Mājas vieta iestatīta un pirmais raciens!

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati | Posted on 08-05-2010

Birkas:, , ,

Aderu_tiklsĀderu atzīmes līdz galam saliku vakar – šodien beidzot iestatīju īstajā vietā mājas paredzamās pamatu kontūras. Teiksim tā – kārtējo reizi pārliecinājos, ka šim manam projektam stāv klāt visi labie gariņi un salmu mājai ir lemts slieties tieši tur, kur esam izlēmuši. Kaut vai tāda faktora dēļ vien, ka varēju teicami novietot mājas kontūru tā, lai skurstenis būtu uz viena no diviem uguns āderu krustpunktiem un lai tai pat laikā neviena guļvieta neatrastos uz jebkāda veida āderēm. Redzot to āderu tīklojumu un visai šaurās novietojuma variāciju iespējas tuvu esošā ceļa dēļ – tiešām rodas Majas_konturasajūta, ka tai mājai ir jābūt tieši te un šādi un tā tam būs būt. :)

Uhh, izveicu arī pirmo racienu ar savu jauno Fiskar lāpstu un 110l ķerru. Sāku no vidus. Ehh, naivi cerēto izrokamo 20cm vietā nākas samierināties stabili ar 35 un pat 40cm melnzemes. Tas nozīmē – būs vairāk ko rakt un vajadzēs vairāk smilts, ko pievest klāt, lai šito tukšumu aizpildītu. Pašreiz esmu iestatījis rokamo laukumu uz Mana_7m2_bedre13 x 9,7m ar + 80cm vēl uz katru pusi. Tātad – 166m2 un vismaz 60m3 melnzemes… Traki, ka vietā vajadzēs pievest 120 m3 ar smiltīm, lai aizvietotu aizvesto augsni (80 m3 x 1,5 – jo smiltis blietējot manāmi sasēžas).

Aptuvenu 3 stundu laikā noraku 7 kvadrātmetrus. Viens pats noteikti visu nenorakšu – tapēc sarunāju divus puišus, kas par traktornaudu to zemi noraks. Sanāks daudz kvalitatīvāk nekā ar smago tehniku, kas man to bedri un sablīvēto smilti nesmuki izvandītu.

Comments (8)

Tur nu tev taisnība!
Rokot būvbedri ar tehniku, pēc tam nāktos to vispirms noblietēt, lai pēc tam bērtu atpakaļ smilti.

Blietēt jau nāksies blietēt tāpat jaunpievesto smilti, bet tiesa ir – ar lāpstu rokot to apakšējo slāni neizdangā, un tas ir pozitīvi. :)

jo tā kā ir sablietējies apakšējais slānis pa šiem ntajiem simtu gadiem, neviena bliete tā nenoblietēs

Nevaru nepiekrist, taču intereses pēc vienalga pārlaidīšu pāri ar blieti – redzēs, iesēdīsies vēl kaut kas vai nē. :)

[...] This post was mentioned on Twitter by Edgars Gribusts, Jānis Lūsis. Jānis Lūsis said: RT @egfoto: http://bit.ly/bXK6cw arhitekti var bik pamācīties no @Janis_Lusis par eko māju būvniecību – PALDIES par pozitīvajiem vārdiem! [...]

Un kā ir – vai jau ir uzcelta?

Laba diena!
Nē, māja vēl nav pabeigta – šobrīd aktuālaks ir Lūšu Dravas projekts, taču nākamajā sezonā gan ir doma procesu beidzot turpināt. Kā būs kādi jaunumi – ziņošu tepat blogā. :)

Kā māja? Joprojām top? Man tagad arī tāds jautājums aktualizējies.

Write a comment