Smilšu kaudzes izlīdzinātas – gādāju nākamās

9

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati, Situācijas atskaite | Posted on 25-05-2010

Birkas:, , ,

Res_DSC_0027Neesmu pazudis
Gribēju jau svētdienas vakarā radīt ierakstu, bet nezkāpēc blogs.lv platforma bija “out of order”, a vakar atkal nesanāca būt onlainā. Tad nu beidzot situācijas atskaite. Labāk vēlāk, nekā nekad. Un ar bildēm.

Aizvadīts trīsdiennieks
Savā būvbedrē esmu aizvadījis pamatīgu trīsdiennieku. Rokas joprojām jūt un mugura arī mēreni iesvilināta. Tātad, ceturtdien vakarā mazliet iesāku un turpmākajās divās dienās ar lāpstu un ķerru izvadāju un nolīdzināju tās trīs atvestās smilšu kravas, kas, cik rēķināju pēc svara, varētu būt pāri par 40 tonnām. Iesākumā likās – kāda mārutka pēc es nemeklēju traktoru vai palīgus, kas to visu izlīdzinās… Res_DSC_0043Bet pēc tam pārņēma azarts un progresa prieks. Raku (Fiskar lāpsta super štelle!), vedu (arī 120l ķerra ļoti laba nopirkusies), līdzināju (vecais labais plastmasas siena grābeklis) un blietēju ar to iznomāto 110kg vibroblieti. Trešajā dienā nodarbojos ar pielabošanu un blietēju visu atkal vairākkārtīgi. Tā kā saule smiltis bija pārvērtusi putekļos, ņēmu šļūteni un slapināju. Smilšu spilvens pašreizējā izpildījumā nebūt nav īpaši līdzens, ir kūkumi un iedobes, taču tās labošu līdz ar nākamo smilšu pievedumu – un tad jau gan piestrādāšu pie līdzenuma panākšanas. Labāka aršana būtu ar smagāku blieti, taču to viens pats iekš un ārā no mašīnas nedabūtu – šito 110kg verķi mierīgi.

Res_DSC_0143Līmeņu padarīšanas
Par līdzenumu un līmeņiem runājot, sestdien kopā ar sievu pirmoreiz apguvām ūdens caurulītes līmeņrāža pielietošanas prasmes. Sākumā likās elementāri, tad viss sagāja tūtē, tad nomierinājās un tad jau iebraucām kā to lietu darīt. Ūdens līmeņrādis patiesībā ļoti laba manta!
Bet tomēr – svētdienā ar kolēgas Edgara un viņa rīcībā esošā niveliera palīdzību noteicām virspamata augšējo līmeni. Vienā būvbedres pusē tuvāk mežam tas ir tā, kā aptuveni gribējās – tas ir, ap 40cm virs melnzemes līmeņa. Savukārt, ievērojot pamatu plaknes horizontālo līmeni, sapratu, ka pretējā pusē virspamats beidzas stabili 70-80cm augstumā virs ceļa. Tā jau ir – uz aci likās, ka pļaviņa visai vienmērīgā līmenī, taču mērinstrumenti parāda īsto bildi. Nekas – būs interesanti. No ceļa mājele izskatīsies feini piepacelta.

Res_DSC_0149Tālāk – atkal trīsdiennieks un komunikāciju plānošana
Pa nedēļu plānoju pasūtīt jaunu smilšu vedumu un uz nedēļas nogali atkal paņemšu blieti un paturpināšu iesākto. Ar brāli pakonsultējos par komunikācijām – kādas caurules, kādi diametri utt. Vismaz es paredzu uzbērt visu vajadzīgo smilšu spilvenu, sablietēt un tikai tad ar tranšeju lāpstu izrakt tranšejas komunikācijām. Tā man vismaz viens būvinženieris sacījās, jo ierakt visas caurules iekšā un tad iet ar blieti pāri – neesot pats labākais variants. Kļūdos?

