Kombinētie bloku/betona pamati – skice + aptuveni aprēķini

8

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati | Posted on 13-02-2010

Birkas:, , , , , , , , ,

Tātad, kā jau minēju, ievācot visvisādus ieteikumus un idejas, esmu uzskicējis divus potenciālos ēkas kombinēt pamatu variantus, no kuriem vienā tiek izmantoti betons + keramzīta bloki, savukārt otrā – betons + gāzbetona bloki.
Gāzbetona bloki sanāk lētāki un to platums (38 cm nevis 30 cm kā keramzīta blokiem) ir pat labāk piemērots uz tiem balstāmajai konstrukcijai, tomēr nedrīkst aizmirst nopietno gāzbetona “nedraudzēšanos” ar mitrumu.

Lūk, skices un arī īsi, blokiem gana precīzi, bet palīgmateriāliem un izdevumiem ļoti aptuveni aprēķini.

Betona lenta + keramzīta bloki
- Pašmaisīts lentai nepieciešamais betons (5 m3 – ietverot iekšējo nesošo sienu 0,2m platumā) = 100 Ls (cipars mazliet uz dullo)
- Armatūra pamatos un starp blokiem = 100 Ls (ļoti aptuveni)
- Keramzīta bloki (30cm x 194 gab. / 20cm (iekšsienai) x 50 gab.) = 7 m3 x 45 Ls = 315 Ls
- Transports blokiem (65 km no Rīgas ar 0,5Ls/km) ar izkraušanu = 50 Ls
Pamati kombinēti ar KERAMZĪTA blokiem- Mūrjava = 50 Ls
- Bitumena mastika = 40 Ls
- Plēve zem grīdas putuplasta (106 m2) = 45 Ls
- Putuplasts (Horizont. ekstrud.-50m2 / ārējais vertik.-27m2 / iekš.vertik.-26m2 / 15cm grīda-216m2) = 240+75+25+550 = 890 Ls*
- Transports putuplastam = 30 Ls
- Smiltis (130 m3) = 420 Ls (ļoti aptuveni)
_________________________________
Kopā = 2040 Ls (redz kā tomēr kopā savācās lielāks cipars, nekā būtu domājis)


Betona lenta + gāzbetona bloki
- Pašmaisīts lentai nepieciešamais betons (6 m3 – ietverot iekšējo nesošo sienu 0,2m platumā) = 120 Ls (cipars mazliet uz dullo)
- Armatūra pamatos un starp blokiem = 100 Ls (ļoti aptuveni)
- Gāzbetona bloki (200x380x600) = 9 m3 x 22 Ls = 200 Ls
- Transports blokiem (65 km no Rīgas ar 0,5Ls/km) ar izkraušanu = 40 Ls
- Mūrjava = 70 Ls
Pamati kombinēti ar GĀZBETONA blokiem- Bitumena mastika = 50 Ls
- Plēve zem grīdas putuplasta (106 m2) = 45 Ls
- Putuplasts (Horizont. ekstrud.-50m2 / ārējais vertik.-27m2 / iekš.vertik.-26m2 / 15cm grīda-216m2) = 240+75+25+550 = 880 Ls*
- Transports putuplastam = 30 Ls
- Smiltis (130 m3) = 420 Ls (ļoti aptuveni)
_________________________________
Kopā = 1955 Ls

* Putuplasta kopējās izmaksas ir “stiepjams” jēdziens – jo ar šādu apjomu var arī atlaides dabūt utt. Esmu arī uzgājis arī “aizdomīgi” lētus piedāvājumus, kas man ļautu iegūt pat labāku putuplastu par vismaz 2x zemāku cenu, tā kā šīs lietas izmaksas vēl ļoti novariēs.

Ko es no augstākminētajiem cipariem secinu???
Bij domājis – starpība sanāks lielāka. Tagad – loooģiski to, ka NAV vērts nepilnu 100 Ls ieguvuma dēļ riskēt ar gāzbetona blokiem! Redz, pirms tam es rēķināju trīs rindas ar blokiem – un tad tā starpība bija tiešām manāmi jūtamāka, jo gāzbetons ir 2x lētāks par keramzīta blokiem, taču tagad pats priekš sevis sarakstot šos ciparus saprotu – lai arī kā man patiktu labāk 38 cm plati pamati un it kā lētāks būvmateriāls, keramzīta bloki tomēr būs uzticamāki!

