Bedre izrakta / projekts iesniegts / info par fibrobetonu

3

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Dokumentācija, Pamati, Situācijas atskaite, Ēkas projekts | Posted on 13-05-2010

Birkas:, , ,

Būvbedrei augsne norakta
Nu tā – puiši šodien līdz ar negaisa sākumu ir piebeiguši mana būvlaukuma atbrīvošanu no augsnes kārtas! Skaisti. Fotoreportāža no notikuma vietas sekos tuvākajās dienās. :)

Projekts iesniegts būvvaldē
Šodien no rīta būvvaldē tika iesniegtas trīs mapītes ar manu ēkas projektu – jau rītdien, cerams, būvvalde to projektu izskatīs, un, kas zina, varbūt pirmdien jau man ir mapītes ar sarkaniem zīmogiem, kas ļauj arī būvatļauju pieprasīt! Yuhuuu! :)

Betons / fibrobetons / cenas
Šodien noskaidroju betona cenas konkrēti. Tā kā būvvieta ir Lielvārdes novadā un tuvākā betona ražotne man ir Ikšķilē – HC Betons, tad tur arī vērsos ar jautājumiem. Atbildes saņēmu e-pastā, pēc tam sazvanījos un baigi atsaucīgi izrunājāmies par variantiem. Betons ar metāla skaidām viņiem visai ierasta lieta – sanākot dārgāk nekā armatūra (man gan sanāca pat ļoti līdzīgi). Vienīgi to vairāk ņem industriālie būvnieki, jo privātie tikai reti kurš par to kaut ko zina. Uz kubikmetru betona mazākais ko liek ir 15kg. Man attiecīgi varētu izmantot 18-20kg. Esot dārgāks pasākums par armatūru, bet turot baisi labi – ja paredzēti caurumi, tad uzreiz jātaisot, jo pēc tam kaut ko izkalt esot bezcerīgi.

Betona cenas
B15 (D16 max S3) betons 12 m3 apjomā = Ls 43,31 x 12 = Ls 493,82
Metāla skaidas = 0,60 Ls/kg = 12m3 x 20kg x 0,60Ls/kg = Ls 144
Piegāde – jāved divos piegājienos = Ls 79,86
Sūknēšana = 1 stunda = Ls 48,4
Dziļumvibratora noma = 1 diena = ~5 – 10 lati

Fibrobetons izklausās kaut kas baigi ērts, jo nav vispār jāčakarējas ar armatūras siešanu utt. Vnk iegāz veidnē, ievibrē un viss. Protams, jāizlīdzina virsma, jāiegremdē enkurskrūves vainagsiju stiprināšanai.
Vienstāvs izteicās – baigais metāla lauks pamatos sanāk, ja šitādu izmanto. Nūū, piekrist varu, to šķiedru apjoms un blīvums ir paliels, taču tai pat laikā arī armatūra ir metāls un veido savu magnētisko lauku…

Comments (3)

Varbūt jāprecizē divas situācijas – vai feromagnētiski materiāli tiek uzskatīti par pieļaujamiem vai nē. Es līdz šim dažādām ēkām esmu izvēlējies dažādi. Dzīvojamai gan es es neliktu.
Ja tomēr liekam, tad no šī viedokļa pārtrauktās skaideles atstātu mazāku iespaidu nekā nepārtrauktā armatūra.

Nevaru apstrīdēt magnētiskā lauka esamību. Ja tā padomā – patiesībā jau visas ar betona pamatiem un paneļiem būvētās mājas ir no vienas vietas ar metāla armatūru… Nekas labs jau tas nav, bet nu – dzīvot dzīvojam. Kāds labāk, kāds švakāk.

Mani aizspriedumi aizsākās ar pirmajiem rakstiem par āderēm un ne tikai apmēram 1986-1992 gadu kalendāros, nostiprinājās, kad uzzināju, ka feromagnētisku priekšmetu meklēšanai nav jūtīgāka diapazona kā zemes jau esošā pastāvīgā lauka izmaiņas (Juris Lapinskis, tanku utml meklēšana). Un man “palika vieglāk”, kad Bokaldera lekcijās uzzināju, ka aiz jūras dzīvo līdzīgi dīvaiņi.
Bez pastāvīgā magnētiskā arī pastāvīgais elektriskais mērāms daudzos voltos uz metru (pie tam skaidrā un negaisa laikā mainot virzienu), kur nu vēl dažādu frekvenču elektro-magnētiskie, ko cilvēks jau izraisa vairāk kā daba.

Write a comment