Atbilde uz komentāru – par kanalizāciju un darbu uzsākšanu (+ P.S. par digi TV)

10

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Kanalizācija, Komentāri un atbildes uz tiem, Pamati | Posted on 02-04-2010

Birkas:, , ,

Vienstāvs pie iepriekšējā raksta man iekomentēja:
Domāju, ka vari gatavoties arī uz konkretizējumiem par notekūdeņiem, prognozēju, ka būs tikai izvešana vai bioloģiskās.

SeptiķiNū, man jau tagad iekš PAU ir rakstīts, ka kanalizācija pieļaujama izsmeļamā vai bioloģiskā. Nez, vai šādu arī var nosaukt par bioloģisko? Rakstīts – ka bioloģiskā – darbojas it kā ar baktērijām, ko pieber, gaisa padeve ar dabīgo vilkmi un galā šitam bundulim infiltrācijas lauks. Cenas un risinājuma ziņā man šis šķiet ļoti sakarīgs variants. Citu domas?

Vēl Vienstāvs raksta:
Ja tavu bedri no šosejas nevar redzēt, domāju, tu varētu rakt neraustoties. Es arī savulaik gaidīju būvatļauju, tagad domāju – kā mudaks. Tiesa, es tomēr ieteiktu pagaidīt 5 nedēļas. Pats rakstīji, ka bedre pilna ar ūdeni. Savukārt pamatus ieteicams gan rakt, gan pēdu liet vecā mēness fāzē. Šobrīd ir pilns, tātad aiznākamais vecais būs maija sākumā.

No šosejas tiešām nevar redzēt, bet nu vēl padomās. Lai gan tieši tagad vēl nav par ko īpaši domāt – šodienas lietavas noteikti darbu uzsākšanu pavirzīja uz priekšu par pāris dienām, jo ūdens daudzums nu pamatīgs nokritis no gaisa. Neesmu gan bijis pats savu pļavu aplūkot, varbūt rīt beidzot aizbraukšu ievērtēt dubļu valdījumus. :)
Kas attiecas uz rakšanu vecā mēnesī – nez, es, protams, par šadām lietām neesmu interesējies. Ir kāds skaidrojums, kāpēc tieši vecā? Līdz maijam, man domāt, es laikam tiešām negaidīšu, bet kas zina – visu jau noteiks tas, cik ātri zemīte izžūs.

P.S. Jēziņ, šodien visu dienu noņēmos, kamēr atradu īsto antenu, ar kuru uztvert Lattelecom virszemes digitālo televīziju, kamēr to piedabūju pie mājas un visbeidzot pieslēdzu to pie trim dažādos stāvos esošiem televizoriem, paralēli izveicot antenas regulāciju, lai nav trokšņu. Uhh… Manā salmu mājā šitais pasākums būs daudz vieglāks, jo tai būs viens stāvs un ticams viens televizors… :D

Comments (10)

Galvenā problēma ar to bunduli – apakšā vajadzēs betona plāksni enkura lomai. Citādi viss bumbās, par vides iestādēm nesaspringsti, tur viss būs ok.

To, kā mēness kačā ūdeni starp okeāniem, taču visi zina. Kapilāros (zemē, koku stumbros) viņš to kačājot vēl vairāk. Pastāv grāmatas, kur katram celtniecības darbam ar dabīgiem (higroskopiskiem = kapilāriem) materiāliem ieteikta ne tikai mēness fāze attiecībā pret sauli, bet kurā vietā pie debesīm skatoties no zemes mēnesim vēlams atrasties. Pēdējo gan mans vectēvs neņēma vērā un tāpat es. Fāzi gan cenšos, cik sanāk. Tiesa, “po prostomu” – es par vecu mēnesi uzskatu periodu pirms un pēc pusītes, nevis no pusītes līdz tukšam kā kalendārā. Tāpat man galīgi liekas garām jaunlatviskais kalendāra apzīmējums “jauns mēness”, kas oficiāli skaitās no tukša (pat M.Zālītei licies saprotamāk rakstīt “mēness nosit tukšpadsmit”, krieviski “novoluņije”) līdz pusītei. Mans vectēvs jaunu uzskatīja ap augošu pusīti, kam fāze atšķīrās ar veco par 180°, nevis 90°. Ieteikumus pa lielam var vienkāršot uz to, ka visu jādara vecā mēnesī:
http://www.failiem.lv/list.php?i=ecdwle
Tuvākie TV signāla šķēršļi pie Tevis izskatās koki aiz šosejas (gandrīz 300m), ķam manuprāt nevajadzētu radīt lielas problēmas. Didzis building forumā ir reklamējis cik saprotu diezgan garu (>1m) Yagi pa 12 Ls dabonamu Yotas vairumnoliktavā pie Alfas. Signālu, kas jādala uz trim TV jau nu gan vajadzētu pastiprināt! Savai antenai, kas lietus laikā švaki uztvēra, atradu sauso lodējumu un nu viss ir 99% OK.

