķembas, tās jāblietē. Kopā ar šķembām jāsāk ieriktēt vietā putuplasts, ko izmantošu kā ārpuses veidņus. Utt.  Pamatu iekšienē zemgrīdas šķembu spilvenu laikam iebērt un noblietēt būtu prātīgi tad, kad pati lenta jau būs ielieta un sacietējusi.

Comments (16)

Pareizi ir, dod darbu cilvekiem, jo tehnika tieshi atnjem darbu,

Jā, no tāda aspekta es arī nodomāju, ka tas ir tiešām pozitīvi! Diviem jauniešiem, kam nav darba, bija iespēja nopelnīt – un arī rezultāts ir daudz labāks. Laiks man nebija tik svarīgs.

Neaizmirsti par obligāto CT apdrošināšanu. Building forumā lasīju, ka BTA esot pa 40 Ls / 3 gadi. Man ir Ergo pa 60 Ls / 3 gadi.
Kam Tev nivelieris, vai tad ar šļauku nebūs gana labi?

Nu par to OCTA gan jau man vēl inspektors Maigonis atgādinās, bet paldies – jā, to nedrīkst aizmirst!
A ja nivelieris no drauga aizlienēts – tad jau var paniekoties arī ar to. :)
Ko iesakāt izmantot kā auklu taisno līniju nostiepšanai? Striķis no svara ieliecas tomēr mazliet… Kaut kādu makšķerauklu jāņem būs, lai var nospriegot un precīzi garumu noteikt.

Makšķeraukla elastīgi staipīsies. Savulaik biju iepircis 50m plastikāta ruleti un visiem silti iesaku – pērciet tikai metāla (kā rautā savulaik bija pa 5 Ls).
Par nelielu izliekšanos nebaidies:
1) kosinuss no nulles vai no viena grāda šā vai tā ir faktiski viens;
2) ja mēri dažādas, bet vienāda garuma taisnstūra malas vai diagonāles, ieliece būs vienāda abos gadījumos un šķibumu neveidos.

Vēl ievēro, ka visas, t.sk. sintētiskās auklas mitrumā (naktī) izstiepjas, bet saulainā laikā – saraujas. Bet nu nepārvaramas problēmas tas nerada.

Par smiltīm pajautāju brālēnam, kurš strādā uz pašizgāzēja. Pat neiedziļinoties, kur tieši ir Kaibalai tuvākais karjers, cena 38 Ls par 12 m³ ar piegādi esot ārpus konkurences, visticamāk, šofera “piehaltūrēšana” – smiltis, par kurām kāds jau ir samaksājis.

Ok, domās, kādu auklu izmantot.
Ruleti es arī iepirku plastikāta – 30m iekš K-Rautas pa 3 ar kapeiku latiem – esmu vairāk nekā apmierināts!! Protams, smagi to neekspluatēju, bet pagaidām pietiek.

Jā, tā cena smiltīm bija pati pati labākā, jo citiem bija daudz augstāka. Bet tas ir oficiāls sludinājums, šķiet no Ķeguma ved.

Par blietēm – vakar izšķiroju SS.lv un atradu piedāvājumus! Viens ir par 20 Ls uz trim dienām (ietverot brīvdienas) un teicās, ka tādu 110kg blieti var arī golfiņā iedabūt… Būs jāņem ciet! Manā Mitsu Galantā ielīdīs arī bik lielāka. Tik pagaidām nesaprotu – kā to monstru var vieglajā auto iecelt – cik džekus tad vajag?!?

Klausos es par jūsu blietēm, domās taustu muguru un jūtos gandarīts, ka “neesmu pamēģinājis”.

Jā, bet, Vienstāv – tad ko labāk ar priedes baļķēnu to visu noblietēt??? :D Nav variantu… :)

Piekrītu, ka cena 38 Ls par 12 m³ ar piegādi esot ārpus konkurences. Nupat noskaidroju pie paziņas, kurš strādā uz pašizgāzēja.

Jācer vien, ka pirkuma brīdī tā nebūs bijusi tukša muldēšana vien… :)

Tikko ar vienu cilvēku, kas to verķi redzējis ir, aprunājos – šis saka, ja ir 120kg bliete – tas jau nenozīmē, ka viņa sver tik pat. Tas ir tas pēdas sitiena spēks – bet pati bliete ir daudz vieglāka un pat viens varot celt šitās nelielās. Uhhh, tas būtu labi, a to es tiešām domāju, kā to monstru var autiņā iedabūt… Tā ir, kurš zina?

Es zem šķūņa plāksnes tikai sabēru smiltis ūdenī, noturēju ziemu un vasarā jau lēju betonu. Ja smiltis vedīsi un līdzināsi pamazām, sarunā, lai tas pats pašizgāzējs piebraukā.

Jebkurā gadījumā ar piekabes āķi individuālajam būvētājam gan vajadzētu apgādāties.

Es njemu smiltis par 25 ls 12 m3. Dazreiz diikus rok un tad var sarunaat smiltis par 1 ls kubaa + cik nu piegade sanaaak. Tur pat lielo 20 ciknutur kubu vilceeeju ekspluteet.

Sis vispar ir kkads wow http://www.ss.lv/msg/lv/transport/transportation-and-loading/loose-goods/cognl.html

Write a comment