Mājas plānojuma skice Nr.2

12

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Mājas plānojuma skice | Posted on 13-01-2010

Birkas:, , ,

Mājas skiceNu ko – saņemos drosmi un iemetu publiskai izķidāšanai manu Google SketchUp’ā uzskribelēto mājas plānojuma skici (spiest uz bildes, lai redzētu pilnā izmērā). Kāpēc Nr.2 ? Tāpēc, ka pirmo versiju jau pats izmetu miskastē… :D

Kā redzams pēc zīmējuma, ēkas iekšējā platība aptuveni uz 84 kvadrātmetriem. Visi pieraduši, ka mūsdienu modernās privātmājas tak tikai normāli no 120 m2 uz augšu sākas – pareizi? Bet, ja es padomāju, ka esmu ar savu brāli un vecākiem teju 20 gadus nodzīvojis ar mēbelēm pieslānītā 3-istabu tipveida dzīvoklī ar 52 m2 – tad saprotu, ka māja ar manis paredzēto platību noteikti būs gana liela manai 4 cilvēku ģimenītei (pagaidām). :)

Ēka ir ar vienstāvu! Tādu izvēlos tāpēc, lai būtu maksimāli vienkāršas koka karkasa konstrukcijas, lai nebūtu jātaisa trepes, starpstāvu pārsegums utt.

Godīgi sakot, ilgi ņēmos, kamēr uzzīmēju tādu ēkas plānojumu, lai ikdienas dzīvojamā platība un virtuve būtu gar dienvidu plakni (D ir apakšā), lai vieta kamīnam/krāsnij (kas paredzēta arī centrālapkures funkciju pildīšanai) atrastos efektīvi ēkas aptuvenā centrā. Nu kaut kā tā. Ja te pagadās kāds racionāls pārplānotājs – es ļoti labprāt uzklausīšu konstruktīvus ieteikumus, kā šādu plānu uzlabot. Vai arī jums ir kāds cits daudz daudz labāks plāns? Starp citu – šos interneta vidē pieejamos 50 ēku plānus (pēc USA standartiem) jau esmu izbraucis cauri – nekas nelikās derīgs.

Tātad – ieteikumi, idejas, labojumi – ļoti gaidīti!

Comments (12)

Man jau patīk šīs zaļās un vienkāršās idejas! Lai Tev izdodas!

Paldies! Aicināšu talkā! :)

Nu tu gan esi apņēmības pilns. Bet apsveicami.
runājot par projektu, tev nav variantu palielināt kopējo platību? Tu neesi ieprojektējis vējtveri, jo tad tev viss aukstums ziemā gāžas iekšā mājā. Tu esi aizmirsis par garderobēm, mantu glabātavām un saimniecības skapjiem.
Tas, kas tur sanāk ir par maz. Vieta kamīnam varētu nebūt tā labākā, jo blakus ir durvis līdz ar to ir tu staigāšana. Un ņemot vērā ka normāls kamīns ar apdari aizņem ap 70 cm, tad tev vēl jāpadomā kur novietot?
Vēl ir svarīgi zināt kur tev paredzēti logi, jo mēbeļu izvietojums arī jāņem vērā. priekš privātmajas virtuves daļa ir par mazu. bet nu tas tev tā pārdomām. paskaties varbūt ir kādi varianti. ja tu pašu sākumu nepārdomāsi piebūves nepalīdzēs.
Lai veicas un izdodas!
Ideja ir laba!

Nūūū, teiksim tā – kamēr pa lielam neaplauzīšos, tikmēr tās apņēmības būs gana daudz! :)
Par platību – tā kā taisu vienstāva ēku, tad jau šobrīd pamatu platība ir visai iespaidīga – ļoti aptuveni 8×11 m. Piekritīsiet, normāls klucītis. :)
Vējtveris – tā jau ir detaļa. Man vispirms biaj jātiek galā ar galveno telpu izkārtojumu. Vējtveris – tas jau pēc tam vienkārši nāk klāt. Vajadzētu jau tādu – loģisko iemeslu nešaubīgi saprotu.
Par skapjiem utt. saprotu – to protams arī vēl apdomās, bet nav jau tā, ka man tai zemes gabalā nekādu citu ēku nav. Garderobei vietu vajadzēs, protams, bet visādus citādus loriņus būs kur glabāt arī citviet.
Kamīns būs stand alone – nevis iebūvētais pēc klasiskajiem principiem. Man pašreiz dzīvesvietā ir Jotula bez centrālapkures pieslēguma – ir baigi ok. Ar centrālapkures pieslēgumu tā krāsns būs bik lielāka, bet ne baisi liela.
Virtuvi par mazu es nenosauktu! Es mērīju pēc savas esošās virtuves iekārtojuma. Commmon, izlaidušies un pieraduši te visi pie nezkādiem amerikāņu virtuvēm…. :D Pēc manu vecāku 3istabu dzīvokļa šitā būs labu labā virtuve. :)
Bet nu tāpēc jau arī šo skici iemetu te – lai visi, kam nav slinkums, var iekomentēt un man būtu viela pārdomām! Paldies un tā turpināt!