Tā, tagad sapratu par mēnesi un tām lietām. Apšaubu, vai baigi sanāks to lietu ievērot, bet nu tad jau redzēs. Savs štuks tajā visā ir!

Kas attiecas uz TV – līdz antenas likšanai manos laukos vēl iiiilgi jadarbojas. :) Es tepat Lielvārdē pašreizēja mājvietā uzstellēju. Yagi vakar redzēju – nē, es gribēju uzreiz ar pastiprinātāju – un dabūju. Pus12 veikalā pa 25 Ls tādu kvalitatīvu, uzticamu, niknu! Uz diviem dekoderiem signāls izskatās mierīgi pietiek, redzēs, kā būs, kad trešo pieliks.

Kanalizācijai interesanti ir tas, ka infiltrācijas lauka otrā galā tā caurule iznāk virs zemes – lai vilkme būtu. Tad jau gaiss pievadīsies. Jā, tas iekšā neiemaisīsies, bet būt būs vienmēr blakus. Nu nebūs tik šerpi, bet darboties gan jau darbosies. Nav parliecības, ka kantoris tepat LV ražotu kaut ko tādu, kas ir totāli bezjēdzīgs pasākums. :) (Varbūt esmu naivs? :D )
Jā – man jādodas uz Lielrīgas pārvaldi. Cerams, pēc svētkiem 2dienā aizdošos. Jāaizpilda mega iesniegums vienīgi.
Nē, nu kanalizācija var smakot, ja tai gribās -

Praktiski es neticu, ka bez gaisa pieplūdes tieši ūdenī (nevis vārgas ventilācijas virs ūdens) kanalizācija normāli bez smakas attīrīsies. Ūdenī, cik zinu, gaisu var iedabūt trejādi – ar augu saknēm, ar kompresoru un tā kā Rožkalnos laistot ūdeni:
http://www.failiem.lv/down.php?i=zdimju&n=RozkalnuDikis.jpg
Ja tu neesi drošs, ka savam iecerētajam bundulim varēsi dabūt papīra sertifikātu, ka tas ir bioloģiskais, paņem skici līdzi un paprasi Vides pārvaldē. Cik zinu, nekādi cilvēkēdāji viņi nav, man pa telefonu apsolīja, ka izmainīs noteikumus, lai varētu taisīt mitrāju. Neesmu gan aizgājis. Tev uz Lielrīgas pārvaldi?

Vienstāv, tā ir divpakāpju attīrīšana. Vispirms bundulī anaerobās baktērijas izrij sev derīgo, pēc tam pa ceļam uz filtrāciju aerobās pabeidz darbiņu.

Skat kur Didzis piemin tieši tādu pat cenu ;)
http://www.building.lv/forums/read.php?36,103234,109326#msg-109326
Tiesa, viss, ko viņš raksta, jāreizina ar 0.3 …

Par kanalizāciju:Ilgāku laiku esmu kopdarbojies ar grodu ražotājiem,gan kanalizācijas ierīkotājiem,iesaku grodus,pavisam vienkāršos,bez falces,Tavai mājai pietiktu ar divām akām un tranšeju filtrācijai,vēl jo vairāk tamdēļ,ka esi smiltiņā.Pirmajai akai vajadzētu 2×1,5m grodus,otrajai 2×1,0+ pārsedzes.Pamatni vari nelikt,vieglāk būs nolīmeņot,pamatne vajadzīga,ja aka ir uz ceļa un brauc pāri ar smagiem autiņiem.Apskaties ”Betons 97″”,tas ir Granīta ielā aiz Volvo truck.Tur strādā sakarīgi cilvēki,viņiem ir arī betons,bet no Ikšķiles ,droši,būs tuvāk vest,aizbrauc,parunā,saki no Arvīda,visu labu.P.S. Ikškilē,uzreiz aiz pārbrauktuves pa labi,vari meklēt beramas lietas,šķembas u.c.

