Seklie pamati – Frost Protected Shallow Foundation

14

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati | Posted on 16-01-2010

Birkas:,

Lūk, pamatu risinājums, ko pašreiz gribētos apspriest kā reālāko. Saucās – seklie, no caursalšanas pasargātie pamati.

To dziļums vien aptuveni 30 centimetri.

Galvenā ideja – ja negribi rakt pamatus zem sasaluma līnijas, tad liec sasaluma līnijai kļūt seklākai.Respektīvi – tas tiek panākts ar horizontāla siltinājuma izvietošanu pa perimetru pamatiem. Shēmiņa izskatās aptuveni tāda, kā bildē zemāk.

Labums – nevajag tik nežēlīgi dziļi rakties un pielietot tik daudz betona! Bet nedrīkst aizmirst, ka jāparūpējas par gana labu pamatu drenāžu, respektīvi, lai pie tiem nepieplūst daudz mitruma. Parēķināšu un noziņošu, cik šitādi pamati varētu izmaksāt.

Jūsu domas? :)
Seklie_pamati

Comments (14)

Nu man te grāmata vēsta, ka tā var darīt, pat shēma ir. Tomēr kā minimālais pamatu dziļums mūsu apstākļiem tāpat tiek minēts “vismaz 50 cm”. Pamatu dziļums, kā es saprotu, saistīts ne tikai ar potenciālajām grunts izmaiņām zem pamatiem, bet arī ar iespējamām slodzēm “no ārpuses”, tas ir, apkārtējās grunts grūstīšanos un stumdīšanos.

Man Aleksandrs no Salmu mājas bloga izskaidroja elementāru lietu – kas ir zemes sasalums? Tas ir mitrums/ūdens, kas atrodas augsnē – tas sasalt un izplešas. BET – ja Tu zem saviem pamatiem neļauj tādam ūdenim rasties un atrasties – tad nekas tur arī nevar sasalt un izcilāt tos pamatus. Attiecīgi – izroc metrīgu vai labāk vairāk tranšeju – piegāz to līdz pusei vairāk ar granti/šķembām – un gāz pa virsū lentas pamatus ar nieka 40-50 cm iedziļinājumu. Kur fiška – ja zem tās lentas arī ūdens no sāniem tecēs – tas aizdrenēsies stipri uz apakšu, kur nekas jau vairs nesasalst un, voila – pamati netiek izcilāti. Elementāra doma. Vienīgi jārokas. :)

Es sev esmu uzdizainējis šitādus.
http://i566.photobucket.com/albums/ss106/perforators/Zurnaliem%20lv/maaaja2.png

tuvumā izskatās šādi:
http://i566.photobucket.com/albums/ss106/perforators/Zurnaliem%20lv/maaaja.png

zem zemes ir 70 centimetri – kopā ar pēdu. kopējais staba augstums 1,1m diametrs – 20cm (plastmasas caurule ar armētu betonu vidū)

Vadījos pēc Novika grāmatas, vēlāk uzmetīšu kaut kur netā nodaļu par stabu pamatiem. Lēti un dusmīgi, kā jau teicu.

V

Ēmm, Tev tā pēda uz zemes vai gruntī iekšā atrodas?! Pēc loģikas jau laikam iekšā zemē. Tas nozīmē, jārok kvadrāta bedre, jāieliek pēda, jāliek iekšā cauruli, jāber bedri ciet. Right?

Stabu pamati ir pat ļoti ok, tikai man viena lieta NEpriecē – man vajadzētu masīvu grīdu, kas varētu kalpot kā siltumaakumulators. Uz stabiem uzlikta koka brusu grīda kā siltumaakumulators nevarēs kalpot… Jāštuko.

Taisnība par ūdeni smiltīs – ja tā daudz cauru gadu, tādā vietā vispār nevajadzētu būvēties. Tai pat laikā sausu mālu diez vai atradīsiet…
Stabus es arī neizvēlētos: kāpēc atteikties no grunts siltummasas?
http://www.failiem.lv/down.php?i=taxcjr&n=SaaremaaSalmumajasApaksa.JPG

Nav jau pagaidām ne jausmas – vai tas ūdens tur ir daudz un visu gadu, jo raku ta novembrī. un pieplūda tai bedrītē kādi 5 cm ar ūdeni, kas ar smiltīm putrā smaisījās. Kā būs mīkstāka zeme – rakšos dziļāk un skatīšos kā ir.