Comments (9)

Nu es teiktu ka tā ir pavasara enerģija, kuru katrs izlieto/šķērdē atbilstoši savai sapratnei. un jā – pamatus un grīdas plātni var arī vēl komplicētāku un darbietilpīgāku uztaisīt, un arī dārgāku.

lētvarianti jau ir apspriesti agrāk, ar 600-700Ls pašizmaksu.

tagad uz pavasari visi rosās, visiem visko vajag, visiem ir spēks un energija strādāt un organizēt darbus, līdzarto darbspēka ekonomija šķiet nevietā :D

:) A kur te ir kaut kas ļoti neekonomisks? Ja domā to, ka traktora vietā izmantoju savas rokas un lāpstu – tad nepiekritīšu.
Un par 600-700 Ls priekš manām vajadzībām uzticami (45cm plati) un, galvenais, nosiltināti pamati nu nekādi nesanāk…

nu ko es ar to gribēju teikt – ir pasaulē ciktur tie miljardi cilvēku, katram savs sapnis par māju un saviem pamatiem, kāds vēlas pamatus uztaisīt 2 dienās, kāds tam velta mēnešus un pārdesmit tūkstošu Ls, un ir neskaitāmi vēl varianti, visus nevar paspēt apskatīt, un visiem nemaz nevar paspēt palīdzēt ar praktisku padomu, un vai tas maz ir vajadzīgs :)
manuprāt varētu iedalīt lietas šādā veidā:
1. gaļimie haļavnie lētpamati ko uzbūvē kaimiņu Valoģja, bet bez garantijas, bet kas var ari nokalpot 100 gadus, ja paveicas, kozin.
2. ekonomiski, daļēji haļavni lētpamati bet par kuriem arī inženierim nav ko iebilst
3. gruntīgi pamati, ar specifiskiem risinājumiem, būvinženieru aprēķiniem, smago un vieglo tehniku, utt utml, kas maksā tik cik maksā.
4. vēl dārgāki pamati – sarežģītās, būvēšanai nederīgās vietās.

sazin, varbūt vēl ir varianti.

Hey.

Apsveicu ar progressu. Var just, ka arii Tevi panjeemusi pavasara energjias laviina… :) Es arii saakumaa grobeeju ar bobkatu visus zemes darbus rakt, bet, kad pameegjinaaju fiskars laapstu un abas rokas likt lietaa – viss notikaas. Lielaaks gandariijums tomeer ir peec tam apluukojot paveikto – ka taas ir tikai tavas divas rokas, kas darba nebijaas… :)

P.S. Satiku ceesiis muzeju naktii Aleksandru (kam taa salmu maaja, ko arii pats buuveejis). Runaajaam arii par Tevi – vinsh teica, ka Tev esot jauniibas ideaalisms, ka pa vienu gadu maaju uzcelt nevar pasha speekiem… :) Es vinjam teicu: Laiks raadiis :)

Paldies par komentāriem! :) Jā, pašam darīt priekš sevis kaut arī smagu darbu – tomēr ir pavisam cita motivācija, temps un sajūtas!
A par māju viena gada laikā – es jau neesmu apgalvojis, ka šogad taisos ievākties…. :D Man nav baigo plānu – vnk darīšu darāmo un tad jau manīs, kas un kā būs. Galvenais būtu šogad noteikti sienas no ārpuses apmest, tad jau manīs kas un kā tālāk.

Par pamatiem varbūt te viens links, tie laikam saucas tie ātrie pamati nezinu neņemos spriest, bet varbūt ka autoram noder! :)

http://countryplans.com/smf/index.php?topic=5386.20

Paldies! Jā – šitādi monolītās plāksnes pamati izskatās sakarīgi. Foršas bildes. Bet nu – es jau plāksnes variantu apsvēru, bet tomēr atteicos. Taču – paldies par saiti!!

Kas tā jums par vairākkārt reklamēto fiskara lapstu? Es arī vienu biju iepircis, tādu foršu vieglu, bet kāds viņu salauza, vainīgais protams neatzinās. Karoče šķipele no kāta atlauzta, tā bija kniedēta ar kniedēm, jo no alumīnija. Žēl arā mest, bet nezin vai tur var kaut ko saremontierēt. Par to pašu ir runa?

Hmm – grūti pateikt, kas tas tieši par modeli lāpstai. Tagad pirms nedēļas K-Rautā arī tāpati bija. Svarā 2,2 kg, ja nemaldos. Monolīts lakota metāla liektais kāts, kas sametināts kopā ar šķipeli. Pati šķipele gana spica, ieepaļa un visai gara uz kādiem 40 cm. Well, esmu tagad jau noracis pārdesmit tonnas ar visai akmeņainām smiltīm – lāpstai nekas. Kniedēta tā nav noteikti! Gluda un plūdena no visām pusēm.

Write a comment