Metāls ķīpās nevēlams / un komentārs par riepu pamatiem

14

Posted by Jānis, tas kurš bloga autors | Posted in Pamati, Sienu konstrukcija | Posted on 13-01-2010

Birkas:, ,

Atļāvos elementāri no Draugiem.lv esošās domu biedru grupas izkopēt savus kaut kādus komentāru krikumus, kas kādam varētu būt noderīgi.

Par metāla armatūras stieņu izmantošanu vertikālā ķīpu krāvuma nostiprināšanai – baigi jau gribētos ņēmt vērā Amazon Nails ieteikumu neizmantot metāla armatūru saskarē ar ķīpām, jo pie temperatūru svārstībām šis aukstais materiāls uz sevis veido kondensātu, kas ķīpas iekšienē nepavisam nav vēlams. Varetu ar lazdu mietiem, bet laikam pārlieku neefektīvi un lēni tas būs. Vēl apdomās.

Pamatos es tomēr domāju “riskēt” ar tām riepām! Aprunājos ar rūdītu būvnieku, kas ļoti daudz kam gājis cauri. Viņš bija pārsteigts par manu ideju, bet ļoti labprāt to pieņēma un ieteica labāko variantu, kas patiesībā man pat atvieglo un atrisina dažas lietas. Vien jādomā, kā normāli nosiltināt riepu krāvuma vertikālo sānu plakni, lai tai nesalst cauri. Viens variants ir beramais keramzīts…

Es tās riepas vienas pašas tāpat zem mājas negrasos pamest. Runa ir par “rammed tyre foundations” jeb riepas, kas blīvi piedzītas ar smiltīm/granti/šķembām. Un protams ka slānis zem šīm riepām tiek atbilstoši sagatavots, lai nerastos īpašas cilāšanās iespējas. NEviens jau negrasās tās riepas likt pa tiešo uz augsnes. Man apakšā ir smiltiņa, noraks augsni, pieblietēs smiltis, uzbērs šķembas granti utt. un tad jau aiziet. Bet nu – vēl ir bik pārdomu procesā, kā to pasākumu veiksmīgi realizēt.

Kāpēc riepas nevis laukakmeņi? Pēdējais variants man arī patiktu, bet ir tikai pāris “nelielas” problēmas. Vispirms, laukakmeņi kaut kur ir jādabū un līdz būvniecības vietai jāaiztransportē. Tas būtu tā kā nosacīti mazākais, bet ir cita problēma – laukakmens nav nekāds klucītis vai bloks ar vienādu formu un izmēru. Tur ir gana liela ņemšanās priekš neprašas, lai no laukakmeņiem uzbūvētu pamatus visus vienā līmenī tā kā mūsu tēvu tēvi to mācēja. Riepa? Riepām ir vienāds augstums (ja atlasa atbilstošās), un ar šādu vienāda augstuma materiālu jau ir daudz vieglāk strādāt.

Comments (14)

Riepas ir patiešām interesants risinājums. vai forma ir vienīgais apsvērums to izvēlei?

Nē, riepas izvēlas tāpēc, ka tās ir pieejamas biezā slāni un praktiski bez maksas. Un tā ir iespēja šim izlietotajam materiālam, kas parasti pūtu mežmalā vai izgāztuvē (ja vien to nesamaļ un nepārkausē, radot tonnām kaitīgu gāzu) dot otreizēju lietderīgu pielietojumu. Ja godīgi – ja būtu kantainas riepas, tas būtu daaaudz ērtāk, jo tagad jādomā, kā tās starpas aizpildīt normāli, lai veidotos līdzenas vertikālās sānu plaknes pamatu konstrukcijai. :)

Tiri informaacijai, man pamatu bloku pamati 80m2 majai izmaksaaja kkkas pie 700 ls. 400 ls bloki, 100 ls piegade 50 km no rigas, 70 ls kraaans, 50 ls draugiem par palidzeshanu plus betons, armatuura un smiltele.

Jā, bloki, protams, arī ir variants, bet man laikam tomēr arī bloki nederēs – ja vien tajos nav caurumi. Iemesls – pamatos jābūt iestiprinātiem metāla armatūras (vai koka) štikiem, uz kuriem “uzsēdina” virsū pirmo (vai pirmās divas) ķīpu vainagu, lai tie stingri piefiksējas pie pamatiem. Betona ielietie pamati ir visērtākie it kā, jo tajos ļoti viegli šādus stieņus nostiprināt.

Par riepu pamatiem pagaidām sajūta tomēr ir, ka tas varētu arī neizdoties – tieši projekta dēļ, jo neviens sertificētais būvinženieris jau nemācēs izrēķināt tādas konstrukcijas nestspēju un uzlikt parakstu uz projekta papīra – un to noteikti būvvaldē man prasīs. Bet šķūni es toč uz tādiem pamatiem uzvālēšu!

