Apspriežam pēdējās pamatu skices (+atbildes uz komentāriem)

6

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Komentāri un atbildes uz tiem, Pamati | Posted on 29-04-2010

Birkas:, , , , ,

Izziņu, kas apliecina mana zemes nomas līgumu nostiprinājumu Zemes grāmatā dabūju – succceessss! Šodien varētu izņemt arī tehniskos noteikumus.

Tālāk, nolēmu labāk uzreiz izveidot jaunu ierakstu un iemest te arī mana drauga Edgara uzzīmēto pamatu skices variantu. Bet vispirms lasu komentārus uz iepriekšējo ierakstu un secīgi atbildu.

Vienstāvs saka, ja gribu kurināt ar siltajām grīdām, tad tā nedrīkst būt bieza un tai jābūt nesavienotai ar pamatiem, lai tā varētu brīvi staigāt izplešoties un saraujoties. Piekrītu šim sacītajam – attiecīgi, ja domātu par monolītu plāksni, tad pamatu grīdas pīrāgs būtu – smilts / betona plāksne / putuplasts / ielietā betona grīda.  Tas, ka monolītajai plāksnei vajag labu armējumu viscaur – tas ir fakts.

Edgara_pamatu_skiceIemetu rekur Edgara uzzīmēto pamatu skices variantu (klikšķināt, lai redzētu lielāku). Tas, ko uzreiz redzu – ķīpām jābūt no zemes vismaz 30-40cm augstumā – attiecīgi bez virspamata nevar iztikt. Otra lieta, ko arī Vienstāvs minēja – ārējais perimetrs jeb vainags ir jāveido padziļināts  – gan izturībai, gan arī, lai būtu pie kā siltinājumu pielikt. Tas izskatītos šitā.

Uzbērums ļoti laba lieta – bet vai tur apakšā ofic vajag tik milzīgu šķembu spilvenu? Ar smiltm nevarētu izlīdzēties lielājakā tilpuma daļā? Plus – jādomā, kā tādu uzbērumu labi pieblietēt – ar rokām laikam visai nereāli, skalot arī švaki – attiecīgi varētu būt jānomā mehāniskā bliete.

Kas attiecas uz lielu aukstumu un kailsalu – Edgar, ar ko Tevis uzzīmētā shēma atšķiras no manis uzzīmētās seklās shēmas, attiecībā uz kailsalu?! Ja apakšā būs ūdens un liels sals – tad zemes svārstības arī Tavas shēmas grīdu var ielauzt – tāpat kā manā variantā. Tad jau drošāk tiešām sanāk plāksne.

Comments (6)

Kāda cieņa manai bildei :D
Nu tai lentei apakšā maliņas pielikt jau nav problēmu, ne.
Ja gribi augstāk ķīpas – uzmūrē uz lentes vienu vai divas kārtas ar FIBO blokiem.
Apakšā noteikti der smiltis, bet pa virsu gan laikam šķembas vajag kapilārā efekta disablēšanai. Blieti vajadzēs jebkurā gadījumā.
Mana shēma ir savādāka ar to, ka tā konstruktīvi ir tuvāk pamatu plāksnei, kuru tu negribi izmaksu dēļ. Ideja tāda – pamatu plāksne ar cauru vidu :)

Uzmūrēt jau var, bet nu tagad jau es tos fibo blokus esmu atmetis no variantiem – to 45 cm platumu sūdīgi panākt… Izdomāju, ka drošāk jau to virspamatu tomēr platāku taisīt, lai māla apmetumam tiešām ir stabils pamats uz kā sēdēt, nevis putuplasts vien (ja būtu 30+10+10).
Par šķembām – jā nu kaut kādu slāni jau būtu jāieber gan. Lentai šķembas var mierīgi arī ar roku sablietēt, bet visai pamatu virsmai ar rokām vien – tas gan varētu būt smagāks uzdevums.
Es neesmu teicis, ka es negribu pamatu plāksni – vnk betona apjoms tiešām sanāk lielāks, bet tai pat laikā – ja tas ir labs veids kā baisi nesatraukties par zemes cilāšanos – tad to nedrīkst atmest.
Aber pamatu plāksne ar cauru vidu – tad jau viduci vienalga zeme varēs izcilāt, ja nu tai tik ļoti gribēsies to darīt.

Vienstāv – nepiekrītu tam, ka paspiežot uz sienām būs šitāds rezultāts! :) Neaizmirsti, ka tā plānā plāksnīte taču veido noslēgtu četrstūri! Attiecīgi, tā nesanāk.
Par zēnu veikumu palasīšos!

Nezinu gan, cik plāna plāksne būs izturīga vērpē…

Write a comment