P.S. Ikviens labojums par kādu nekorektu ciparu/cenu un ieteikums, kā kaut ko var vēl optimizēt, ir ļoti laipni gaidīts!!!

Comments (8)

Kam tev ir vajadzīgas smiltis 130m3?? Tev taču tāpat māja tiek celta uz smiltīm!! Ja domāji granti, tad tā ir nepieciešama tikai pie betona gatavošanas un zem pamatiem (turklāt zem pamatiem lieto šķembas. lai būtu filtrācija utt).

Aizmirsu piebilst, ka pašas smiltis maksā 2-6Ls/m3, bet vēl lielākas izmaksas ir uz piegādi. Piegāde aptuveni izmaksā 10-30Ls par reisu, bet vienā reizē var atvest aptuveni 10- 16m3 smilšu, atkarībā no kravas auto ietilpības un godaprāta.

Vajag smiltis! ;) Lai būtu ar ko aizvietot augsnes slāni norakto un pacelt uz augšu visu pamatu konstrukciju! Jā, šķembas laba lieta, bet tās ļoti ātri ar tam smiltīm aizsērēs ciet un nekādas filtrācijas tāpat nebūs. Šito lietu es pats neizgudroju – tas ir no pieredzējuša būvinženiera, kas pats pēc šādas shēmas ceļ.

Mani ierosinājumi kā ietaupīt!
1. Tā, kā melnzeme tev ir tikai 20cm biezā slānī, tad tik daudz smilšu nevajag.
2. Tā kā pēc shēmas tev ir paredzēts putuplasts uzreiz uz smiltīm, tad tas jau kompensēs tos 20cm melnzemes.
3. Virs putuplasta tik un tā nāks betons, kas palieinās grīdas pīrāgu.
4. Ja pieņem, ka gribēsi grīdu 40cm augstumā virs zemes virskārtas , tad, tev būs nepieciešams aptuveni uz pusi mazāk smilšu ne kā biji aprēķinājis. (smiltis= 0,4* grīdas platība).
5. Tik nelielu smilšu daudzumu varēsi iegūt gan rokot pamatus, gan izveidojot nelielu karjeriņu, dīķīti vai nosēdbaseinu.

Neaizmirstam, ka smilts tiek blietēta kārtīgi ar mehanisko blieti. Un blietējot svaigi piebērtu smilti – tilpums jāreizina ar 1,5. Tobiš, ja vajag aizbērt kubikmetra bedri – tad smiltis vajag pusotru kubikmetru. Bet lab – 120m3 varbūt arī tiešām nevajadzēs, to vēl pārrēķināšu. Bet bez smilts pievešanas neiztikšu anyway. Protams – ideja izveidot kaut kur netālu savu “karjeriņu” arī nav slikta. Tik tā motobloka piekabīte nav no tām lielākajām. ;) Parēķinās.

nu redzkur zīmētie seklie pamati jau ir 70cm dziļi, jeb augsti. vēl nieka 70cm pievienojot sanāk pilna augstuma lentveidīgie – tātad dubultojas betona daudzums, bet atceļās vajadzība pēc putuplastēšanās un milzu zemes darbiem :D

vispār te brēka ir liela, bet jēga maza. nu piemēram cilvēks kāds meklējot googlē kautkādu infu par pamatiem atrod šo te lērumu ilustrāciju, teoriju, pļāpu un komentāru, kam visam ir atslēgvārdi betons, betonēšana pamati – bet jēgā jau nekādā netiek – visu dienu pavada lasot bet gudrāks netiek par mata tiesu. bet vai bloga autors no tā visa paliek gudrāks? ja tā, tad kautkāda jēga tam tomēr ir. :D

apmēram šāda ir versija lētpamatiem ar pietiekamu platumu salmu ķīpu uzkrāmēšanai:
http://buildart.lv/wp/?page_id=413

Uz šo komentu atbildēju bloga ierakstā par komentāriem un atbildēm – 2.piegājiens.

Write a comment