Man tikai nav skaidra viena lieta. Kā tu plāno panākt to, ka tās riepas VISAS tiek vienādi pieblīvētas ar keramzītu vai nu ar ko tur. Jo tieši tas blīvējums būs tas, kas iedos tam krāvumam stabilitāti. Riepa pati par sevi taču deformējas. Kāds ir rēķinājis cik kg sanāk uz tādām 3 kaudzē saliktām riepām?

Kārkli – moš ar. Vienīgi tos ir jāizkaltē. Laikam jau UK tādu kārklu nemaz nav, tāpēc ķeras pie lazdām.

Par riepām – nē, riepas tiek nu tā ļoti pamatīgi pieblīvētas ar mālu/zemes masu, kas pēc tam sacietē. Betonu ar var liet, bet tad tam zūd jēga, ja jau cenšos bez betona iztikt. Riepa deformējas? Ja godīgi, riepās tak ir metāla kordi un tie nodrošina izturību ne pa jokam. Ja četrām piepūstām riepām neērtākajā pozīcijā (vertikāli) ir jānotur pusotra divas tonnas, tad šeit pamatos ieliekot 120 riepas turklāt guļus un pieblīvētas ar cietu masu (nevis gaisu) – tās easy noturēs to mājas 7-12 tonnu svaru. Tur jau tas vājprāta paradokss – ka ceļot lentveida pamatus no betona šadai, tie spētu noturēt 240 tonnu svaru – a man mājiņa labi ja padsmit tonnas… Pazīstams būvinženieris šausminās par šito vājprātīgo standarta prasību un izpratni, kas liek būvēt dzīvojamai mājai tādus pamatus, uz kuras varētu piecstāveni uzvālēt.

vecīt takš kaut kādi kārklu mieti vai… Man Zaubē aug kārklu mežs!!! tādi normāli, absolūti taisni stumbeņi virpotāja īkšķa resnumā.

Pamatiem vel jabetone virsuu 10 cm virspamats ar papildus armatuuru, tur arii saspraud kiipu turetaaajus.

Es vienk tev ietaameju alternatiivu ideju ja izjuuk viss ieplaanotais.

Un kapeec riepas nepieliet ar pasha jauktu betonu?

Oi – ja blokiem jābetonē virsū virspamats (nekad neesmu manījis, ka tā dara). Es zinu, ka ir speciāli pamatu bloki ar gropi, kurā iegulda armatūru un tad to gropi aizlej cit. Tad jau vieglāk toč uzreiz visu formu pieliet ar betonu – betons tak lētāks nekā pamatu bloki, ne?

Turklāt – no blokiem, es nevaru uztaisīt seklos plātņveida pamatus. Daudz visādu par un pret, ko jāapsmadzeņo.

Riepas ar betonu? Riepas izvēlētos it kā tādēļ, lai pamatos vispār betonu nevajadzētu. Bet, ja arī lietu betonu – tad pārdesmit šādus trīs riepu stabiņus pieliet ar pašmaisītu betonu būs ļooooti ilgi. Atkal sanāk visai niecīgs ieguvums..

Es brusas saliku uz keramzīta blokiem. Stāv jau 5to gadu. Suņi, maitas, bija pasākuši līst zem mājas – forša vieta, kur noslēpties, i salīdzināt ar būdu nevar. Saplēsa apakšas vēja plēvi. Ja taisītu nākošreiz, plēvei virsū (patiesībā – apakšā), liktu kādu sietu. Metāla vai plastmasas.

A bloki tā vienkārši uz zemes nolikti vai normāli kā lentveida pamati samūrēti un ierakti zemē? Plus – domā ir vērts atstāt, lai vējš zēģelē pa apakšu ēkai? Labāk kārtīgi nosiltināt un piebērt ciet, lai tik viegli nesaldē māju no apakšas. Vai arī es kļūdos?

A kas trucē tās riepas izmantot kā stabveida pamatus? Atkritīs siltināšana, varēs droši armēt…

Es jau pie otra Tava komentāra ierakstīju, ka riepas liek stabu veidā – tomēr cieši vienu stabiņu pie otra, nevis retināti. Retinātu riepu stabu pamatus neesmu redzējis – tas varētu nebūt tik droši, iespējams. Plus, es personīgi neatzīstu to variantu, kad pa apakšu ēkai var zēģelēt vēju – tā kā to apakšdaļu vienalga bēršu ciet un siltināšu zem grīdas esošo zemes kārtu.

Write a comment