Domājot par monolīto plāksni

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati | Posted on 05-05-2010

Birkas:, ,

Saņemot gana pozitīvus komentārus saistībā ar monolītās plāksnes pamata skici, aizvien vairāk smadzeņoju par šo lietu. Tagad aizvien vairāk lasot, saprotu, ka esot ļoti būtiski precīzi un pareizi aprēķināti iestrādāt armatūru. Problēma – es no armatūrām gallllīgi neko nesaprotu. Kā variants it kā lai no armatūras mēģinātu grīdas plaknē izvairīties – varētu izmantot ar fibrām armēto betonu. Tad nu tagad vispār pētu dažādu info un mēģinu saprast, kas ir kas ar tām armatūrām utt. Ja tas būtu tik “vienkārši” kā nopirkt veikalā stieņus, un sietu – un to visu sapīt ar drātīm kopā loģiskā mudžeklītī – tad jau būtu labi. Bet ja tur baisi precīzi kaut ko jārēķina un vēl uz vietas kaut ko kopā jāmetina – tad ir švaki.

Comments (8)

Būvindustrija vairs nemetinot. Es plāksnei metināju, lai atbalstskrūves un armatūra līdz ieliešanai turētos. Pagrabam ārā lienošu atbalstskrūvju nebija, armatūra turējās pie savilcējstieņiem starp bortiem un es to nemetināju, bet sēju ar mazajiem drāts rullīšiem, ko pārdod katrā būvmateriālu veikalā un naglu velkamajām knaiblēm.
Fibras manuprāt dārgas, neefektīvas un apgrūtina iestrādi. RTU gudro tādas orientēt ar magn. lauku.
Es mājai ferromagnētisku armatūru neliktu, lai neekranētos, bet tas cits stāsts… Pasaulē sāk lietot stiklašķiedru dēļ izmaksām, es pirms 4 gadiem neko vairāk par kavu sienamo lentu neatradu.

Oook, tad es arī tā sapratu jau, ka nemetina. Uhh, kur lai dabon kādu zinošu prātu, kas man varētu pateikt, cik kur cik daudz un kā jāsaliek tā armatūra. Naivi domāju – grīdas plāksnē varētu ar sietu vienā (divos?) slānī iztikt – savukārt perimetra lentā – tur jau armatūras stienīšus horizontāli un kaut ko arī vertikāli saķimerēt. A tās atbalstskrūves vismaz filmā amīšu džeki uzreiz pēc betona iegāšanas bedrē ieštellēja vietās.
Fibras – ir jau arī tas polopropilēna fibras. Nezinu, kā tur ar neefektivitāti, bet spečuki sakoties, ka esot baigā štelle – nav ar dzelžiem jāčakarējas. Par metāla fibrām – nu bet armatūra jau arī ir metāliska?!

Kautko sabāzt putrā nevar pārāk precīzi, īpaši, ja daudz (skrūvju), betons cietē, bet pats jau esi līks pēc kravas līdzināšanas. Es to izbaudīju pagraba 1. kārtā liekot veidņu turētājus nākamajai.
Sietus esmu lietojis, taču salīdzinot ar slodzei atbilstošā pozīcijā liktu 10-12 mm armatūru man tie liekas nieks.
Kā jau rakstīju, pamatu aprēķinam vispār vajadzīgs būvkonstruktors, taču nedomāju, ka loģiski domājošs prāts ielūkojoties grunts datos, būvnormatīvos un vēl kādā metodiskā aprakstā netiktu ar to galā. Pats esmu licis intuitīvi.
Kamēr es pirtij pamatos armatūru neliku, tikmēr būvnieki man to ielika … jumtā! Pārējām ēkām pats lieku dzelžus, bet māju gan grasos atstāt tīru!

A kā domā mājai pamatus taisīt bez armatūras ? (Protams, ja tos vispār būvēsi no lejamas betona lentas). Ja būvētu no laukakmeņiem, tad jau nekādu armatūru parasti nelieto.

Domā tajā 10cm biezajā plāksnē pa vidu siets ir galīgi garām, ja? Es mēģināšu arī kaut kādu būvinženiera helpu uzmeklēt, varbūt kāds attālināti būs ar mieru piepalīdzēt.

Ja izšķiršos par lentu, tad līdzīgi kā pirtij:
http://www.failiem.lv/list.php?i=vtqfew
Par plāksni nezinu – malām prasās lentas dziļums dēļ siltināšanas vien.
Nedomāju, ka siets ir galīgi garām. Viņš gan jau palīdz pret sīku plaisu rašanos. Bet noteikti nav nopietns slodzes nesējs.

Nūū – lentas dziļums pa malām man arī uz tiem pašiem 60 cm paredzēts, lai var nosiltināt. A kas attiecas uz nopietnu slodzi – iekštelpās jau man nekāda nopietnā slodze nav paredzēta – zem krāsns un skursteņa jau jātaisa nopietnu pamatni. Tad jau nosacīti vairāk būtu jāsatraucas par slodzi no apakšas – ja nu tā zeme kūkumosies.

Neesmu redzējis, kādi izskatās zemes kūkumi, toties esmu redzējis lentveida pamatus mālā, kas 70 gadu laikā pabraukuši sāņš. Domāju – ārpus lentas salst, iekšpus – nē, un kur garantija, ka pēc ilgstošas pumpēšanas uz āru/iekšu nostāsies tieši vecajā pozīcijā?

Nesapratu īsti Tavu domu par pumpēšanu un veco pozīciju… Nūūū, ja godīgi, man galvenais, lai tā lenta/plāksne nesalūzt un nesalst cauri – nedomāju, ka māja baigi sēsties un peldēt nez kur taisīsies… :)

Write a comment