Paldies par komentāriem! Nūū – grodi, protams, varētu būt kopsummā lētāki, taču ar to plastikāta kaskādveidīgo septiķi ir sajūta, ka varētu būt vienkāršāka uzstādīšana un arī vienkāršāka dzīve pēc tam. Palabojiet, ja kļūdos. Teiksim tā – kad domāšu kanalizācijas pasākumu realizēt – apjautāšos pēc konkrētiem izcenojumiem dažādiem kantoriem.

A cik dziļi no zemes virsas ir jāierok kanalizācijas caurules? Laikam doma likt varbūt virsū putuplasta siltinājumu, lai nav tik dikti dziļi jārok.

Paldies par ieteikumu, Arvīd – bet ceru, ka šķembas varēšu dabūt no 5-7us km attālā karjera. Vairāk mani satrauc jautājums – kur iznomāt vibroplati?

Sveiks,Jāni!Man nav savtīgu interešu Tevi biedēt,bet pats esmu atvedis cilvēkam grodus,kurš palicis bez kanalizācijas-plastikas bundulis samīcīts izrakts no zemes bēdīgā skatā guēja blakus,nezinu,vai pie vainas bijusi nepareiza uzstādīšana(virsū uzbērta smaga grunts,māli)vai ražošanas brāķis.Tas deformējies pēc izpumpēšanas.Kādu gadu darbojos grunts transportā ar lielu pašizgāzēju Ikšķilē pie pilsētas kanalizācijas rekonstrukcijas,tad vēroju būvnieku darbu,visas caurules,akas tika guldītas smiltiņā un ar tām ar tika piebērtas.Par vibroplati-mēģini noķert kādus būvniekus,lai atbrauc pa vakaru un noblietē,ja gribēsi nomāt,vajag piemērotu transportu(varbūt Tev tāds ir)kur to iekraut,tad atgādāt atpakaļ.Labāk jau būtu lielā,500kg bliete.Par aizsalšanu,ja caurules būs pareizajā kritumā,tās vienmēr būs tukšas,ja aka vairs neņems pretī un caurulēs kas sāks uzkrāties-var aizsalt.Manā mājā kanalizācijas caurele iet caur saimniecības nojumi virs zemes plika(mana neizdarība),šoziem gan nedaudz pieķēra,jo akai nav drenāžas,jāierīko noteikt.iAka var būt vienmēr pilna,bet nedrīkst “”aizrīties”"liekajam vienmēr jābūt kur aizplūst filtrācijā, lai no mājas izejošās caurules būtu sausas.Kritums laikam bija ap 3mm uz metru.Lai veicas!

Nēēē, Arvīd – viss ok! Ļoti labi, ka Tu pastāsti arī par savu pieredzi utt. :) Nūū, ja uzmoči pa virsu baigo grunts slāni, tad jau nav šaubu, ka tas bundulis var arī saplakt.
A pajautāšu vienkārši – Tu man tos grodus vari sagādāt un uzstādīt? ;) Es vnk pats uz to grodu vietā iriktēšanu un teicamu kopā savienošanu pagaidām neparakstos. Tas plastmasas bundulis man šķiet vienkāršāks, ērtāks risinājums – bet ticams, arī dārgāks.
Būvniekus noķert nebūs man tik vienkārši, turklāt, man jāblietē vairākos piegājienos – jo smiltis labākam efektam ieteicams blietēt ik pēc 20cm slāņa uzbēršanas. A man jānoblietē esošā smilšu grunts, jāuzvālē virsū kopumā 40cm ar smiltīm un tad vēl šķembas. Nav ne jausmas cik dienas man šitāds pasākums prasīs…

Write a comment