Stabus neizvēlētos, bet rādi bildi no stabu pamatiem – kā to saprast? Par kādu grunts siltummasu Tu runā, ja māja ir uz stabiem? Man jau vajag, lai man grīdā esošo siltummasu sasilda gan no krāsns nākošais siltums, gan pa logiem iespīdošā saulīte.

Kaut arī nepatīk, nobildēju, varbūt reiz iepatiksies…
Māja
http://www.failiem.lv/down.php?i=rzxskx&n=SaaremaaSalmumaja.JPG
atrodas “on right in the end of Muhu island, in Linnuse village, some 100m after windmill, to the left by the road which has willow and postboxes connected to it”, apmēram šeit:
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&t=k&ll=58.587869,23.158376&spn=0.003158,0.007846&t=k

Grunts siltummasa stabu gadījumā skaidrs ka ir atsaistīta.

Hehe – ja Tu to māju redzētu sakoptā vidē nevis džungļos iebūvētu – Tev patiktu. Izskatās, ka sienas (cerams) ir ar kaļķi apmestas nevis ar kaut kādu cementveidīgo javu. Ir ir šitās salmu mājas smukas un mīlīgas, ja tās ir ar mīlestību celtas un pēc tam atrodas sakoptā vidē. :)

Jā, ar kaļķi un nelielu māla piedevu, ko esot ieteicis Rene Valner, tad it kā esot padevīgāks iespējamām deformācijām.

Ok. tad jau labi. Rene jau esot baigi krutais salmu māju speciālists no Igaunijas. Tā kā šis zina, ko runā. :)

sveiki!
tie ekstrēmie stabu amati nebūs lētāki par lentveida, turklāt ellīgi daud darba.
tāpat arī seklie ar putuplastu un drenāžu, caurulēm, granti – tas viss prasa daudz darba un arī līdzekļus.
visprastākie pamati ir lente grāvī, un tālāk virs zemes vai nu veidņi, vai mūris. lentes pamati – nozīmē vismazāko rakšanos. kā izrakts – tā atved betonu un iegāž. nerok platāku par 25-30cm.

sasalšanai – protms ūdens ir tas kas salst. bet ja gruntsūdens ir augsts, tad tas neizbēgami būs arī iekš grants pabēruma, tāka tā nav panaceja visiem gadījumiem.

Stabu pamatus par ekstrēmiem nemaz nevajag dēvēt, jo no darba un betona apjoma viedokļa tie tiešām ir ļoti labs risinājums, taču man stabu pamati vienalga neder, jo uz tiem ir jātaisa “iekarinātā” grīda, kas diemžēl nevar normāli kalpot kā siltummasa mājoklī. Esmu pagaidām izvēlējies no blokiem taisīt seklus pamatus, jo šāda salmu māja būs ļoooti viegla. Un ļoti svarīga piebilde – salmu mājas pamati nevar būt 25-30 cm platumā! Ķīpa ir jābalsta uz pamatu vainaga visā platumā, un tās platums ir 45 cm! Tā kā ar šauriem pamatiem cauri netikt. :)

nu uz jebkuriem šauriem pamatiem var uzbetonēt, vai uzmūrēt plakanu paplatinājumu :D ja vien tas ir vajadzīgs.
no plakaniem fibo blokiem piemēram. nu tas jau risināms dažādi.

ekstrēmos pamatus – tos ko viens komentētājs ar linku te bij norādījis. stabi uz pēdām utml. – tur jau rakšana vien ir lielāka kā lentei. nu lai nu kā tur nebūtu – pateikšu cik laika prasa lentes pamati –
10×4,5m māja, divatā strādājot – 2 dienās lentes grāvis izrakts 90-100cm dziļš. trešajā dienā atbrauc resns vīrs ar betona mucu un pusotrā stundā betons iegāzts. – līdz zemes līmenim. un tālāk jau var atkal fantazēt – mūrēt virsū fibo, vai taisīt veidņus utml – strādāt ir ērti, nekas nebrūk iekšā, utml. neskaitot darbspēku – izmaksas par betonu ~320Ls.

nu nav obligāti jāliek lentes pamati, bet ir vērts vienkārši zināt cik tie izmaksā un prasa laiku, lai varētu salīdzināt ar pārējiem pamatu veidiem.

Should you be constructive that you’re able to winning the jackpot because of the way the game is going, next
go on and enter a palm.

Write a comment