Par to platību pirms vannasistabas – to piedēkli vienkārši pievienošu vannenei. Neesmu vienkārši to šitajā skicē iezīmējis.
Vannasistabu fiziski NEvaru novietot ēkas centrā. Nav iespēju.
Well – jau rakstīju, ka otro stāvu negribu izbūvēt, jo tas būs visai sarežģīti – masīvs starpstāvu pārsegums un jumta siltināšana kā arī caurums ar trepēm uz otro stāvu – tās ir lietas, ko man toč negribās darīt, turklāt tas gana nopietni sadārdzinātu pasākumu. (Jumtu vienreiz esmu siltinājis … Man pietiek… :D ) Bet nu kas zina – varbūt, ka dzīve piespiedīs un man nebūs variantu… Bet lai vai kā – es te tiešām nepretendēju uz superplašu moderno ideālmāju! Es būvēju māju, kuru varu pats uzcelt un kas būtu kā minimums derīga normālai dzīvošanai, pārspējot dzīvokļu saspiestību.

Iesaku uzzīmēt sienas ar nepieciešamo biezumu, un mēbeles, radīsies jaunas problēmas. Neaizmirsti par katlu, pannu, putekļusūcēju, slotu un ziemassvētku rotājumu novietošanu.

Gaitenis pirms vannasistabas ir lieka platība, jo noder tikai iziešanai cauri, tāpat ieejot guļamistabā ir šaura vieta, kur neko īsti nenolikt.

Varbūt vajag vējtveri, nesiltinātu, bet vēju aizturošu. Iznākot dvielī ietinies no vannasistabas var sastapties ar aukstu āra gaisu un sniegotu pretīmnācēju.

Ja vanneni novieto mājas centrā būs mazāki siltuma zudumi un risks kautkam sapelēt. Vannene ir vissiltākā un mitrākā telpa mājā.

Ja jumts nebūs lēzens, tad padomā par vienas istabas uzlikšanu uz otras, kāpnes vienkāršas un pašdarinātas nav ne sarežģītas ne dārgas (var apvienot ar plaukta konstrukciju).

Ar tik pieticīgām vēlmēm tu vari uzbūvēt vēl mazāku māju, attiecīgi arī lētāk. Lai veicas.

3. un 4. komenti reāli labi, der ieklausīties.

Par platību.
Dzīvokļa un mājas platības nav salīdzināmi lielumi. Pat, ja tev nāks klāt bēniņi, varbūt pat garāža. Ir virkne lietu, kaut tie paši instrumenti, kurus iegādāsies mājas celšanai, kurus dzīvoklī tu nekad neesi lietojis, bet mājā būs vajadzīgi, ja ne ikdienā, tad pietiekoši bieži.

Un kas tad vēl ietilpst tajā virknē lietu?! Kā jau teicu – man tur laukos ir vairākas saimniecības ēkas, kurā glabāt “instrumentus mājas celtniecībai”. Tā kā palikisim vien pie parastiem mājsaimniecības rīkiem, kuriem jebkurā dzīvoklī vienmēr vieta atradusies… ;)

Es vismaz nestādos priekšā, kā māju mūsdienās uzcelt bez rokas ripzāģa, lobzika, flekša, slīpmašīnas, motorzāģa, urbmašīnas, akumulatora skrūvmašīnas, elektriskās ēveles, betona maisītāja, u.t.t. Es nemaz nerunāju par lāpstām lomikiem, spaiņiem, ūdens sūkni un tačku. Kur tad Tu to visu dzīvoklī varētu likt? Pats esmu kādreiz pārcēlies dzīvot no dzīvokļa un varu tikai pateikt- ja ar savām rokām taisies māju uzcelt, tad bez manis nosauktajiem instrumentiem būs baigi grūti iztikt.
Ar fuksīti un cirvi jau mūsdienās māju vairs neceļ:)

Un kurā brīdī Tu esi izlasījis, ka es taisos būvēt māju bez šiem minētajiem instrumentiem?!? Kaut ko ieņēmis prātā un tik vālē…
Kāpēc man šos visus instrumentus būtu dzīvoklī jāvar nolikt?! Divreiz jau minēju komentāros, bet pieminēšu trešoreiz – man tur jau IR vismaz trīs saimniecības ēkas, kurās visi šie minētie štrumenti var glabāties. Un ir pat 100gadīga māja ar krāsni, kur sildīties. Fuksīša pavēlnieks…. Phhhh… :D

Write a comment